sobota, 24 marca 2018 r.

Świdnik

Konsultacje społeczne w Świdniku. Żeby było ładnie

Dodano: 14 grudnia 2016, 21:35
Autor: opr. aa

Trwają przygotowania miejskiego programu rewitalizacji na latach 2016-2023. Chodzi o najstarszą, pochodzącą z lat 50. ubiegłego wieku część miasta. W czwartek spotkanie konsultacyjne z przedstawicielami grup i organizacji działających na terenie miasta.

– Rewitalizacja ma przyczynić się do poprawy jakości życia, stworzyć nowe funkcje rewitalizowanych terenów, a także odbudować więzi społeczne – mówi Waldemar Jakson, burmistrz Świdnika. – Obejmuje ona nie tylko modernizację obiektów, ale skierowana jest również na prowadzenie działań społecznych. Mamy okazję do podjęcia kolejnej współpracy z mieszkańcami, chcemy wspólnie stworzyć lepszy obraz miasta.

Chodzi o obszar najszerzej części miasta, to 4,5 proc. powierzchni Świdnika, gdzie mieszka ok. 10 300 osób. Konsultacje są m.in. po to aby program jak najbardziej dostosować do potrzeb ludzi. W czwartek plenerowe spotkanie informacyjne, 10-13, pl. Konstytucji 3 maja. • Otwarte spotkanie konsultacyjne, 11-13, Miejski Ośrodek Kultury • Spacer studyjny, 13-15, obszar rewitalizacji-Śródmieście Świdnika • Warsztaty z interesariuszem, 15 -17, Miejski Ośrodek Kultury.

Jak zapowiadają urzędnicy do końca kwietnia 2017 r. program powinien być zakończony i przyjęty uchwałą Rady Miasta Świdnika. 

Agata
Użytkownik niezarejestrowany
degradacja
(10) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Agata
Agata (28 grudnia 2016 o 01:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To prawda , tyle drzew co się wycina w Świdniku to jest barbarzyństwo.  Co zrobiliscie z ulicami - Kopernika, Mickiewicza i duzo innymi? Niedlugo zostanie sam aswalt . Lepiej juz nic nie robić, niż dewastować wszystko.
Rozwiń
Gość
Gość (20 grudnia 2016 o 18:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
podnieśmy Polskę z ruiny! moralnej, społecznej i ludzkiej. rozliczmy cwaniaków i złodziei z POpaprańczej rasy i układu z Magdalenki i "okrągłostołowego"
Rozwiń
degradacja
degradacja (16 grudnia 2016 o 15:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Rewitalizacja? Wszystko się zgadza, dlatego teraz ten obszar degradują. Od 2014 do teraz wycięto z tego terenu ponad 120 drzew... Zostanie kostka i parkingi. 
Rozwiń
Gość
Gość (16 grudnia 2016 o 12:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
bu ha ha spacerowicze, do roboty! lenie skonczone!
Rozwiń
Kubuś
Kubuś (16 grudnia 2016 o 12:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
pseudokonsultacje nie wiem co dla Ciebie zrobiło ŚWS że tak w ciemno piszesz takie bzdury jak i oni na swoim profilu FB, a może to wypowiedz Adam lub Kuby???      Dlaczego zostanie wydane 15 a nie 40 mln?? Przypomnę Ci iż Miasto właśnie szykuje się do budowy Kusocińskiego a  to droga powiatowa wieć koszty powinien ponieść Powiat a nie Gmina Świdnik. Fakt niezaprzeczlny.   Wspominasz o AVII. Co ŚWS zrobiło dla AVII kiedy okazało się iż brakuje środków finansowych na utrzymanie klubu. A no oprócz szumu medialnego nic, próbowali zbić kapitał polityczny, a gdy się okazało że Miasto dało już 500 tyś szum się skonczył. Kuba już pokazał jak mu zalezy na AVII podzczas przejmowania gruntów przez miasto jak i pozyskiwania środkówna budowę stadionu.Nie pamiętam szczegółów ale na FB sporo materiału się pokazało w tym temacie.   Kolejny fakt który pokazuje jak działa ŚWS.  Uważam iż AVIA nie powinna być przedmiotem sporu politycznego.  Twierdzisz iż Jakson nie będzie żądził po kolejnych wyborach a wnioskując po niktóych komentarzach na FB kandydwać będzie Kuba i zakładam iż sądzisz że to on zostanie burmistrzem a więc mam rozumieć iż budowa jak to nazwałeś "pałacu" jest z przeznaczeniem dla Kuby??? A Kuba tak Jaksona nie lubi:( Jeszcze 2 lata temu ŚWS było świetną alternatywą dla aktualnie rządzących ale poszli w stronę uprawiania plityki nienawiści. Wprowadzili w mieście podział społeczny poprzez swoje zachowanie i publikacje na FB. Ja też za PISem nie przepadam ale w aktualnej sytacji nie ma alternatywy, tzn jest ale dla mnie nie do zaakceptowania w takiej formie. Tym bardziej iż ŚWS identyfikuje się z KOD której lider popiera SB - tak odczytuję walkę o utrzymanie wysokich emerytów dla ludzi którzy moim dziadkom i rodzicom wyrządzili dużą krzywdę. 
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (10)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!