III liga gr. IV

Chełmianka – Karpaty 1:0. Trzeba pracować nad skutecznością

(fot. MACIEJ KACZANOWSKI)

Chełmianka szybko pozbierała się po derbowe porażce z Motorem. W sobotę piłkarze Artura Bożyka pokonali Karpaty Krosno 1:0. Mogli wcześniej zapewnić sobie trzy punkty, ale zabrakło im skuteczności. W efekcie, goście do końca walczyli o remis

Zwycięska bramka dla gospodarzy padła w 23 minucie. Jeden z zawodników Karpat zagrywał ze środka boiska do swojego bramkarza. Podał zdecydowanie za lekko. Za piłką podążał Przemysław Banaszak, a golkiper gości próbował ratować sytuację wślizgiem. Nie trafił jednak w futbolówkę i Banaszak po chwili wpakował ją do pustej bramki. Pierwsza połowa, to przewaga miejscowych i ich kolejne sytuacje. Niestety, ciągle czegoś brakowało. Albo ostatniego podania, albo lepszego wykończenia.

W drugiej połowie ekipa z Krosna potrafiła kilka razy pokazać pazurki. Najlepszą sytuację zmarnowali jednak gospodarze. Faulowany w polu karnym rywali był Mateusz Kompanicki i sędzia przyznał biało-zielonym jedenastkę. Do piłki podszedł Michał Wołos, ale nie zdołał zdobyć drugiego gola.

– Cieszymy się z wygranej, szkoda jednak nerwowej końcówki. Zdobyliśmy szybko gola, bo dobrze doskoczyliśmy na rywalu. Zostaliśmy nagrodzeni za świetne zachowanie. Później zabrakło nam jednak skuteczności, żeby zdobyć kolejne gole. Po przerwie także Karpaty były groźne i w końcowych fragmentach goście też mogli pokusić się o bramkę – wyjaśnia Artur Bożyk, trener Chełmianki.

Chełmianka Chełm – Karpaty Krosno 1:0 (1:0)

Bramka: Banaszak (23).

Chełmianka: Drzewiecki – Jabkowski, Wołos, Chodziutko, D. Niewęgłowski, Kompanicki (90+2 Koprucha), Kotowicz (72 Pritulak), Kobiałka, Uliczny, Budzyński (67 Kwiatkowski), Banaszak.

polak i Patriota ...
(9) komentarzy

Gość (31 października 2017 o 09:30) 0
O Boże żeby nie było w Chełmiance jak od kilku sezonów jest w Hetmanie Zamość
polak i Patriota ... (29 października 2017 o 11:32) 0
to co im kopaczom płaci miasto na pewno jest więcej co dostają emeryci i renciści! czy Fiszowa tego nie widzi i nie myśli pójść właściwym nurtem społecznym aby ulokować środki finansowe we właściwym miejscu? Nasz rząd wszystkiemu nie podoła i nie zaradzi jak antypolskie nastawienie będzie wszędzie!
Gość (29 października 2017 o 10:31) 0
chyba nie trzeba być fachowcem żeby wiedzieć o przenosinach Bożyka do Lęcznej
Gość (29 października 2017 o 10:23) 0
Spokojnie, z tego co chyba wiadomo Artur nie ma przynajmniej JESZCZE :-) licencji UEFA PRO, aby móc prowadzić wyższe ligi. Nie mniej jednak, ogromny szacun dla tego człowieka za to co zrobił i co robi dla piłki w Chełmie. Świetny piłkarz, świetny trener, świetny człowiek. Jestem pewien że na wiosnę zostanie jeszcze w Chełmiance. Nie zapominajmy też o piłkarzach CH, którzy odwalają świetną robotę. To są młodzi CHłopcy. Wielokrotnie pokazali, że nie trzeba mieć 27 lat i długiego CV, żeby móc rywalizować ze starymi zjadaczami. Świetna robota i tak trzymajmy, a o II lidze w CHełmie na razie nie wspominajmy 
Gość (29 października 2017 o 09:40) 0
no też właśnie słyszałem ,że Bozyka zabraknie na wiosnę ! a plan był ,żeby dopiero na przyszły sezon objął klub z....właśnie może lepiej nie pisać.Ale nie dziwie się Bożykowi awans o dwie ligi to coś