Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

17 grudnia 2015 r.
15:08

Odznaczenia dla zasłużonych świdniczan (zdjęcia)

Autor: Zdjęcie autora opr. pab
0 7 A A

W czwartek 78 świdniczan otrzymało podziękowania za zasługi na rzecz wolności naszego kraju i obywateli.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Docenieni zostali działacze NSZZ „Solidarność”. Pamiątkowe srebrne Krzyże Przyrzeczenia otrzymali: Eugeniusz Antoniewicz, Aleksander Bachur, Aniela Bedlińska, Eugeniusz Bożyk, Jadwiga Drozd, Janusz Dybżyński, Andrzej Ferenc, Eugeniusz Gembal, Andrzej Gębała, Tomasz Kasperek,  Jadwiga Kiszczak, Tadeusz Kłoda, Jadwiga Komenda, Krzysztof Komenda, Kazimierz Kondrat, Czesław Koperda, Janusz Kosidło, Antoni Kossowski, Anna Kościuk, Edward Kościuk, Ryszard Kość, Bożena Kudelska, Jan Kotulski, Tadeusz Kowalik, Andrzej Kowalski, Irena Kozłowska Kukiełka, Stanisław Kubiniec, Piotr Kuczyński, Stanisław Kuczyński, Zdzisław Kukiełka, Mieczysław Kulawiak, Zbigniew Kursa, Halina Kuryło, Władysław Kuś, Lucyna Kwiatkowska, Jan Kwit, Cezary Listowski, Dorota Lorenc, Mariusz Lorenc, Barbara Łaszkiewicz-Pierzchała, Jan Łobejko, Krystyna Łuczak, Sławomir Łuczak, Józef Łuczyn, Zofia Łuczyn, Stanisław Łuczyński, Krystyna Malarz, Tadeusz Malarz, Andrzej Mańka, Dariusz Mańka, Krzysztof Marzewski, Lucyna Matejczuk, Marek Matys, Tadeusz Mazur, Zygmunt Mikołajczuk, Teresa Miszczuk, Piotr Nawrocki, Czesław Niezgoda, Czesław Orzeł, Władysław Orzeł, Czesław Osek, Ryszard Franciszek Pasek, Kazimierz Pierzchała, Andrzej Pietrzak, Bożena Pietrzyk, Stanisław Podpłoński, Lidia Popiel, Eugeniusz Popkiewicz, Józef Portka, Henryk Postrach.

Odznaczenia Nil Virtuti Civili Invium otrzymali natomiast: Lech Superson, Andrzej Wójcik, Ryszard Gortych, Mirosław Goc, Tadeusz Mokrzysz, Stanisław Kusak, Adam Klik.

Była to już druga uroczystość odznaczania zasłużonych świdniczan. Zaplanowana jest jeszcze trzecia tura.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 10 stycznia 2016 o 12:55
Wydaje mi sie ze Sokolowski sam zmienil poglady obrazil sie na SOLIDARNOSC stal sie czlowiekiem zakompleksionym on mysli teraz zgodnie z ktorej strony wieje wiatr
Avatar
Gość / 29 grudnia 2015 o 11:39
Szczególnie zasłużeni Kusak i Kuczyński ha ha ha....................dobre!
Avatar
Miśka / 24 grudnia 2015 o 12:36

A Ryszard Krzyżanek to gdzie? Otrzymał (wraz z żoną i 3 dzieci) od władz wilczy bilet i wszyscy zapomnieli????

Avatar
Gość / 23 grudnia 2015 o 16:25
A Andrzej Sokołowski to gdzie??? Nie po drodze nowej władzy???
Avatar
Gość / 23 grudnia 2015 o 10:13
Podziękowania za zasługi na rzecz wolności naszego kraju i obywateli, a za co konkretnie?
Avatar
crx / 18 grudnia 2015 o 14:35

Gdybym ja był solidaruchem ,to bym ze wstydu się spalił ,że setki tysięcy samobójstw z powodów ekonomicznych ,miliony ludzi którzy uciekli z tego syfu po '89 -tym roku , miliony rodzin wegetujących ...Ale sprawiedliwość Boża się wypełni i każdy dostanie zapłatę za swe czyny i te dobre i te złe...!!! Nie człowiek ,wojewoda czy prezydent...!!!

Na szczęście stałem po stronie narodu i ZOMO...!!! Zawsze rano spojrzę w lustro i powiem - BYŁO WARTO WALCZYĆ O PRZYSZŁOŚĆ TEGO NARODU, CHOCIAŻ ON W WIĘKSZOŚCI NIE BYŁ TEGO WARTY ...!!!

