Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

6 lipca 2017 r.
15:42

500 km w siedem dni na rowerach. Chcą zebrać pieniądze na budowę stajni

232 10 A A
(fot. mat. organizatorów rajdu)

W siedem dni chcą przejechać na rowerach 500 km. Aleksandra Wołodźko i Rafał Wójcik ze Świdnika już za tydzień wystartują w charytatywnym rajdzie rowerowym. Młodzi ludzie chcą zebrać pieniądze na budowę stajni dla koni, którymi opiekuje się Fundacja Tara Schronisko dla Koni.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Aleksandra Wołodźko i Rafał Wójcik (na zdjęciu) to para przyjaciół, których połączyła pasja do zwierząt. Oboje mieszkają w Świdniku. Pani Aleksandra studiuje Animacje Kultury na UMCS, pan Rafał pracuje.

– W tym roku miałam okazję być w Tarze – mówi pani Aleksandra. – Poznałam konie z targu w Skaryszewie. Te zwierzęta to moja pasja. Kiedyś zresztą jeździłam konno.

Mieszkańcy Świdnika postanowili pomóc w opiece nad tymi zwierzętami. Chcą zbierać pieniądze na budowę stajni dla koni, organizując Charytatywny Rajd Rowerowy dla Tary. Zbiórka pieniędzy polega na zakładzie. Jeśli uczestnikom rajdu uda się pokonać trasę liczącą 500 km (Świdnik – Piskorzyna) w siedem dni, osoby które wcześniej zadeklarowały wpłatę przekazują pieniądze na konto Fundacji Tara. Jeśli im się nie uda, nikt pieniędzy nie musi wpłacać.

– Tego, że nam się nie uda w ogóle nie bierzemy pod uwagę – mówi Aleksandra Wołodźko. – Stajnia musi być wybudowana. Koszt tej inwestycji to 500 tysięcy złotych.

Mieszkanka Świdnika przyznaje, że pokonanie takiej trasy to będzie również sprawdzian dla nich. – Nie jesteśmy zawodowymi kolarzami. To będzie dla nas nie lada wyczyn – podkreśla pani Aleksandra. – Cały czas trenujemy. Rafał wybrał trasę rajdu. Starał się tak ją wyznaczać, abyśmy nie jechali jezdnią, po to, by było bezpieczniej. Najgorsze będą te górki pod koniec trasy, przynajmniej dla mnie.

Inicjatorzy akcji są jednak dobrej myśli. – Dziennie będziemy pokonywać ok. 70 km. Na razie, podczas treningów przejeżdżamy w ciągu dwóch godzin 25 – 30 km, więc nie powinno być problemów z pokonaniem trasy – przypuszcza Wołodźko.

Świdniczanie liczą na wpłaty. Już można składać deklaracje: w wydarzeniu na Facebooku „Załóż się! Charytatywny Rajd dla Tary” lub wysyłając e-maila na adres: rajddlatary@onet.pl. Minimalna kwota wynosi 10 zł.

Rajd startuje w przyszły czwartek ze Świdnika, z pl. Konstytucji 3 Maja, o godz. 16. Około godz. 17.30 – 18 będzie można zobaczyć uczestników rajdu w Lublinie na pl. Zamkowym.

Tara – Schronisko dla Koni

Powstało w 1995 r. w okolicach Wrocławia z inicjatywy ich właścicieli i pracowników Scarlett, Piotr i Ikar Szyłogalis. Schronisko nie przetrwało jednak powodzi w 1997 r. Konie uratowano. Po apelach o pomoc i znalezieniu nowego miejsca schronisko zaczęło działać ok. 65 km od Wrocławia. Fundacja wykupuje i ratuje stare i chore konie, dając im drugie życie.

Czytaj więcej o:

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 13 lipca 2017 o 19:25
Coś niezwykłego robią, a wystarczy tylko chcieć.
Avatar
Gość / 8 lipca 2017 o 13:36
Rafał wariacie.
Avatar
Lukasz / 7 lipca 2017 o 17:53
To znajdź czas i jedź
Avatar
zebra / 7 lipca 2017 o 11:04
Koń to przeżytek.
Avatar
Dede / 7 lipca 2017 o 08:02
Ech te stare dziady gawędziarze ... kiedyś to były taaaakie ryby.....a za komuny pasztet to dooooopiero smakował.....
Avatar
Gość / 6 lipca 2017 o 23:36
70km dziennie to bardzo mały dystans, ale plus, że im się chce/
Avatar
Gość / 6 lipca 2017 o 21:33
Młodzi Wartościowi Ludzie!!! Nie patrzą tylko na czubek własnego nosa. Brawo!!!
Avatar
Lukasz / 6 lipca 2017 o 19:59
Moge sie z wami zabrac dajcie znac luk4lbn@gmail.com
Avatar
Gość / 6 lipca 2017 o 18:55
Za moich dobrych czasów przejeżdziałem na rowerze 200 km dziennie bez większego zmęczenia. Czyli w tydzień przejechałbym 1400. Jak ktoś jeździ systematycznie na rowerze na dłuższych dystansach, to też tak może. 500 km to jest dystans na dwa dni a nie na tydzień.
Avatar
Gość / 6 lipca 2017 o 16:26
Brawo! Wspaniała akcja. Inni też mogą pomóc wpłacając grosik od siebie.
Avatar
Gość / 13 lipca 2017 o 19:25
Coś niezwykłego robią, a wystarczy tylko chcieć.
Avatar
Gość / 8 lipca 2017 o 13:36
Rafał wariacie.
Avatar
Lukasz / 7 lipca 2017 o 17:53
To znajdź czas i jedź
Avatar
zebra / 7 lipca 2017 o 11:04
Koń to przeżytek.
Avatar
Dede / 7 lipca 2017 o 08:02
Ech te stare dziady gawędziarze ... kiedyś to były taaaakie ryby.....a za komuny pasztet to dooooopiero smakował.....
Avatar
Gość / 6 lipca 2017 o 23:36
70km dziennie to bardzo mały dystans, ale plus, że im się chce/
Avatar
Gość / 6 lipca 2017 o 21:33
Młodzi Wartościowi Ludzie!!! Nie patrzą tylko na czubek własnego nosa. Brawo!!!
Avatar
Lukasz / 6 lipca 2017 o 19:59
Moge sie z wami zabrac dajcie znac luk4lbn@gmail.com
Avatar
Gość / 6 lipca 2017 o 18:55
Za moich dobrych czasów przejeżdziałem na rowerze 200 km dziennie bez większego zmęczenia. Czyli w tydzień przejechałbym 1400. Jak ktoś jeździ systematycznie na rowerze na dłuższych dystansach, to też tak może. 500 km to jest dystans na dwa dni a nie na tydzień.
Avatar
Gość / 6 lipca 2017 o 16:26
Brawo! Wspaniała akcja. Inni też mogą pomóc wpłacając grosik od siebie.
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 8 16

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 0

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 10 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 1

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 8 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu 32 5

Brutalny napad w Kraśniku. Aresztowano dwóch mężczyzn, którzy w Kraśniku wtargnęli do domu 20-latka, zabrali do lasu i dotkliwie pobili. Mężczyzna trafił do szpitala.

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty 0 0

Ponad 1,5 metra miały niektóre z roślin konopi które zabezpieczyli policjanci w domu 20-latka

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo]
film

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo] 30 2

Lubartowscy policjanci ustalają okoliczności, w jakich doszło do pożaru będącego w budowie przedszkola w Kamionce. Spaleniu uległa część poddasza

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm 5 0

Kto odwiedzi Bychawę w dniach 26-27 maja, będzie mógł spróbować pierogów z trzech województw: lubelskiego, podkarpackiego i podlaskiego. A to za sprawą imprezy „Na Kulinarnym Szlaku Wschodniej Polski”. Pierogi lubelskie będą kulinarną gwiazdą XIX Ogólnopolskiego Festiwalu „W Krainie Pierogów”. Gwiazdą muzyczną jest Beata i Bajm

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki
galeria

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki 0 0

Dziś 26 maja, czyli Dzień Mamy. Przygotowaliśmy dla Was wierszyki i życzenia, które mogą Wam się dziś przydać

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć 5 4

Zostały już tylko dwa mecze, szanse na utrzymanie są bardzo małe, a na dodatek Wisła gra z zespołami, które mogą mieć jeszcze nadzieje na awans. Mimo wszystko puławianie chcą jeszcze powalczyć. W sobotę o godz. 17 czeka ich wyjazdowy mecz z Radomiakiem

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82 8 3

Do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło w Dominiczynie na drodze krajowej nr 82 między Łęczną a Włodawą

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach
27 maja 2018, 10:00

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach 0 0

W niedzielę, 27 maja o godz. 10 na Skwerze Niepodległości w Puławach odbędzie się Wiosenny Kiermasz Klubu Twórców Ludowych.

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze 57 20

Grzegorz Małys, ojciec 12-letniego Rafała, który zginął na przejściu dla pieszych wracając z zajęć na basenie, będzie mógł poznać opinie dotyczące pracy byłego już dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Zamościu. Sam domagał się ich ujawnienia. Prezydent Zamościa będzie musiał udostępnić te dokumenty

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!