MKS Selgros Lublin - Pogoń Baltica Szczecin 36:24

Dodano: 1 marca 2014, 21:00

Mistrzynie Polski odniosły w sobotę w hali Globus pewne zwycięstwo nad czwartym zespołem w tabeli PGNiG Superligi.

Pierwsze dziesięć minut sobotniego meczu w hali Globus stało pod znakiem wyrównanej rywalizacji obu zespołów. W przeciągu pięciu kolejnych minut, od wyniku 5:4 dla Pogoni, lublinianki błyskawicznie wypracowały sobie wysokie prowadzenie. Po kwadransie piłkarki ręczne MKS wygrywały już 10:5. Swoją pewną przewagę gospodynie utrzymały do końca pierwszej połowy, którą kończyły prowadząc 18:13. Zdobytą w pierwszej odsłonie przewagę podopieczne trener Sabiny Włodek w drugiej części potrafiły jeszcze powiększyć. Przyjezdne nie były w stanie tego dnia zagrozić szczypiornistkom MKS. Gospodynie do końca kontrolowały przebieg spotkania, po 60 minutach rywalizacji wygrywając różnicą 12 bramek. Na kolejkę przed końcem rundy zasadniczej MKS zajmuje drugie miejsce w tabeli PGNiG Superligi, mając w dorobku 32 punkty. Na pozycji lidera, z jednym "oczkiem” przewagi nad lubliniankami, znajduje się Zagłębie Lublin, jednak ekipa z Dolnego Śląska rozegrała już komplet meczów i w ostatniej serii gier będzie pauzować. Pogoń Baltica jest po sobotnim meczu czwarta, szczecinianki mają na koncie 21 punktów. W ostatniej kolejce, 8 marca, MKS podejmie we własnej hali Ruch Chorzów. Wcześniej jednak podopieczne Sabiny Włodek zmierzą się w ćwierćfinałowym rewanżu PGNiG Pucharu Polski z sobotnimi rywalkami, Pogonią Baltica Szczecin. Początek meczu w niedzielę, 2 marca, w hali Globus, o godz. 17.00. MKS Selgros Lublin - Pogoń Baltica Szczecin 36:24 (18:13) MKS Selgros: Dzhukeva, Gawlik - Małek 7 (1/2), Gęga 7 (2/2), Konsur 5, Mihdaliova 4, Rola 4, Kozimur 2, Drabik 2, Kocela 2, Majerek 1, Wojtas 1, Wojdat 1, Nestsiaruk, Skrzyniarz. Pogoń Baltica: Szywerska, Płaczek - Cebula 5 (1/1), Huczko 4, Stasiak 2, Fornalik 2, Głowińska 2, Jakubowska 2, Sabała 2, Królikowska 2, Jaszczuk 2, Stachowska 1, Szulc, Duran, Agova.