Na szczęście stałem po stronie narodu i ZOMO...!!! Zawsze rano spojrzę w lustro i powiem - BYŁO WARTO WALCZYĆ O PRZYSZŁOŚĆ TEGO NARODU, CHOCIAŻ ON W WIĘKSZOŚCI NIE BYŁ TEGO WARTY ...!!!

rozwiń
Avatar
Gość / 17 grudnia 2015 o 16:32
Gdybym ja był solidaruchem ,to bym ze wstydu się spalił ,że setki tysięcy samobójstw z powodów ekonomicznych ,miliony ludzi którzy uciekli z tego syfu po '89 -tym roku , miliony rodzin wegetujących ...Ale sprawiedliwość Boża się wypełni i każdy dostanie zapłatę za swe czyny i te dobre i te złe...!!! Nie człowiek ,wojewoda czy prezydent...!!!
Avatar
Gość / 10 stycznia 2016 o 12:55
Wydaje mi sie ze Sokolowski sam zmienil poglady obrazil sie na SOLIDARNOSC stal sie czlowiekiem zakompleksionym on mysli teraz zgodnie z ktorej strony wieje wiatr
Avatar
Gość / 29 grudnia 2015 o 11:39
Szczególnie zasłużeni Kusak i Kuczyński ha ha ha....................dobre!
Avatar
Miśka / 24 grudnia 2015 o 12:36

A Ryszard Krzyżanek to gdzie? Otrzymał (wraz z żoną i 3 dzieci) od władz wilczy bilet i wszyscy zapomnieli????

Avatar
Gość / 23 grudnia 2015 o 16:25
A Andrzej Sokołowski to gdzie??? Nie po drodze nowej władzy???
Avatar
Gość / 23 grudnia 2015 o 10:13
Podziękowania za zasługi na rzecz wolności naszego kraju i obywateli, a za co konkretnie?
Avatar
crx / 18 grudnia 2015 o 14:35

Gdybym ja był solidaruchem ,to bym ze wstydu się spalił ,że setki tysięcy samobójstw z powodów ekonomicznych ,miliony ludzi którzy uciekli z tego syfu po '89 -tym roku , miliony rodzin wegetujących ...Ale sprawiedliwość Boża się wypełni i każdy dostanie zapłatę za swe czyny i te dobre i te złe...!!! Nie człowiek ,wojewoda czy prezydent...!!!

Na szczęście stałem po stronie narodu i ZOMO...!!! Zawsze rano spojrzę w lustro i powiem - BYŁO WARTO WALCZYĆ O PRZYSZŁOŚĆ TEGO NARODU, CHOCIAŻ ON W WIĘKSZOŚCI NIE BYŁ TEGO WARTY ...!!!

Na szczęście stałem po stronie narodu i ZOMO...!!! Zawsze rano spojrzę w lustro i powiem - BYŁO WARTO WALCZYĆ O PRZYSZŁOŚĆ TEGO NARODU, CHOCIAŻ ON W WIĘKSZOŚCI NIE BYŁ TEGO WARTY ...!!!

rozwiń
Avatar
Gość / 17 grudnia 2015 o 16:32
Gdybym ja był solidaruchem ,to bym ze wstydu się spalił ,że setki tysięcy samobójstw z powodów ekonomicznych ,miliony ludzi którzy uciekli z tego syfu po '89 -tym roku , miliony rodzin wegetujących ...Ale sprawiedliwość Boża się wypełni i każdy dostanie zapłatę za swe czyny i te dobre i te złe...!!! Nie człowiek ,wojewoda czy prezydent...!!!

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

"Cudowny" filtr do wody za 5 tys. zł. Czytelniczka: Moi rodzice dali się naciągnąć

"Cudowny" filtr do wody za 5 tys. zł. Czytelniczka: Moi rodzice dali się naciągnąć 0 0

Filtr kosztuje prawie 5 tysięcy złotych i ma chronić przed nowotworami oraz sprawiać, że woda będzie bogata w łatwo przyswajalne minerały. Starsi ludzie kupują tak reklamowany produkt. – Jak można w ten sposób ich naciągać?! – oburza się nasza Czytelniczka, której ponad 70-letni rodzice mają problem ze zwrotem „cudownego” urządzenia.

Dalszy ciąg sporu o "zielony plac zabaw". Jest decyzja sądu

Dalszy ciąg sporu o "zielony plac zabaw". Jest decyzja sądu 0 0

Lubelska Spółdzielnia Mieszkaniowa po raz kolejny przegrała w sprawie planowanej budowy – jak nazywa inwestor - domu seniora na osiedlu Piastowskim. Wojewódzki Sąd Administracyjny podtrzymał decyzję wojewody, który nie pozwolił na rozpoczęcie prac.

