Azoty Puławy – Chrobry Głogów 29:24

Dodano: 12 lutego 2017, 20:46
Autor: grom

W pierwszym spotkaniu drugiej rundy na własnym parkiecie Azoty Puławy pokonały Chrobrego Głogów 29:24

Na puławian, zarówno w lidze, jak też w rozgrywkach Pucharu Polski, poza zespołami z Kielc i Płocka, nie ma mocnych. Po środowym zwycięstwie w Lubinie z Zagłębiem, w niedzielny wieczór o sile brązowych medalistów kraju przekonał się zespół Chrobrego. Spory wkład w końcowy sukces gospodarzy mieli bramkarze: Wadim Bogdanow i Walentyn Koszowy. Obaj wielokrotnie ratowali swój zespół przed utratą bramek w ważnych momentach spotkania.

Uwagę, szczególnie męskiej grupy kibiców, zwrócili sędziowie. Niedzielne spotkanie prowadziła polska eksportowa para: Joanna Brehmer z Mikołowa i Agnieszka Skowronek z Rudy Śląskiej. I choć mecz był bardzo zacięty panie z gwizdkami kontrolowały wydarzenia.

Mając na uwadze fakt, że starcia Azotów z Chrobrym zawsze trzymały w napięciu do końcowej syreny, miejscowi za wszelką cenę chcieli jak najszybciej odskoczyć rywalowi i „ustawić” sobie spotkanie. Po pierwszej połowie było 18:10 dla gospodarzy. W drugiej części zawodnicy trenera Marcina Kurowskiego kontrolowali grę i odnieśli 15. zwycięstwo w sezonie.

W przerwie puławski klub wręczył trzydziestu członkom wspierającym z najdłuższym stażem pamiątkowe koszuli Azotów.

Podziękowali radnym

Przed piątkowym treningiem zawodnicy Azotów Puławy wręczyli radnym miasta Puławy repliki koszulek meczowych zespołu. Każdy z miejskich rajców otrzymał trykot z numerem 1 i ze swoim nazwiskiem. – W ten sposób chcieliśmy podziękować za decyzję w sprawie budowy nowej hali sportowej. Jednocześnie takim gestem chcemy zwrócić większą uwagę na naszą dyscyplinę i rozpropagować ją wśród dorosłych, młodzieży i dzieci naszego miasta – mówi prezes puławskiego klubu Jerzy Witaszek.

Azoty Puławy – Chrobry Głogów 29:24 (18:10)

Azoty: Bogdanow, Koszowy – Przybylski 6, Sobol 5, Łyżwa 3, Skrabania 3, Krajewski 3, Prce 3, Petrovsky 2, Grzelak 2, Masłowski 1, Jurecki 1, Kubisztal, Kuchczyński, Orzechowski, Kowalczyk.

Kary: 8 minut.

Chrobry: Kapela, Stachera – Sadowski 5, Pawłowski 3, Świtała 3, Sićko 3, Sobut 3, Płócienniczak 2, Babicz 2, Krzysztofik 1, Kubała 1, Rydz 1, Tylutki.

Kary: 6 minut.

Sędziowały: Joanna Brehmer (Mikołów), Agnieszka Skowronek (Ruda Śląska).

Gość (13 lutego 2017 o 08:56) 0
A poseł z Janowca to niby za co dostał koszulkę? Za te brednie o cyrku z dzieciństwa?
Gość (12 lutego 2017 o 22:58) 0
Radni w podzięce dostali koszulki, ale kiedy (w którym roku) będzie nowa hala? Dopiero w III kwartale '17r. ma być ogłoszony przetarg na wykonawcę. Nim się przetarg uprawomocni i budowa ruszy upłynie kolejnych kilka miesięcy. Wstępnie hala miała być gotowa na jesieni 2018. Coś mi się wydaje, że będzie dwa lata poślizgu (jeśli wogóle hala stanie). Drużyna swoje obietnice spełnia i wielkimi krokami zbliża się do podium. Gratuluję kolejnej WYGRANEJ.