III liga gr. IV

Garbarnia Kraków – Avia Świdnik 3:1. Słupki zamiast goli

Dodano: 20 maja 2017, 17:38

Wojciech Białek zdobył w sobotę swojego 13 gola w sezonie

Avia zapowiadała, że powalczy w Krakowie z liderem i miała swoje sytuacje. Niestety, świdniczanie przegrali 1:3. To piąty mecz w tej rundzie w roli gości żółto-niebieskich i piąta porażka.

Pierwsze minuty to lepsza postawa zespołu Jacka Ziarkowskiego. Najpierw Wojciech Białek zmarnował dobrą okazję i uderzył nad bramką. Później Krystian Mroczek został zablokowany przez Norberta Piszczka. Gospodarze byli znacznie skuteczniejsi. Marcin Siedlarz w 20 minucie znalazł się sam przed Łukaszem Giereszem i nie miał problemów, żeby go minąć i posłać piłkę do „pustaka”. W 32 minucie po dużym zamieszaniu w polu karnym Avii zrobiło się 2:0. Strzelcem gola był Marek Masiuda.

Przed przerwą nadzieje ekipie ze Świdnika dał Białek, który uderzył potężnie pod poprzeczkę. Końcówka pierwszej połowy to kolejne, kapitalne szanse przyjezdnych. Najpierw „Biały” przegrał pojedynek z Marcinem Cabajem. Doświadczony golkiper Garbarni poradził sobie też z dobitką Mateusza Wołosa. Za akcją poszedł jeszcze Patryk Czułowski i tym razem gospodarzy uratował słupek.

Po zmianie stron padła tylko jedna bramka. Jej strzelcem znowu okazał się Siedlarz, któremu dopisało szczęście, bo Gieresz odbił pierwszy strzał zawodnika z Krakowa, a przy dobitce piłka bardziej trafiła w Siedlarza niż też uderzał. Avia do końcowego gwizdka miała pecha, bo o gola mógł się jeszcze pokusić Patryk Szymala jednak i on przymierzył tylko w słupek.

Garbarnia Kraków – Avia Świdnik 3:1 (2:1)

Bramki: Siedlarz (20, 75), Masiuda (32) – Białek (38).

Garbarnia: Cabaj – Piszczek (52 Mistrzyk), Kalemba, Kujawa, Borovicanin, Nieśmiałowski, Masiuda (81 Kostrubała), Pietras, Liput (74 Kitliński), Siedlarz (86 Ciesielski), Ogar.

Avia: Gieresz – Kazubski, Szymala, Maciejewski, Dykij (74 Skowroński), Wołos (46 Sołdecki), Mazurek, Orzędowski, Czułowski (65 Jeleniewski), Mroczek, Białek.

Żółte kartki: Masiuda, Kitliński – Mazurek, Szymala.

Sędziował: Damian Gawęcki (Kielce). Widzów: 150.

kibic
(7) komentarzy

kibic
kibic (24 maja 2017 o 22:16) 0
Zawodnicy... to oni ponoszą odpowiedzialność! Nie trener, nie zarząd tylko zawodnicy. Czas pociągnąc ich do odpowiedzialności!
Gość (24 maja 2017 o 10:14) 0
A co burmistrz może?
Gość (21 maja 2017 o 23:58) 0
Panie burmistrzu czas na DOBRĄ ZMIANĘ w klubie!!!
Aviak
Aviak (21 maja 2017 o 18:05) 0
41 bramek straconych to efekt słabej obrony i ta formacja jest do całkowitej wymiany na przyszły sezon. Szkoda że footballem zaczęli się zajmować osoby nominowane przez linie polityczna a nie przez fachowców którzy zemby zjedli na piłce.
Gość (21 maja 2017 o 10:37) 0
Hetman Zamość też grał w II lidze ( obecnie I) a teraz tylko IV, piłka w naszym województwie upada.