Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Włodawa

13 kwietnia 2017 r.
12:15

70 zarzutów dla lekarza. Dorabiał do pensji

Autor: Zdjęcie autora bar
14 9 A A
Sprawa wyszła na jaw po tym, jak zażądał od jednej z kobiet, której syn popełnił samobójstwo, zapłaty za wypisanie aktu zgonu
Sprawa wyszła na jaw po tym, jak zażądał od jednej z kobiet, której syn popełnił samobójstwo, zapłaty za wypisanie aktu zgonu

Lekarz z Włodawy przez dziewięć lat miał bezprawnie brać pieniądze za wystawianie kart zgonu. Prokuratura postawiła mu za to ponad 70 korupcyjnych zarzutów. Dobrosławowi P. grozi do ośmiu lat więzienia

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Wystawiając karty zgonu żądał pieniędzy od rodzin zmarłych osób – mówi Andrzej Lebiedowicz, zastępca prokuratora rejonowego w Chełmie. – Zgodnie z prawem powinien to robić bezpłatnie, w ramach wypełniania obowiązków służbowych na rzecz prokuratury.

Prokuratorzy ustalili, że mężczyzna brał pieniądze przez około 10 lat od 2007 roku. Z ustaleń śledczych wynika, że Dobrosław P. jeżdżąc do ofiar wypadków i samobójców, wykorzystywał stan psychiczny osób, które właśnie straciły bliskiego. Za wypisanie karty zgonu brał od 25 do 250 zł. W ten sposób miał dorobić do wynagrodzenia około 10 tys. zł. Pokwitowania wypisywał na drukach do wypisywania recept, ulotkach, czy zwykłych kartkach.

Lekarz utrzymuje, że jest niewinny. Tłumaczy, że prokuratura płaciła mu jako biegłemu za oględziny zwłok i określanie przyczyn śmierci. W tej sytuacji karty zgonu wystawiał jako lekarz z prywatnego gabinetu.

Sprawa wyszła na jaw po tym, jak Dobrosław P. zażądał od jednej z kobiet, której syn popełnił samobójstwo, zapłaty za wypisanie karty zgonu. Kobieta zaczęła drążyć tę sprawę, aż zajęła się tym prokuratura.

Czytaj więcej o:

