poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Włodawa

Włodawianie chcą współrządzić. 50 tys. złotych do podziału

Dodano: 17 kwietnia 2017, 16:10
Autor: bar

Przygraniczna Włodawa dołączyła do miast z budżetem obywatelskim
Przygraniczna Włodawa dołączyła do miast z budżetem obywatelskim (fot. Jacek Barczyński)

Włodawa dołączyła do miast, w których wprowadzono budżet obywatelski – ma on formę rezerwy celowej w wysokości 50 tys. zł.

– Spośród wszystkich zgłaszanych propozycji mieszkańcy będą mogli wskazać te, które ich zdaniem są najbardziej potrzebne – mówi Wiesław Muszyński, burmistrz Włodawy. – Zdaję sobie sprawę, że to dopiero namiastka budżetu obywatelskiego, którego dotychczas w naszym mieście nie było. Na początek przeznaczyliśmy na ten cel 50 tys. zł. W kolejnych latach ta kwota w miarę możliwości będzie zwiększana.

Zakres zadań, które mogą zostać sfinansowane z rezerwy celowej jest niemal nieograniczony. Dotyczyć one mogą między innymi remontów i przebudowy budynków należących do miasta, urządzania nowych placów zabaw, miejsc rekreacji i wypoczynku, zagospodarowania skwerów i trawników, programów edukacyjnych, organizacji różnego rodzaju imprez.

– Swoje propozycje mieszkańcy mogą składać do 30 kwietnia wypełniając formularz dostępny w sekretariacie ratusza oraz na stronie internetowej www.um.wlodawa.eu – dodaje burmistrz Muszyński. – Zgłaszane propozycje muszą uzyskać pisemne poparcie co najmniej 20 włodawian. Te, które przejdą ocenę formalną, zostaną następnie poddane mieszkańcom pod głosowanie. Wybierając zadania do realizacji będę kierował się jego wynikiem.

Użytkownik niezarejestrowany
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (17 kwietnia 2017 o 21:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czego to wójt i radni nie wymyślą żeby przypodobać się wyborcom, to jest infantylizacja rządzenia, macie tu trochę pieniędzy i pobawcie się w wójta i radnych, nie za dużo, bo to nie wiadomo co wam do głowy wpadnie, więc wy drodzy wyborcy olejcie zwyczajnie ten zamiar, bo to rada i wójt są od rządzenia, a wy od oceny w czasie wyborów i niech się z wami nie zabawiają w przedszkole.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!