Polska - Brazylia 0:3. Pierwsza porażka na Mistrzostwach Świata w siatkówce

Dodano: 30 września 2010, 22:17
Autor: (lukisz)

Przed meczem Polski z Brazylią na Mistrzostwach Świata w siatkówce trener "Canarinhos” Bernardo Rezende nie szczędził ciepłych słów pod adresem "biało-czerwonych”.

Szkoleniowiec przyznał, że nasza drużyna do tej pory prezentuje się najlepiej ze wszystkich ekip przebywających na turnieju we Włoszech. Niestety jego słowa nie potwierdziły się w czwartek, kiedy Brazylia pokonała podopiecznych Daniela Castellaniego 3:0.

Bartosz Kurek i spółka fatalnie rozpoczęli pierwszego seta, bo po kilku minutach na tablicy wyników pojawił się rezultat 7:1 dla aktualnych mistrzów świata.

Później zrobiło się nawet 14:3 i było już jasne, że w tym rozdaniu nasi siatkarze nie mają szans na dogonienie przeciwników. Ostatecznie przegraliśmy do 16.

W drugiej partii wydawało się, że powtórzy się scenariusz z pierwszej części zawodów, bo Brazylia prowadziła już 3:0.

"Biało-czerwoni” tym razem szybko wzięli się jednak w garść i przez chwilę wygrywali nawet 8:7. Niestety Dante i jego koledzy znowu byli zbyt silni i okazali się lepsi dość wyraźnie, o pięć "oczek” (25:20).

O trzecim secie również nie można powiedzieć za wiele dobrego. Polacy również przegrali do 20. W efekcie rozpoczęlismy drugą fazę mundialu od gładkiej porażki z faworytem do złotego medalu.

W piątek w kolejnym spotkaniu zmierzymy się z Bułgarią. Początek meczu o godz. 17.

Polska – Brazylia 0:3 (16:25, 20:25, 20:25)

Polska: Nowakowski, Winiarski, Gruszka, Zagumny, Kurek, Możdżonek, Ignaczak (libero) oraz Wlazły, Łomacz, Ruciak, Czarnowski, Bartman.

Brazylia: Bruno, Vissotto, Murilo, Rodrigao, Lucas, Dante, Mario (libero) oraz Bravo.

zimny lech
zimny lech (1 października 2010 o 07:25) 0
Siatkarze przegrali, ale na pocieszenie wygrał w nogę "zimny lech".
Alicja
Alicja (1 października 2010 o 07:06) 0
Trudno , kidyś trzeba przegrać. Czekam na dzisiejszy mecz i mam nadzieję że będzie wygrana.Pozdrawiam