Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

29 grudnia 2015 r.
21:38

Były naczelnik i radny kontra starosta. Sprawę rozstrzygnie sąd?

Autor: Zdjęcie autora aa
0 94 A A
Radosław Brzózka i Dariusz Kołodziejczyk
Radosław Brzózka i Dariusz Kołodziejczyk

Nie milknie temat dotyczący planów zwolnienia z pracy byłego naczelnika Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Świdniku, radnego miejskiego Radosława Brzózki. Najprawdopodobniej finał tej sprawy będzie w sądzie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W marcu w wyniku reorganizacji urzędu Brzózka przestał był naczelnikiem Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Świdniku. Do tego – jak wskazuje zarząd powiatu – doszły nieprawidłowości przy naliczaniu subwencji oświatowej, z czym Brzózka się nie zgadza.

Ponieważ były naczelnik jest radnym miejskim, starosta świdnicki Dariusz Kołodziejczyk wystąpił do Rady Miasta w Świdniku z wnioskiem o wyrażenie zgody na rozwiązanie z Brzózką umowy o pracę. Mimo obszernego uzasadnienia wniosku żaden z miejskich radnych w poniedziałek nie opowiedział się za zwolnieniem Brzózki. Radni z prawicowego klubu Rodzina i Prawo bronili swojego kolegi. Podczas dyskusji podkreślali, że zarzuty stawiane przez starostę są „nieprawdziwe” i „pozorne” oraz że „wypowiedzenie ma związek z pełnionym przez radnego mandatem i ma podtekst polityczny”.

Na tym dyskusja się nie skończyła. Podczas wtorkowej sesji Rady Powiatu w Świdniku klub radnych PiS – Porozumienie Prawicy wnioskował aby do porządku obrad wprowadzić punkt dotyczący przygotowanego przez klub stanowiska w tej sprawie. Propozycja nie spotkała się jednak z poparciem większości radnych. Wniosek został odrzucony.

Temat wrócił zaś w punkcie interpelacje i zapytania radnych, a przygotowane stanowisko klubu zostało pod koniec sesji odczytane. Pytania do zarządu powiatu miał radny Andrzej Mańka, który dopytywał m.in. dlaczego nikogo z zarządu powiatu nie było na sesji rady miasta.

– Jeśli mielibyśmy informację, o której jest sesja kto ktoś by się na niej pojawił – odpowiadał starosta powiatu świdnickiego.

Tymczasem sprawa prawdopodobnie znajdzie się w sądzie pracy. – Teraz czekam na uchwałę Rady Miasta Świdnik i jej uzasadnienie. Będziemy to analizować – dodał Kołodziejczyk.

Komentarze 94

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
s----l / 5 lutego 2016 o 15:39

Jest problem z obecnymi władzami Sobieskiego. PSL nie zrobił zmian w KRS. W rejestrze nie ma obecnych władz. Sprawdźcie z kim umowy podpisujecie i czy nie będziecie musieli kasy zwracać. Serafin obecna prezes nie figuruje w rejestrze, nie ma prawa podpisywać umów. Współczuje tym, których koledzy z PSL wsadzili na minę.

Czy to jest pewna informacja? Chodzi o Piaski czy Mełgiew?

Avatar
Gość / 3 lutego 2016 o 21:17
a co to za wielki fachowiec ten Brzózka? spytajcie tych, którzy z nim współpracowali to wyjdzie bandzwoł i laik ale za to kolega tych co trzęsą ....
Avatar
Gość / 3 lutego 2016 o 19:37
Jest problem z obecnymi władzami Sobieskiego. PSL nie zrobił zmian w KRS. W rejestrze nie ma obecnych władz. Sprawdźcie z kim umowy podpisujecie i czy nie będziecie musieli kasy zwracać. Serafin obecna prezes nie figuruje w rejestrze, nie ma prawa podpisywać umów. Współczuje tym, których koledzy z PSL wsadzili na minę.
Avatar
Gość / 2 lutego 2016 o 21:41

Szlak szlakiem ważne czy prokuratura i NIK już sprawdziły zatrudnienie Wilka? Hejtersto Sadło i Lubasia w godzinach pracy już zostało wyjaśnione? Czy Kruczkowa zeznała jak naczelnikiem została? Zalewski wyjaśnił jak cudownie przeniesiony został z Piask? Troć jest już pełną gębą dyrektorem czy nadal p.o. dyrektora urzędu pracy?