Sparta Rejowiec Fabryczny i Eko Różanka grają o Puchar Polski

Sparta Rejowiec Fabryczny i Eko Różanka grają o Puchar Polski 1 0

Konia z rzędem temu, kto przewidział, że w finale okręgowego Pucharu Polski w Chełmie zagrają... Sparta Rejowiec Fabryczny i Eko Różanka. Gospodarzem środowego spotkania będzie pierwsza z ekip, a mecz rozpocznie się o godz. 16.30

CBA weszło do szpitala wojskowego w Lublinie. Chodzi o łapówki od firm

CBA weszło do szpitala wojskowego w Lublinie. Chodzi o łapówki od firm 0 0

Delegatura CBA w Lublinie prowadzi śledztwo w sprawie korupcji. Chodzi o wręczanie i przyjmowanie łapówek od przedstawicieli firm od biorących udział w przetargach publicznych organizowanych przez 1 Wojskowy Szpital Kliniczny z Politechniką SP ZOZ w Lublinie

Awantura w sądzie. Pijana 31-latka trafiła do aresztu

Awantura w sądzie. Pijana 31-latka trafiła do aresztu 0 2

7 dni w areszcie. Taką karę ma odbyć kobieta, która awanturowała się w sądzie. Była kompletnie pijana.

Górnik Łęczna - Medyk Konin, czyli mecz o mistrzostwo Polski

Górnik Łęczna - Medyk Konin, czyli mecz o mistrzostwo Polski 1 0

Dzisiaj o godz. 16 dojdzie do hitu rozgrywek. W Łęcznej miejscowy Górnik podejmie ekipę Medyka Konin. Jeżeli gospodynie wygrają to ich przewaga nad najgroźniejszym rywalem urośnie do 9 punktów

Wystawa "Marzenia (wio)senne" w Galerii Białej
27 kwietnia 2018, 18:00

Wystawa "Marzenia (wio)senne" w Galerii Białej 1 0

Co Gdzie Kiedy. Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) zaprasza na wernisaż wystawy Marzenia (wio)senne, który odbędzie się w tamtejszej Galerii Białej w piątek, 27 kwietnia o godz. 18.

Pękła szyba w samolocie z Tel Awiwu do Lublina. Awaryjne lądowanie

Pękła szyba w samolocie z Tel Awiwu do Lublina. Awaryjne lądowanie 13 3

Pęknięta szyba w samolocie była przyczyną odwołania wczorajszego lotu z Tel Awiwu do Lublina

Piotr Tomala z Lublina weźmie udział w zimowej wyprawie na K2
film

Piotr Tomala z Lublina weźmie udział w zimowej wyprawie na K2 0 0

Za półtora roku polscy himalaiści podejmą kolejną próbę pierwszego w zimie wejścia na K2. Decyzję o organizacji następnej wyprawy ogłosił Pogram Polski Himalaizm Zimowy im. Artura Hajzera. Najprawdopodobniej weźmie w niej udział lublinianin Piotr Tomala

Lotnisko Lublin: Zimą zniknie jedno z połączeń?

Lotnisko Lublin: Zimą zniknie jedno z połączeń? 0 5

Zimą z rozkładów Portu Lotniczego Lublin mogą zniknąć loty do Mediolanu – wynika z systemu rezerwacyjnego linii easyJet. Władze portu uspokajają, że nic w tej sprawie nie jest jeszcze przesądzone.

Ciekawe derby w Świdniku, Avia gra z Chełmianką

Ciekawe derby w Świdniku, Avia gra z Chełmianką 2 3

Tych derbów nie można przegapić. W środę o godz. 17 Avia podejmuje Chełmiankę. Obie drużyny na wiosnę spisują się znakomicie, a to zapowiada duże emocje

Malarstwo Jana Stępki w Kazimierzu Dolnym
27 kwietnia 2018, 16:00

Malarstwo Jana Stępki w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 32/34) zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Jana Stępki, który odbędzie się 27 kwietnia o godz. 16.

Retoryka w muzyce baroku - koncert w Filharmonii Lubelskiej
27 kwietnia 2018, 19:00

Retoryka w muzyce baroku - koncert w Filharmonii Lubelskiej 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 kwietnia o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) odbędzie się koncert poświęcony muzyce barokowej.

Motor kontra Spartakus Daleszyce, ważny mecz Podlasia

Motor kontra Spartakus Daleszyce, ważny mecz Podlasia 1 2

Po wygranej w Jarosławiu piłkarze i kibice Motoru mocno odetchnęli. W środę trzeba jednak pójść za ciosem. Na Arenie Lublin pojawi się Spartakus Daleszyce, który nad strefą spadkową ma tylko „oczko” przewagi. Spotkanie rozpocznie się o godz. 19

Wypadek koło Orfeusza w Lublinie. Troje dzieci w szpitalu, duże korki na Czechowie [zdjęcia]
uwaga kierowcy
galeria

Wypadek koło Orfeusza w Lublinie. Troje dzieci w szpitalu, duże korki na Czechowie [zdjęcia] 14 5

Do wypadku doszło rano na skrzyżowaniu al. Kompozytorów Polskich z ul. Smorawińskiego, przy sklepie Orfeusz

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!