Siatkówka: Szóstka lepsza od ŁKS, nowa hala w Biłgoraju pękała w szwach

Autor: (lukisz)

Zgodnie z planem zakończył się środowy mecz Szóstki Black Red White z ŁKS Łódź. Ekipa z Biłgoraja poprosiła rywalki o rozegranie spotkania siódmej kolejki kilka dni wcześniej, ze względu na otwarcie nowej hali.

No i z racji tej uroczystości gospodynie postarały się o gładką wygraną 3:0, a mecz trwał zaledwie 55 minut.

Ponad 600 kibiców, którzy zdecydowali się odwiedzić obiekt przy ul. Targowej na pewno swojej decyzji nie żałowało. Miejscowe nie miały wielkich problemów z pokonaniem rywalek, a gra była szybka i widowiskowa. Jedynie pierwszy set środowych zawodów był w miarę wyrównany, ale i tak gospodynie wygrały go różnicą ośmiu punktów (25:17).

W dwóch kolejnych rozdaniach Szóstka od samego początku wypracowywała sobie kilka "oczek” przewagi i spokojnie powiększała prowadzenie. Druga partia zakończyła się wygraną miejscowych 25:13, a trzecia 25:12. Co więcej okazję do zaprezentowania swoich umiejętności dostały wszystkie zawodniczki rezerwowe, nawet druga libero Marlena Bębenek.

– Mecz był jednostronny i nie miał żadnej historii. Dominowaliśmy w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, a spore problemy rywalkom sprawiała zwłaszcza nasza zagrywka. Mimo że w tej nowej hali dziewczyny trenowały zaledwie dwa razy to wypadły znakomicie. Można powiedzieć, że uroczystość otwarcia tego obiektu bardzo dobrze się udała – ocenia prezes Szóstki Andrzej Miazga.

Dla podopiecznych trenera Pawła Wrzeszcza było to już siódme z rzędu ligowe zwycięstwo. Szóstka do tej pory straciła jedynie dwa sety. Prawdziwym testem siły ekipy z Biłgoraja będą jednak najbliższe zawody w Warszawie przeciwko tamtejszej Sparcie, która do tej pory także nie zaznała smaku porażki. Mecz zostanie rozegrany jednak 7 listopada.

Szóstka, aby wspomóc swoją drużynę będzie organizowała wyjazd kibiców na to arcyważne spotkanie.

Szóstka Black Red White Biłgoraj – ŁKS UKS 179 Łódź 3:0 (25:17, 25:13, 25:12)
Szóstka: Banecka, Filipowicz, Kundera, Rauch, Wszoła, Majsjonak, Bielecka (libero) oraz Bębenek, Mordaka, Solarska, Kulczyk, Rymel.