Nie interesują mnie sprawy personalne, chcę wiedzieć co z pieniędzmi szwajcarskimi

po chu.. te na te szkolenia wołali i ludziom głowę zawracali

Nie interesują mnie sprawy personalne, chcę wiedzieć co z pieniędzmi szwajcarskimi

po chu.. te na te szkolenia wołali i ludziom głowę zawracali

rozwiń
Avatar
Gość / 1 lutego 2016 o 20:36
Szlak szlakiem ważne czy prokuratura i NIK już sprawdziły zatrudnienie Wilka? Hejtersto Sadło i Lubasia w godzinach pracy już zostało wyjaśnione? Czy Kruczkowa zeznała jak naczelnikiem została? Zalewski wyjaśnił jak cudownie przeniesiony został z Piask? Troć jest już pełną gębą dyrektorem czy nadal p.o. dyrektora urzędu pracy?
Avatar
Gość / 1 lutego 2016 o 20:34
Tak Panie Sadło, kasa rozdana. Przydział Twoi koledzy PSLowi zrobili i się ładnie obłowili. Zapytaj G. Zalewskiego to Ci powie co i jak. Szczególnie dopytaj o Piaski. Jest kilka ciekawych projektów Twoich ziomków.
Avatar
Kamil / 31 stycznia 2016 o 19:28

Więcej informacji na: www.szlaksobieskiego.info - Aktualności, str.2

Ponadto p. Reszka dużo wypowiada się o osobach obejmujących stanowiska w Starostwie - pytanie: Jakie doświadczenie zawodowe i jak długie było to doświadczenie w gospodarowaniu środkami funduszy europejskich podczas obejmowania stanowiska prezesa Fundacji? - Żadne!!!

czy te pieniądze szwajcarskie są juz rozdane? ten link nie działa

czy ten program jeszcze działa?

nk nie działa

czy ten program jeszcze działa?

rozwiń
Avatar
Gość / 23 stycznia 2016 o 17:21
Tyle że te zarzuty dotyczą pracowników zatrudnionych przez PiS jeszcze Krola, Manke i Twaroga. A Osina właśnie próbuje coś z tym zrobić. O ile są prawdziwe to ktoś się zgłosi i będzie finał może tej sprawy.
Avatar
Gość / 22 stycznia 2016 o 22:48
Szefem Geodezji nie jest Osina? Panie Osina kiedy Pan zrezygnuje ze stołka? Niech Pan pokarze, że ma honor. Populizm, obłuda, okłamywanie nas. Ludzi którzy Panu zaufali i jak Pan nam się odwdzięcza? Zatrudniając na lewo Wilka i swojego koleżkę Sadło czy wsadzając Kulak na zastępcę dyrektora PUP? Tak Pan poprawia działanie starostwa? Tak ma wyglądać przejrzysty urząd? Coś się Panu pomieszało!
Avatar
Gość / 21 stycznia 2016 o 20:17
Moi drodzy to jest jeszcze gorzej niż można by było sobie wyobrazić w tym starostwie powiatowym to prawdziwa korupcja nie tylko od góry ale i na całym szczeblu. W tamtym tygodniu wysłałam męża do starostwa do geodezji, miał kupić mapę wysokościową dla naszego Pana projektanta, który powiedział że musimy taką mapę najpierw zakupić w starostwie. To gdy mąż opowiedział mi po powrocie to co tam się działo nie wiedziałam co mu powiedzieć. Na początku gdy tam trafił i wszedł do pokoju żeby ktoś go obsłużył zupełnie spotkał się z kompletną obojętnością ze strony urzędników nawet nie chcieli podejść do niego czół się jakby był w pustym pokoju choć tak nie było, następnie gdy już ktoś podszedł do niego i powiedział czego potrzebuje otrzymał bardzo nieprzyjemną wiązankę słów. A gdy powiedział że potrzebuje pomocy z wypełnieniem papierów które mu dali usłyszał burknięcie i nadal się wpatrywali w monitory swoich komputerów. A gdy już wszystko uzupełnił podszedł do niego jeden z urzędników i powiedział że będziemy potrzebowali jeszcze mapę do projektowania. Mój mąż powiedział że to wszystko ma załatwić nam projektant, a pan urzędnik na to że on może taką mapę zrobić i będzie kosztowała tyle i tyle i zrobi bardzo szybko nawet w przeciągu kilku dni. Mąż powiedział mu że nie potrzebuje, projektant wszystko zrobi to on odpowiedział mu żeby się tylko nie nastawiał że to będzie szybko bo on się postara o to żeby tak szybko nie było. Tak więc gdy mąż mi o tym wszystkim opowiedział chciałam się podzielić o tym ze wszystkimi bo uważam że nie tylko my mieliśmy taką sytuację ze starostwem świdnickim w geodezji. Pozdrawiam wszystkich Wasza stała czytelniczka.
Moi drodzy to jest jeszcze gorzej niż można by było sobie wyobrazić w tym starostwie powiatowym to prawdziwa korupcja nie tylko od góry ale i na całym szczeblu. W tamtym tygodniu wysłałam męża do starostwa do geodezji, miał kupić mapę wysokościową dla naszego Pana projektanta, który powiedział że musimy taką mapę najpierw zakupić w starostwie. To gdy mąż opowiedział mi po powrocie to co tam się działo nie wiedziałam co mu powiedzieć. Na początku gdy tam trafił i wszedł do pokoju żeby ktoś go obsłużył zupełnie spotkał się z kompletną obojętno... rozwiń
Avatar
s----l / 5 lutego 2016 o 15:39

