III liga gr. IV

Motor Lublin - Avia Świdnik 2:0. Wygrana numer 11! (zdjęcia)

Dodano: 7 maja 2017, 19:08

Nie było łatwo, ale Motor Lublin wygrał 11 ligowe spotkanie z rzędu! W niedzielę piłkarze Marcina Sasala pokonali w derbach Avię Świdnik 2:0.

W pierwszej części dominowali gospodarze, ale nie mogli znaleźć sposobu na Jakuba Zolecha. Już w 12 minucie niewiele do szczęścia zabrakło Kamilowi Stachyrze, ale „Kapi” przymierzył w słupek. W 22 minucie swoją okazję miał Michał Paluch, ale z 10 metrów nie trafił w bramkę. Później kibicom w Lublinie mógł się przypomnieć Piotr Piekarski, który w zimie z Motoru przeniósł się do żółto-niebieskich. Paweł Socha nie dał się jednak zaskoczyć.

Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę Paluch głową wpakował piłkę do siatki, ale arbiter przerwał grę, bo dopatrzył się faulu na jednym z obrońców Avii. Mocno protestujący w tej sytuacji trener Sasal został odesłany przez arbitra na trybuny.

Tuż po przerwie w doskonałej okazji przestrzelił Mateusz Wołos. Bohaterem po przerwie został za to Kamil Majkowski. Były gracz Legii Warszawa kilka tygodni temu stracił miejsce w podstawowym składzie na rzecz Palucha. W niedzielnych zawodach pojawił się na boisku w 57 minucie zastępując Stachyrę. Dosłownie kilka minut po wejściu na murawę przejął piłkę na dziesiątym metrze i bez problemów posłał ją do siatki. Avia nie rezygnowała i do końca walczyła o remis. Majkowski miał jednak inne plany i w 85 minucie po raz drugi pokonał Zolecha. W samej końcówce tym razem rezerwowy Wojciech Białek mógł zdobyć kontaktowego gola, ale Socha znowu był na posterunku. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i piłkarze trenera Sasala nadal śrubują rekord zwycięstw.

Tym samym drużyna z Lublina utrzymała pierwsze miejsce w tabeli. Swoje spotkania wygrały KSZO i Garbarnia, dlatego Motor ma ciągle trzy punkty przewagi nad tymi rywalami. W kolejną sobotę Artur Gieraga i jego koledzy pojadą właśnie do Ostrowca Świętokrzyskiego. Mecz na szczycie grupy czwartej w III lidze zaplanowano na godz. 20.

Motor Lublin – Avia Świdnik 2:0 (0:0)

Bramki: Majkowski (62, 85).

Motor: Socha – Michota, Tadrowski (31 Cholerzyński), Gieraga, Słotwiński, Kaczmarek, Tymosiak, Kamiński, Stachyra (57 Majkowski), Oziemczuk (66 Jurisa), Paluch (88 Myśliwiecki)

Avia: Zolech – Kazubski, Mazurek, Maciejewski, Dykij, Wołos (71 Białek), Jeleniewski (70 Skowroński), Orzędowski, Piekarski, Sołdecki, Mroczek.

Żółte kartki: Kamiński – Sołdecki, Dykij.

Sędziował: Mateusz Czerwień (Myślenice). Widzów: 4175.

Piter76
PK
(35) komentarzy

Gość (10 maja 2017 o 10:01) 0
To w Świdniku haratanie w gałę seniorów leży na obu łopatkach. Czy teraz przyszedł czas na kolejne dyscypliny???
Piter76
Piter76 (9 maja 2017 o 08:18) 0
do 16:32 _ A gdzie i kto się podnieca ??? Cały czas jest mowa, że Garbarnia musi się jeszcze potknąć co najmniej raz matołku! Raz ta ten moment, bo jeśli Motor coś przegra - a przecież nie będzie wiecznie NIESTETY wygrywał - to Garbarnia też musi odpowiedni stracić punkty. Póki co Garba jest na fali, także będzie ciężko... walczysz MOTOR!!