Siatkówka: Cenna wygrana Szóstki

Dodano: 29 marca 2009, 19:10
Autor: (lukisz)

Zawodniczki Szóstki Biłgoraj w sobotę znowu przestraszyły się faworyzowanych rywalek i po nerwowym meczu przegrały 0:3 z MKS Łańcut.

W niedzielę natomiast zawodniczkom trenera Pawła Wrzeszcza poszło już zdecydowanie lepiej, bo przyjezdne triumfowały w pięciosetowym boju. Po dwóch meczach mamy, więc remis, a teraz rywalizacja przenosi się do Biłgoraja.

- Trzeba przyznać, że w sobotę po prostu zagraliśmy marne zawody. Przeciwniczki też niczego szczególnego nie pokazały. Po prostu dziewczyny wyszły na mecz rozkojarzone i nie wierzyły w końcowy sukces. Druga rzecz to postawa arbitrów. Sędziowanie było po prostu bardzo słabe. Odgwizdano nam sporo podwójnych, niesionych, a do tego sędziowie nie widzieli piłek zagranych w pole, czy odbić po bloku - mówi trener Wrzeszcz.

W pierwszym secie początkowo obie ekipy szły "łeb w łeb”. W pewnym momencie na trzy "oczka” odskoczyły przyjezdne (10:7). Rywalki odpowiedziały jednak sześcioma punktami z rzędu i zrobiło się 13:11 dla gospodyń, które do końca pierwszej partii utrzymały przewagę i wygrały do 19.

Druga część zawodów była bardzo podobna, z tym że ekipa z Łańcuta zwyciężyła do 20.

Trzecia odsłona miała dwa oblicza. Najpierw MKS całkowicie dominował na parkiecie i prowadził już... 24:11. Wówczas szkoleniowiec Szóstki posłał do gry zawodniczki rezerwowe. Te o dziwo zdobyły 11 pkt z rzędu, ale ostatecznie przegrały do 22.

W niedzielę wydawało się, że powtórzy się sytuacja z pierwszego meczu, bo zespół z Łańcuta prowadził już 2:0. Sygnał do ataku dała jednak Joanna Paluch i Szóstka wygrała trzy kolejne sety.

MKS Łańcut - Szóstka Biłgoraj 3:0 (25:19, 25:20, 25:22)

Szóstka: Wilk, Niemiec, Bartuzi, Mojsjenko, Beda, Kundera, Peret (libero) oraz Paluch, Rapa, Rudzka, Rymel.

MKS Łańcut - Szóstka Biłgoraj 2:3 (25:16, 25:15, 11:25, 9:25, 12:15)

Szóstka: Wilk, Niemiec, Bartuzi, Mojsjenko, Beda, Kundera, Peret (libero) oraz Paluch, Rudzka, Rymel.
Stan rywalizacji (do 3 zwycięstw): 1-1.