Jest problem z obecnymi władzami Sobieskiego. PSL nie zrobił zmian w KRS. W rejestrze nie ma obecnych władz. Sprawdźcie z kim umowy podpisujecie i czy nie będziecie musieli kasy zwracać. Serafin obecna prezes nie figuruje w rejestrze, nie ma prawa podpisywać umów. Współczuje tym, których koledzy z PSL wsadzili na minę.

Czy to jest pewna informacja? Chodzi o Piaski czy Mełgiew?

Avatar
Gość / 3 lutego 2016 o 21:17
a co to za wielki fachowiec ten Brzózka? spytajcie tych, którzy z nim współpracowali to wyjdzie bandzwoł i laik ale za to kolega tych co trzęsą ....
Avatar
Gość / 3 lutego 2016 o 19:37
Jest problem z obecnymi władzami Sobieskiego. PSL nie zrobił zmian w KRS. W rejestrze nie ma obecnych władz. Sprawdźcie z kim umowy podpisujecie i czy nie będziecie musieli kasy zwracać. Serafin obecna prezes nie figuruje w rejestrze, nie ma prawa podpisywać umów. Współczuje tym, których koledzy z PSL wsadzili na minę.
Avatar
Gość / 2 lutego 2016 o 21:41

Szlak szlakiem ważne czy prokuratura i NIK już sprawdziły zatrudnienie Wilka? Hejtersto Sadło i Lubasia w godzinach pracy już zostało wyjaśnione? Czy Kruczkowa zeznała jak naczelnikiem została? Zalewski wyjaśnił jak cudownie przeniesiony został z Piask? Troć jest już pełną gębą dyrektorem czy nadal p.o. dyrektora urzędu pracy?

Nie interesują mnie sprawy personalne, chcę wiedzieć co z pieniędzmi szwajcarskimi

po chu.. te na te szkolenia wołali i ludziom głowę zawracali

Nie interesują mnie sprawy personalne, chcę wiedzieć co z pieniędzmi szwajcarskimi

po chu.. te na te szkolenia wołali i ludziom głowę zawracali

rozwiń
Avatar
Gość / 1 lutego 2016 o 20:36
Szlak szlakiem ważne czy prokuratura i NIK już sprawdziły zatrudnienie Wilka? Hejtersto Sadło i Lubasia w godzinach pracy już zostało wyjaśnione? Czy Kruczkowa zeznała jak naczelnikiem została? Zalewski wyjaśnił jak cudownie przeniesiony został z Piask? Troć jest już pełną gębą dyrektorem czy nadal p.o. dyrektora urzędu pracy?
Avatar
Gość / 1 lutego 2016 o 20:34
Tak Panie Sadło, kasa rozdana. Przydział Twoi koledzy PSLowi zrobili i się ładnie obłowili. Zapytaj G. Zalewskiego to Ci powie co i jak. Szczególnie dopytaj o Piaski. Jest kilka ciekawych projektów Twoich ziomków.
Avatar
Kamil / 31 stycznia 2016 o 19:28

Więcej informacji na: www.szlaksobieskiego.info - Aktualności, str.2

Ponadto p. Reszka dużo wypowiada się o osobach obejmujących stanowiska w Starostwie - pytanie: Jakie doświadczenie zawodowe i jak długie było to doświadczenie w gospodarowaniu środkami funduszy europejskich podczas obejmowania stanowiska prezesa Fundacji? - Żadne!!!

czy te pieniądze szwajcarskie są juz rozdane? ten link nie działa

czy ten program jeszcze działa?

nk nie działa

czy ten program jeszcze działa?

