Polska siódma na ME piłkarzy ręcznych

Dodano: 29 stycznia 2016, 21:57

Polska zajęła siódme miejsce w mistrzostwach Europy piłkarzy ręcznych. W swoim ostatnim meczu biało-czerwoni pokonali w piątek Szwecję 26:24.

Tym razem trener Michael Biegler znalazł miejsce w składzie dla trzech zawodników Azotów Puławy. Świetnie spisał się zwłaszcza Przemysław Krajewski, który zapisał na swoim koncie pięć bramek. Dwie dołożył Robert Orzechowski, a jedną Piotr Masłowski.

Do przerwy był remis po 12, ale w drugiej połowie, to Polacy przechylili szalę na swoją korzyść. Na pięć minut przed zakończeniem spotkania był remis 24:24. Najpierw trafił jednak Kamil Syprzak, a później wynik ustalił Karol Bielecki.

W finale zmierzą się Hiszpania i Niemcy. Pierwsza z drużyn ograła Chorwację 33:29. Niemcy po dogrywce uporali się z kolei z Norwegią (34:33).

Polska – Szwecja 26:24 (12:12)

Polska: Sławomir Szmal – Przemysław Krajewski 5, Bartosz Konitz 5, Karol Bielecki 4, Maciej Gębala 2, Robert Orzechowski 2, Kamil Syprzak 2, Michał Jurecki 1, Michał Daszek 1, Piotr Chrapkowski 1, Piotr Masłowski 1, Jakub Łucak 1, Adam Wiśniewski 1, Michał Szyba, Piotr Grabarczyk.

Szwecja: Mikael Appelgren, Mattias Andersson – Lukas Nilsson 5, Philip Stenmalm 4, Viktor Oestlund 3, Andreas Nilsson 3, Johan Jakobsson 2, Jesper Nielsen 2, Fredrik Petersen 2, Markus Olsson 2, Mattias Zachrisson 1, Tobias Karlsson, Jesper Konradsson, Linus Persson, Niclas Ekberg, Jonas Kaelmann.

16. KOLEJKA 17-20 listopada
Jagiellonia Białystok - Bruk-Bet Termalica 0:0
Lechia Gdańsk - Wisła Płock 3:0
Legia Warszawa - Górnik Zabrze 1:0
Piast Gliwice - Cracovia 1:0