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 14 kwietnia 2017 o 22:21
Znam tego lekarza.Olewa pacjentów,jest bezczelny i arogancki.Pan Darosław to hiena!!!
Avatar
Gość / 14 kwietnia 2017 o 20:38
Powinni się jeszcze zainteresować panią doktor z wewnętrznego oddziału
Avatar
Gość / 14 kwietnia 2017 o 12:43
Do tej pory @patologiczny... nie wyjaśnił nam jak on widzi zysk w 500zł za spłodzenie dziecka. Widać, że jest bezdzietnym staruszkiem, któremu już nie staje i nie zna prawdziwych kosztów poniesionych na wychowanie i opiekę. Mu pasowało PO, które dryłowało kieszenie szaraczków, bo lekarzy już nie... to nadzwyczajna kasta. Rząd należy pochwalić za realizację programu wyborczego (500+, mieszkanie+, Polska przede wszystkim) oraz za to, że lemingi już się dławią swym językiem jadu i nienawiści wobec Polaków. Tylko gdyby jeszcze poznali znaczenie logiki. To gdzie ten zarobek przy 500+? Oczekuję odpowiedzi z niecierpliwością.
Do tej pory @patologiczny... nie wyjaśnił nam jak on widzi zysk w 500zł za spłodzenie dziecka. Widać, że jest bezdzietnym staruszkiem, któremu już nie staje i nie zna prawdziwych kosztów poniesionych na wychowanie i opiekę. Mu pasowało PO, które dryłowało kieszenie szaraczków, bo lekarzy już nie... to nadzwyczajna kasta. Rząd należy pochwalić za realizację programu wyborczego (500+, mieszkanie+, Polska przede wszystkim) oraz za to, że lemingi już się dławią swym językiem jadu i nienawiści wobec Polaków. Tylko gdyby jeszcze poznali znaczenie ... rozwiń
Avatar
Gość / 13 kwietnia 2017 o 14:01
Oj tam, oj tam. A co to? On jeden nas okrada? Przecież ta cała "służba" zdrowia to jedna wielka mafia.
Avatar
patologiczny kraj / 13 kwietnia 2017 o 13:46
a to on jeden dorabia,  dopiero mi nowina, przeciez w tym pieprzonym kraju żyje ten co umie się albo rozmnażać dla 500+ albo kombinowac jak ten lekarz
Avatar
Gosc / 13 kwietnia 2017 o 13:03
Myślę że po przeprowadzeniu reformy sądownictwa obecna władza powinna wziąć się  za reformę medyków którzy  już od pewnego czasu staje się już piąta władza tego kraju.
Avatar
Gość / 13 kwietnia 2017 o 12:32
Odebrać prawo wykonywania zawodu. Dusza pęka z rozpaczy, przecież Święta się zbliżają, a tutaj piszą o takich zwyrodnialcach bez serca. Co to za lekarz?
Avatar
Gość / 13 kwietnia 2017 o 12:22
"W tej sytuacji akty zgonu wystawiał jako lekarz z prywatnego gabinetu." - to ciekawe, bo akty zgonu wystawia Urząd Stanu Cywilnego. Ale co to dla dziennikarza za różnica, akt zgonu czy karta zgonu.
Avatar
Gość / 13 kwietnia 2017 o 12:20
Pokaż lekarzu, co chowasz w garażu?
Avatar
Gość / 14 kwietnia 2017 o 22:21
Znam tego lekarza.Olewa pacjentów,jest bezczelny i arogancki.Pan Darosław to hiena!!!
Avatar
Gość / 14 kwietnia 2017 o 20:38
Powinni się jeszcze zainteresować panią doktor z wewnętrznego oddziału
Avatar
Gość / 14 kwietnia 2017 o 12:43
Do tej pory @patologiczny... nie wyjaśnił nam jak on widzi zysk w 500zł za spłodzenie dziecka. Widać, że jest bezdzietnym staruszkiem, któremu już nie staje i nie zna prawdziwych kosztów poniesionych na wychowanie i opiekę. Mu pasowało PO, które dryłowało kieszenie szaraczków, bo lekarzy już nie... to nadzwyczajna kasta. Rząd należy pochwalić za realizację programu wyborczego (500+, mieszkanie+, Polska przede wszystkim) oraz za to, że lemingi już się dławią swym językiem jadu i nienawiści wobec Polaków. Tylko gdyby jeszcze poznali znaczenie logiki. To gdzie ten zarobek przy 500+? Oczekuję odpowiedzi z niecierpliwością.
Do tej pory @patologiczny... nie wyjaśnił nam jak on widzi zysk w 500zł za spłodzenie dziecka. Widać, że jest bezdzietnym staruszkiem, któremu już nie staje i nie zna prawdziwych kosztów poniesionych na wychowanie i opiekę. Mu pasowało PO, które dryłowało kieszenie szaraczków, bo lekarzy już nie... to nadzwyczajna kasta. Rząd należy pochwalić za realizację programu wyborczego (500+, mieszkanie+, Polska przede wszystkim) oraz za to, że lemingi już się dławią swym językiem jadu i nienawiści wobec Polaków. Tylko gdyby jeszcze poznali znaczenie ... rozwiń
Avatar
Gość / 13 kwietnia 2017 o 14:01
Oj tam, oj tam. A co to? On jeden nas okrada? Przecież ta cała "służba" zdrowia to jedna wielka mafia.
Avatar
patologiczny kraj / 13 kwietnia 2017 o 13:46
a to on jeden dorabia,  dopiero mi nowina, przeciez w tym pieprzonym kraju żyje ten co umie się albo rozmnażać dla 500+ albo kombinowac jak ten lekarz
Avatar
Gosc / 13 kwietnia 2017 o 13:03
Myślę że po przeprowadzeniu reformy sądownictwa obecna władza powinna wziąć się  za reformę medyków którzy  już od pewnego czasu staje się już piąta władza tego kraju.
Avatar
Gość / 13 kwietnia 2017 o 12:32
Odebrać prawo wykonywania zawodu. Dusza pęka z rozpaczy, przecież Święta się zbliżają, a tutaj piszą o takich zwyrodnialcach bez serca. Co to za lekarz?
Avatar
Gość / 13 kwietnia 2017 o 12:22
"W tej sytuacji akty zgonu wystawiał jako lekarz z prywatnego gabinetu." - to ciekawe, bo akty zgonu wystawia Urząd Stanu Cywilnego. Ale co to dla dziennikarza za różnica, akt zgonu czy karta zgonu.
Avatar
Gość / 13 kwietnia 2017 o 12:20
Pokaż lekarzu, co chowasz w garażu?
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r. 0 0

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje]
galeria

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje] 9 10

W ciągu najbliższych lat zaproponujemy program budowy 22 mostów na Wiśle, Odrze, Bugu, Narwi, Pilicy, Warcie i w wielu miejscach Polski – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Znamy lokalizacje nowych mostów.

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu 3 0

Puławscy radni w czwartek przyjmą raport o wykonaniu Programu Zamierzeń Inwestycyjnych. To dokument mówiący o tym, które z dziesiątek zaplanowanych zadań zostały już wykonane, a na które nadal czekamy. Wśród tych ostatnich jest m.in. przedłużenie ul. Powiśle, czy montaż windy w ratuszu.

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują 21 1

Podrobione kurtki trafią do podopiecznych lubelskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Celnicy z Małaszewicz odebrali je przemytnikom.

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc 30 2

Elektryczny wózek inwalidzki został skradziony z klatki bloku przy ul. Skautów w Lublinie.

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło?
galeria
film

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło? 64 12

Poszło o rosół, który ponoć miał być nieświeży. Do tego nie wszyscy mieli dostać drugie danie. Przyjęcie komunijne w restauracji „Krokus” w Chełmie zakończyło się karczemną awanturą, szarpaniem i wyzwiskami. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 32 2

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 49 13

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 45 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 410 13

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 8 12

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!