niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Świdnik

Terminal Portu Lotniczego Lublin będzie rozbudowany. Inwestycja za 5,5 mln zł

Dodano: 2 grudnia 2016, 14:37

Port Lotniczy Lublin rozbuduje terminal pasażerski. Koszt inwestycji to 5,5 mln zł.

Projekt zakłada przebudowę istniejącej części hali odlotów i dobudowę nowego skrzydła. Nowa część terminala ma być oddana do użytku przed sezonem letnim 2018 roku. Koszt inwestycji to 5,5 mln zł.

- Rozbudowa terminala podyktowana jest przede wszystkim koniecznością zwiększenia przepustowości hali odlotów Non-Schengen, co jest konsekwencją wzrastającego ruchu lotniczego. Ten rok pod względem liczby obsłużonych pasażerów jest dla nas bardzo dobry – mówi Krzysztof Wójtowicz, prezes Portu Lotniczego Lublin.

Pod rozbudowę przeznaczono teren przy wschodnim skrzydle istniejącego terminala (w kierunku bazy Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej).

W hali znajdzie się m.in. poczekalnia odlotowa dla pasażerów strefy Schengen z wyjściami dla pasażerów, nowy punkt kontroli bezpieczeństwa, pomieszczenia służbowe Służby Ochrony Lotniska, Służby Celnej, Służby Granicznej, poczekalnie komercyjne, salonik „business lounge” dla pasażerów strefy Schengen, toalety i pomieszczenia techniczne.

Rozbudowana część terminala będzie miała długość: 34,8 m i szerokość: 61,8 m oraz wysokość: 8 m. Istniejąca hala odlotów zostanie dostosowana w całości do obsługi ruchu Non-Schengen wraz z nowymi stanowiskami kontrolerskimi Straży Granicznej.

Ciekawostką jest dostosowanie nowego skrzydła do ewentualnego zniesienia strefy Schengen poprzez zabezpieczenie miejsca pod stanowiska kontrolerskie Straży Granicznej przed wejściem do całości nowego ciągu komunikacyjnego dla pasażerów odlatujących.

Wojewoda Lubelski wydał w listopadzie  decyzję zatwierdzającą projekt budowlany oraz pozwolenie na budową. Realizacja prac ma nastąpić do końca 2017 r.

Odbiór inwestycji i oddanie nowej części do użytkowania planowane jest przed sezonem letnim 2018. Autorami koncepcji rozbudowy jest Pracownia ARE Stiasny&Wacławek, która zaprojektowała już obecny terminal Portu Lotniczego Lublin

Kazik
hhhj
Użytkownik niezarejestrowany
(26) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Kazik
Kazik (28 grudnia 2016 o 21:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kiedy Dublin?
Rozwiń
hhhj
hhhj (4 grudnia 2016 o 00:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A dajcie spokoj z tym Mojrzeszowem, miasto robione na sile, z portem lotniczym juz od razu po 2 wojnie, a gdzie nie pojdziesz to pole.
Rozwiń
Gość
Gość (3 grudnia 2016 o 10:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie ma co porównywać do Rzeszowa. Rzeszów to miasteczko bez historii i bez tradycji. Zresztą to miasto nie ma nawet 200.000 mieszkańców. Jeden teatr, jedna filharmonia. Pustka na krańcu Polski.
Rozwiń
Gość
Gość (3 grudnia 2016 o 06:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie będzie tarasu bo biedronkowa konstrukcja nie pozwala na taki luksus,to nie Okęcie ani Rzeszów.
Rozwiń
LCC
LCC (2 grudnia 2016 o 22:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jest jeszcze taki człowiek jak Jacek Krawczyk doradca przy Komisji Europejskiej "Jacek Krawczyk, Przewodniczący Grupy Pracodawców Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego" sprawozdawca EKES ds. lotnictwa, były pracownik LOT, w rozmowach z redaktorami PRTL jest przeciwny portom regionalnych tylko WAW, no może jeszcze GDA i KRK, pozostałe do zamknięcia bo się kanibalizują.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (26)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!