Dodano: 5 grudnia 2016, 14:43

Siatkarze Avii wrócili z Rzeszowa z dwoma punktami<br />
Siatkarze Avii wrócili z Rzeszowa z dwoma punktami

„Żółto-niebiescy” pokonali na wyjeździe AKS V LO Rzeszów. LKPS Politechnika Pszczółka Lublin nie sprostała beniaminkowi z Nowego Sącza

W obecnym sezonie świdniczanie upodobali sobie rozgrywanie pięciu setów. Tak też było na Podkarpaciu. Zawodnicy trenera Piotra Maja, już po raz szósty, schodzili po rozstrzygnięciu w tie-breaku, czwarty raz w roli zwycięzcy. Bohaterem czwartej partii był Łukasz Zugaj. Atakujący zdobył 11 punktów, a w końcówce, przy stanie 24:24 jego zagrywka sprawiła, że szala wygranej przechyliła się na stronę Avii.

W decydującym secie było już 8:4 dla AKS. Po zmianie stron Avia doprowadziła do wyrównania, a następnie wygrała partię do 12. Ostatni punkt zdobył środkowy Wojciech Gajosz.

AKS V LO Rzeszów - AVIA Świdnik 2:3 (25:22, 19:25, 25:21, 24:26, 12:15)

Avia: Misztal, Kurek, Zugaj, Jaskulski, Gajosz, Sajdak, Sadowski (libero) oraz Ciorgoń, Kostniak.

Lublinianie doświadczyli starej prawdy: jeśli nie wygrywasz 3:0, przegrywasz 2:3. W trzeciej odsłonie LKPS Politechnika Pszczółka prowadził 20:16, ale przegrali ja do 23. Przyjezdni okazali się również lepsi w kolejnej odsłonie (25:16). Tie-break rozegrany został pod dyktando Dunajca.

– Jesteśmy źli na siebie. Mecz z Dunajcem powinien zakończyć się w trzech setach – powiedział kapitan LKPS Politechniki Pszczółki Krzysztof Pigłowski. – Rozegraliśmy perfekcyjnie dwa i pół seta. Potem coś się zacięło, jakoby odcięło nam prąd.

LKPS Politechnika Pszczółka Lublin – SKPS Dunajec Nowy Sącz 2:3 (25:21, 25:15, 23:25, 16:25, 11:15)

LKPS Politechnika Pszczółka: Pigłowski, Kępka, Machowicz, Czubiński, Rejowski, Czarnecki, Bonisławski (libero) oraz Hałas, Toborek, Kasiura, Dobrowolski.

(4) komentarzy

Gość (6 grudnia 2016 o 12:57) 0
Anty-koledze w życiu z pewnością wiele wychodzi. Pokaż, że umiesz zrobić coś dla ludzi, dzieci - stwórz warunki do realizacji ich pasji. Póki co jesteś mistrzem świata w gadaniu i narzekaniu. Ale lubisz śledzić "ten tkkf" - jesteś najwierniejszym kibicem ;-)
Gość (6 grudnia 2016 o 11:29) 0
Nie krytykant tylko powtarzam 2 liga siatkówki W Polsce to amatorszczyzna i tkkf patrzmy realnie na skład drużyn tam grających. Tego nie powinnos się finansować nawet. Tylko czysta przyjemność spo
Gość (5 grudnia 2016 o 22:01) 0
Poniżej jakiś specjalista od krytyki!!!!
Gość (5 grudnia 2016 o 18:12) 0
Co to za liga jak tu pszczółka , LO , uks, zakład karny, szkoda ze nie ma jeszcze plebani Wilkowyje . To jakieś jaja mega wynik z chłopcami z liceum. Dajcie spokój z tym tkkf em