rozwiń
Avatar
Gość / 23 stycznia 2016 o 17:21
Tyle że te zarzuty dotyczą pracowników zatrudnionych przez PiS jeszcze Krola, Manke i Twaroga. A Osina właśnie próbuje coś z tym zrobić. O ile są prawdziwe to ktoś się zgłosi i będzie finał może tej sprawy.
Avatar
Gość / 22 stycznia 2016 o 22:48
Szefem Geodezji nie jest Osina? Panie Osina kiedy Pan zrezygnuje ze stołka? Niech Pan pokarze, że ma honor. Populizm, obłuda, okłamywanie nas. Ludzi którzy Panu zaufali i jak Pan nam się odwdzięcza? Zatrudniając na lewo Wilka i swojego koleżkę Sadło czy wsadzając Kulak na zastępcę dyrektora PUP? Tak Pan poprawia działanie starostwa? Tak ma wyglądać przejrzysty urząd? Coś się Panu pomieszało!
Avatar
Gość / 21 stycznia 2016 o 20:17
Moi drodzy to jest jeszcze gorzej niż można by było sobie wyobrazić w tym starostwie powiatowym to prawdziwa korupcja nie tylko od góry ale i na całym szczeblu. W tamtym tygodniu wysłałam męża do starostwa do geodezji, miał kupić mapę wysokościową dla naszego Pana projektanta, który powiedział że musimy taką mapę najpierw zakupić w starostwie. To gdy mąż opowiedział mi po powrocie to co tam się działo nie wiedziałam co mu powiedzieć. Na początku gdy tam trafił i wszedł do pokoju żeby ktoś go obsłużył zupełnie spotkał się z kompletną obojętnością ze strony urzędników nawet nie chcieli podejść do niego czół się jakby był w pustym pokoju choć tak nie było, następnie gdy już ktoś podszedł do niego i powiedział czego potrzebuje otrzymał bardzo nieprzyjemną wiązankę słów. A gdy powiedział że potrzebuje pomocy z wypełnieniem papierów które mu dali usłyszał burknięcie i nadal się wpatrywali w monitory swoich komputerów. A gdy już wszystko uzupełnił podszedł do niego jeden z urzędników i powiedział że będziemy potrzebowali jeszcze mapę do projektowania. Mój mąż powiedział że to wszystko ma załatwić nam projektant, a pan urzędnik na to że on może taką mapę zrobić i będzie kosztowała tyle i tyle i zrobi bardzo szybko nawet w przeciągu kilku dni. Mąż powiedział mu że nie potrzebuje, projektant wszystko zrobi to on odpowiedział mu żeby się tylko nie nastawiał że to będzie szybko bo on się postara o to żeby tak szybko nie było. Tak więc gdy mąż mi o tym wszystkim opowiedział chciałam się podzielić o tym ze wszystkimi bo uważam że nie tylko my mieliśmy taką sytuację ze starostwem świdnickim w geodezji. Pozdrawiam wszystkich Wasza stała czytelniczka.
Moi drodzy to jest jeszcze gorzej niż można by było sobie wyobrazić w tym starostwie powiatowym to prawdziwa korupcja nie tylko od góry ale i na całym szczeblu. W tamtym tygodniu wysłałam męża do starostwa do geodezji, miał kupić mapę wysokościową dla naszego Pana projektanta, który powiedział że musimy taką mapę najpierw zakupić w starostwie. To gdy mąż opowiedział mi po powrocie to co tam się działo nie wiedziałam co mu powiedzieć. Na początku gdy tam trafił i wszedł do pokoju żeby ktoś go obsłużył zupełnie spotkał się z kompletną obojętno... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 94

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tak mogą zmienić się górki czechowskie. Najnowsze wizualizacje [zdjęcia]
galeria

Tak mogą zmienić się górki czechowskie. Najnowsze wizualizacje [zdjęcia] 12 27

Właściciel górek czechowskich pokazał w środę koncepcję nowego parku, którego urządzenie oferuje w zamian za zgodę władz miasta na budowę mieszkań na pozostałej części dawnego poligonu. Spółka TBV twierdzi, że gotowa jest wyłożyć pieniądze na park i oddać go miastu za złotówkę. Co na to Ratusz?

IX Święto Wina w Janowcu. Program imprezy
26 maja 2018, 12:00

IX Święto Wina w Janowcu. Program imprezy 1 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Nadwiślańskie zaprasza na Zamek w Janowcu na 9. edycję Święta Wina. Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się w sobotę, 26 maja o godz. 12.

