III liga gr. IV

Avia przegrała z ostatnią w tabeli Wierną Małogoszcz 2:3

Dodano: 27 maja 2017, 12:53

(fot. Archiwum)

To była świetna okazja na przełamanie złej passy. Avia grała w końcu z ostatnią w tabeli Wierną Małogoszcz, która nie ma już szans na pozostanie w III lidze. Niestety, żółto-niebiescy przedłużyli fatalną serię meczów bez wygranej aż do dziewięciu. To Wierna wygrała w piątek 3:2

Drużyna Jacka Ziarkowskiego do przerwy przegrywała 0:1. Po faulu Sebastiana Orzędowskiego sędzia podyktował rzut karny, a wykorzystał go Michał Bala. W pierwszej połowie Avia dominowała, była częściej przy piłce i miała swoje okazje. Wojciech Białek i Krystian Mroczek nie potrafili jednak doprowadzić do remisu.

Po zmianie stron szybko zrobiło się 2:0 po bramce Bartosza Krausa. Łukasz Gieresz wyszedł do dośrodkowania rywali, ale nie złapał piłki. Pierwszy strzał trafił jednego z obrońców świdniczan w plecy, a następnie piłka spadła pod nogi Krausa, który dopełnił tylko formalności. Avia w 66 minucie złapała kontrakt za sprawą Patryka Czułowskiego, który chociaż miał obok siebie dwóch rywali zdołał oddać skuteczny strzał.

Kolejne fragmenty zawodów były szalone. Bala wykorzystał drugą jedenastkę po faulu Gieresza i było 3:1. Kilkadziesiąt sekund później Czułowski znowu zmniejszył straty ładnym uderzeniem tuż sprzed pola karnego i żółto-niebiescy szukali wyrównania. Blisko był zwłaszcza 20-letni Mateusz Kot, który debiutował w seniorach. Niestety, trafił z woleja w poprzeczkę.

Wierna Małogoszcz – Avia Świdnik 3:2 (1:0)

Bramki: Bała (26, 74-obie z rzutów karnych), Kraus (48) – Czułowski (66, 76).

Avia: Gieresz – Kazubski, Mazurek, Maciejewski, Dykij (52 Czułowski), Wołos, Orzędowski, Piekarski (85 Joć), Sołdecki (55 Kot), Mroczek, Białek (73 Skowroński).

Wierna: Gugulski – Malinowski, Bała, Mi. Kołodziejczyk, Foksa, Ma. Kołodziejczyk, Czarnecki, Trybek (90+2 Łebek), Zawłocki, Paprocki (90+3 Borowski), Kraus (83 Bugno).

Żółte kartki: Gugulski – Gieresz.

Sędziował: Arkadiusz Łaszkiewicz (Zamość). Widzów: 70.

(24) komentarzy

Gość (1 czerwca 2017 o 23:02) 0
Coś w tym musi być, skoro zostali odsunięci co niektórzy do drugiej drużyny.
Gość (30 maja 2017 o 09:17) 0
W tej rundzie faktycznie coś jest nie tak . Chłopakom poprostu nie idzie . A ciągnie to za sobą grono anonimowych hejterow . Zapraszamy na stronę Avii na FB proszę się wypowiedzieć na temat sprzedanych meczy i innych doniesień myśle ze cała drużyna chętnie by się do tego odniosła . Anonim każdy mocny ale pokazać twarz w sieci to już nikt nie potrafi . Zostały trzy mecze wierzymy w chłopaków . Avia Grać !
Gość (28 maja 2017 o 13:30) 0
Stary Maciej dalej ma swoje macki w klubie. Dlatego tak jest A on dalej się cieszy
Gość (28 maja 2017 o 06:56) 0
Po co takie dziadostwo gra w piłkę? Raczej udaje. Kto daje pieniądze na utrzymanie tego klubu? Czy nie ma innych, ważniejszych potrzeb w Świdniku?
Gość (28 maja 2017 o 03:49) 0
kazdy tam pije i układy !! nowy prezes porzadki powinien zrobić i TRENERA I PIJAKOW wywalić ... stary prezes kretacz w koncu poszedl to i pilkarzy zmienić i trenera i klub bedzie dopiero