sobota, 20 stycznia 2018 r.

Świdnik

Świdnik: Kierowcy rozjeżdżają zieleń

Dodano: 18 maja 2016, 14:52

Mimo, że na poboczu drogi wzdłuż bloku przy ul. Kopernika 1 w Świdniku parkować nie można, to kierowcy notorycznie rozjeżdżają zieleń
Mimo, że na poboczu drogi wzdłuż bloku przy ul. Kopernika 1 w Świdniku parkować nie można, to kierowcy notorycznie rozjeżdżają zieleń

Mieszkańcy bloków chcą mieć zieleń pod oknami, a kierowcy miejsca do parkowania jak najbliżej domu. Miasto chce więc budować parkingi na placach zabaw i boiskach

Ulica Kopernika w Świdniku jest podzielona na dwie części. Pierwsza znajduje się między ul. Racławicką a Niepodległości, druga pomiędzy ul. Niepodległości a Okulickiego. Pierwsza część ulicy została wyremontowana, druga nie.

– Dlaczego w tym samym czasie nie został wyremontowany również odcinek między ul. Okulickiego a Niepodległości? – zastanawia się pan Tadeusz, mieszkaniec bloku przy ul. Kopernika 1 w Świdniku.

– Bo stanowił ciąg pieszy, był wyłączony spoza ruchu lokalnego, a jego stan był zadowalający – tłumaczy Aleksandra Dyjak, rzecznik Urzędu Miasta w Świdniku. – Z kolei odcinek ul. Niepodległości/Racławicka był to odcinek drogi publicznej gminnej, z dojazdem do wielu nieruchomości. Codziennie korzystało z niej wielu kierowców i pieszych. 

To zdaniem naszego czytelnika nie jedyny problem. Trawniki w pobliży bloku przy ul. Kopernika 1 a pawilonem handlowym są notorycznie rozjeżdżane przez samochody.

– Powinien stanąć znak zakaz postoju albo zatrzymywania się – postuluje pan Tadeusz. – Użytkownicy lokali w pawilonie a także ich klienci, parkują na poboczu niszcząc zieleń. Teraz tego nie widać, bo właśnie została posiana trawa.

Rzeczniczka Urzędu Miasta w Świdniku wyjaśnia, że obowiązująca organizacja ruchu została wprowadzona na wniosek mieszkańców. Na tym odcinku obowiązuje znak D-40 „strefa parkowania” – parkowanie jest możliwe tylko w miejscach wyznaczonych przez Spółdzielnię Mieszkaniową. Nie jest ich jednak zbyt wiele.

– Gmina Miejska Świdnik jest właścicielem niewielkiego terenu, zatem zwyczajnie brakuje miejsca na parkingi – stwierdza Dyjak. – Staramy się budować je na starych placach i boiskach. Została złożona propozycja, aby parking powstał przy ul. Mickiewicza 5 i Kopernika 1, jednak mieszkańcy tych budynków nie wyrazili na to zgody. Nie chcieli, by samochody parkowały im pod oknami.

Rzeczniczka świdnickiego ratusza tłumaczy, że organizacja ruchu została uzgodniona z właścicielami sąsiadujących terenów, z zarządcą Wspólnoty Mieszkaniowej Kopernika 1 oraz Spółdzielnią Mieszkaniową w Świdniku.

– W kwestię przestrzegania parkowania powinna się włączyć Straż Miejska i policja – mówi Marek Słotwiński, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Świdniku.

Lech Sprawka, komendant Straży Miejskiej w Świdniku przyznaje, że zgłoszeń dotyczących parkowania w tej części miasta jest niewiele.

Czytaj więcej o: Świdnik zieleń
zzz
Użytkownik niezarejestrowany
bobki4
(16) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

zzz
zzz (15 czerwca 2016 o 05:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A ty ch....ie skąd jesteś z jakiejś wiochy lubelskiej
Rozwiń
Gość
Gość (11 czerwca 2016 o 17:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Przecież to rejstracja z Chełma! To jak świdniccy kierowcy?!
Rozwiń
bobki4
bobki4 (2 czerwca 2016 o 19:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
after my modish engagement ***assjob.tobuy.in/?page.valeria virtual erotic erotic roleplay free pornography movies erotic kisses video pirno gratis
Rozwiń
Zdzisław
Zdzisław (2 czerwca 2016 o 14:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
niech zrobią parkingii, a nie dokuczają mieszkaćom i wychodzi że pusaty chodnik jest ważniejszy od ludzi. Hamburg i tyle!!!!!!!!!!!!!!
Rozwiń
gość
gość (27 maja 2016 o 23:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W tej okolicy wieczorem to w ogóle nie ma miejsca do parkowania, a jakiś chory człowiek dzwoni na policję jak się staje na Słowackiego, po co tam jest Strefa zamieszkania???? Niech zrobią po drugiej stronie parkingi.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (16)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!