PiS ogłosiło kandydatów na prezydentów w miastach woj. lubelskiego

PiS ogłosiło kandydatów na prezydentów w miastach woj. lubelskiego 7 10

Znamy kolejnych kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w wyborach samorządowych. Dzisiaj PiS ogłosił kogo poprze w wyborach na prezydenta Puław, Białej Podlaskiej, Chełma i Zamościa.

Karpiński ostro o Soboniu: Okazał się małym kłamczuszkiem
film

Karpiński ostro o Soboniu: Okazał się małym kłamczuszkiem 0 10

- Mamy do czynienia z dramatycznym rozjechaniem się obietnic wyborczych - powiedział w środę podczas konferencji prasowej poseł PO Włodzimierz Karpiński.

Tu mają powstać nowe fabryki, składy i magazyny w Lublinie. 44 hektary gruntu
galeria

Tu mają powstać nowe fabryki, składy i magazyny w Lublinie. 44 hektary gruntu 10 5

Ratusz wskazuje na Felinie tereny pod nowe fabryki, składy i magazyny. Pod ich budowę chce przeznaczyć ponad 44 ha gruntu zarezerwowanego dziś na pola uprawne i tereny nauki. Zmiany miałyby również dotyczyć terenów dawnej odlewni żeliwa przy ul. Metalurgicznej.

AZS UMCS Lublin zawarł porozumienie z grupą UMCS Biega

AZS UMCS Lublin zawarł porozumienie z grupą UMCS Biega 0 0

LEKKOATLETYKA Tym samym uczelniany klub poszerzył swoje pole działania o kolejną dyscyplinę sportową. Na terenie Parku Akademickiego 5 czerwca odbędzie się 21 Bieg o Puchar Rektora UMCS

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić 0 2

W środę nad ranem 36-letni mężczyzna biegał po torach w Białej Podlaskiej. – Przez tę sytuację został zatrzymany cały skład i były trudności w ruchu – informuje nasz czytelnik.

Pieszy Lublin dostaje z Warszawy argumenty!
Wiersze między newsami

Pieszy Lublin dostaje z Warszawy argumenty! 0 0

O wyższości chodzenia na piechotę pisał poeta już pół wieku temu. Miron Białoszewski o chodzeniu i… pluciu

Sokoły zamieszkały na kominie elektrociepłowni. Doczekały się 5 piskląt. "Ewenement"
galeria

Sokoły zamieszkały na kominie elektrociepłowni. Doczekały się 5 piskląt. "Ewenement" 13 3

To ewenement na ogólnopolską skalę. Para sokołów wędrownych, która kilka lat temu zagnieździła się na kominie Elektrociepłowni Lublin Wrotków doczekała się aż pięciu piskląt – trzech samiczek i dwóch samców. Jak dotąd w Polsce tak licznego lęgu tego gatunku ptaków jeszcze nie udokumentowano.

Nie zauważył, że ktoś go wyprzedza. Porsche dachowało

Nie zauważył, że ktoś go wyprzedza. Porsche dachowało 0 10

Nieostrożny kierowca peugeota wjechał w wyprzedzające go porsche. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Dni Puław 2018: Koncerty, spektakl, spotkania
25 maja 2018, 15:00

Dni Puław 2018: Koncerty, spektakl, spotkania 4 10

W dniach 25-27 maja odbędzie się tegoroczna edycja rodzinnej imprezy Dni Puław. Na mieszkańców czekają atrakcje w postaci koncertów, spektakli i animacji dla całych rodzin.

Burze i grad. IMGW wydało ostrzeżenie dla woj. lubelskiego

Burze i grad. IMGW wydało ostrzeżenie dla woj. lubelskiego 27 0

W Lubelskiem mogą pojawić się burze z gradem - ostrzegają meteorolodzy.

Opole Lubelskie: Testowali system zraszania murawy na stadionie

Opole Lubelskie: Testowali system zraszania murawy na stadionie 6 3

Trwają prace na stadionie przy ul. Kolejowej w Opolu Lubelskim. Właśnie zamontowano i oddano do użytku automatyczny system zraszania murawy. Ułożona jest też warstwa wegetacyjna, lada dzień posiana zostanie trawa. Pozostaje tylko pytanie, czy miejscowa drużyna dostosuje się do poziomu boiska.

Jak działa wirtualne biuro

Jak działa wirtualne biuro 0 0

Przez korzystanie z usług wirtualnego biura rozumie się wynajmowanie od niego adresu do korespondencji, kierowanej do naszej firmy, miejsca do spotkań z naszymi klientami i sali konferencyjnej. Ale to nie jedyne korzyści, wynikające z użytkowania wirtualnego biura!

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!