poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Świdnik

Dyrektor DPS w Świdniku będzie miał zastępcę. Bo planują inwestycje

Dodano: 2 grudnia 2016, 16:10
Autor: aa

W Domu Pomocy Społecznej w Świdniku poza dyrektorem będzie też jego zastępca. Władze powiatu tłumaczą zmianę dodatkowymi zadaniami, m.in. budową nowego domu dziecka.

– Wiąże się to m.in. z budową na terenie DPS-u w Świdniku dwóch obiektów – wyjaśniał podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Leszek Czechowski, członek Zarządu Powiatu Świdnickiego. – Pierwszy to ośrodek opiekuńczo-wychowawczy, potocznie zwany domem dziecka, drugi zaś to obiekt przeznaczony dla osób starszych i obłożnie chorych.

– Wszystkie nasze domy pomocy społecznej są obciążone dodatkowymi zadaniami – podkreślał zaś Dariusz Kołodziejczyk, starosta świdnicki. – Wygnanowice realizują PFRON-owski program, Krzesimów też ma dodatkowe zadania, Świdnik – termomodernizację i nadzór nad tymi inwestycjami, które będziemy mieć w najbliższym czasie. Przypominam, że trzy wnioski, w tym dwa dotyczące bezpośrednio DPS-u w Świdniku, przeszły pozytywnie ocenę formalną.

Starostwo Powiatowe w Świdniku ubiega się o dofinansowanie w sumie trzech inwestycji z zakresu usług społecznych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.

Wśród nich jest budowa domu dziecka w Świdniku, w którym będzie mogło przebywać 14 dzieci i budowa domu dla osób starszych. Oba te budynku mają stanąć w pobliżu DPS im. Roba Inja przy ul. Piaseckiej w Świdniku, który ma 140 mieszkańców. Są to mężczyźni niepełnosprawni intelektualnie.

W zaplanowanym nowym domu – dla osób starszych – będzie mogło mieszkać kolejne 33 osoby. – Ma to być budynek piętrowy bez piwnicy – mówi Janusz Kukiełka, dyrektor DPS. – Mają być w nim dwie windy, z czego jedna ma być przystosowana do przewożenia łóżek. Zaplanowane zostały też duże sale oraz pokoje dla mieszkańców – jedno- i dwuosobowe.

Tymczasem podczas środowej sesji Rady Powiatu w Świdniku radny Andrzej Mańka zastanawiał się, czy uzasadnione jest budowanie domu dziecka w Świdniku. W powiecie dom dziecka funkcjonuje już w Rybczewicach.

– Czy warto wydawać pieniądze w sytuacji, kiedy bez żadnego problemu możemy znaleźć taką opiekę w innej placówce? – zastanawiał się radny Mańka. – W Rybczewicach były takie sytuacje, że nie wszystkie miejsca były zajęte. Ja widziałbym raczej zasadność takiej inwestycji, ale w sytuacji przeniesienia dzieci z Rybczewic do Świdnika, bo ta placówka rzeczywiście znajduje się na „końcu świata”.

Starostwo poza wspomnianymi inwestycjami zaplanowało także prace w ośrodku interwencji kryzysowej przy ul. Piaseckiej. Projekt zakłada m.in. przebudowę części pomieszczeń, wykonanie klatek schodowych i windy, a także rozbudowane zostaną wewnętrzne sieci wodno-kanalizacyjna i c.o. Projekt zakłada także zagospodarowanie działki. 

DonDiego
lol
Użytkownik niezarejestrowany
(11) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

DonDiego
DonDiego (6 grudnia 2016 o 17:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
jeszcze ja jestem wolny, czekam na propozycje...
Rozwiń
lol
lol (5 grudnia 2016 o 19:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
lol napisał:
Dobra zmiana wersja PSL. KORYTO + wersja PSL. Gdzieś kolegów trzeba upchnąć
chyba szykują miejsce dla kolegi Włodka
Rozwiń
Gość
Gość (5 grudnia 2016 o 17:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Brawo Osina i brawo Sadło. Jeszcze daleko do czegokolwiek a propaganda sukcesu działa!! Kołodziejczyk Ty to jesteś mistrz, żadnych konkretów ale kolegów wciskasz. Wam się w d....h od tej władzy poprzewracało!!
Rozwiń
Gość
Gość (3 grudnia 2016 o 10:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Teraz do kazdego wirtualnego pomyslu w powiecie Osina z Kodziejczykiem od razu beda zatrudniac dyrektora, zastepce i sekretarke i wyplacac dyrektorskie pensje. W koncu ludzie z PSLu i dawnego SLD od Osiny tez musza godnie zyc. Sld upadlo, Psl sie konczy a tylu dzialaczy do obsadzenia ze ho,ho! Wiec wirtualny rozwoj powiatu swidnickiego zapewniony! Glupi lud to kupi, a działacze napchaja kieszenie !
Rozwiń
Gość
Gość (3 grudnia 2016 o 10:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
INWESTYCJE DOPIERO W PLANIE , DOTACJE DZIS WIRTUALNE , ALE STOŁKI JUZ OBSADZONE I DALEJ BĘDZIECIE SZUKAC KOLEJNYCH POSAD, NIE OMAMICIE JUZ WE WRZUCANYCH ARTYKUŁACH "DOBRYMI INTENCJAMI" DOSTANIE WAM SIĘ WKRÓTCE OJ DOSTANIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (11)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!