wtorek, 20 marca 2018 r.

Zamość

Lotnisko dla biznesu pod Zamościem. Zbudują utwardzony pas startowy

Dodano: 17 listopada 2015, 20:05
Autor: ask

Lotnisko Mokre koło Zamościa (fot. Jacek Świerczyński / archiwum)
Lotnisko Mokre koło Zamościa (fot. Jacek Świerczyński / archiwum)

Gmina Zamość otrzymała od byłego już wojewody lubelskiego teren lotniska w Mokrem pod Zamościem. W 2018 r. ma powstać tam utwardzony pas startowy o długości ponad 1 tys. metrów i szerokości 35 m. Powstanie małe lotnisko dla lokalnego biznesu. Być może planów tych nie uda się jednak zrealizować w terminie. Wszystko przez problemy proceduralne.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

O lotnisko od lat starała się zarówno gmina, jak i miasto Zamość. W 2012 r. miasto, gmina i starostwo podpisały uchwałę intencyjną o powołaniu spółki, która przejęłaby teren lotniska i wybudowała tam pas startowy. Z zamierzeń nic jednak nie wyszło, a po latach gmina i miasto rozpoczęły starania o przejęcie należących do Skarbu Państwa 80-hektarów gruntu niezależnie od siebie.

Decyzją wojewody lotnisko dzierżawione w tej chwili przez Aeroklub Ziemi Zamojskiej, który poza działalnością lotniczą prowadzi tam także giełdę samochodową, ma przejęć gmina. Wójt zapewnia, że giełda nie zniknie. Ma zostać jednak „ucywilizowana”.

– Stworzone zostałoby także lądowisko dla samolotów przewożących do 20 pasażerów. Tę realizację moglibyśmy przygotowywać wspólnie z lokalnym samorządem – mówi Ryszard Gliwiński, wójt gminy Zamość, który dodaje jednak, że rozmowy tej sprawie i konkretne działania mogłyby ruszyć dopiero po faktycznym przyjęciu terenu przez gminę. – Na razie nic takiego nie miało miejsca. Mamy jedynie zapowiedź wojewody, który chce, żeby ten teren został nam przekazany w formie darowizny. Nie wiadomo jednak, czy w najbliższym czasie dojdzie do podpisania aktu notarialnego. W stosunku do połowy gruntu toczy się wciąż postępowanie sądowe dotyczące ustalenia jego właściciela.

O prawo własności upomniał się bowiem Aeroklub Polski. Obawiam się, że o ewentualnym przejęciu przez nas Mokrego nie ma mowy przed zakończeniem tego postępowania.

Gość
ziutek
Gość
(21) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (11 lutego 2016 o 19:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
d..pa panie, nie tylko dla biznesu ale dla wszystkich ludzi, wśród biznesmenów zdarzają się Ludzie i dla nich też będzie to lotnisko, dla biznesowo-samorządowej "szarańczy" zamojskiej temat skończony
Rozwiń
ziutek
ziutek (20 listopada 2015 o 04:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

a kiedy lotnisko w klemensowie?

Rozwiń
Gość
Gość (20 listopada 2015 o 00:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czy 1 km /rozbiegu z lotnia przez hrabiego Marcina to wystarczajacy dystans? Moze bedzie musial wezykiem,eee???
Rozwiń
Gość
Gość (19 listopada 2015 o 15:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
przecież biznesu w Zamościu nie ma, jest kilku usługodawców mianujących się biznesmenami. Jedyne co w Zamościu dobre to turystyka, można na lotnisku Mokre zrobić parę fajnych i oryginalnych w skali Polski i zarazem dochodowych rzeczy które ściągnęły by tu kupę ludzi - i od razu zaznaczam, nie w handlu rzecz, ale widać, że zarządzający wolą sami wydawać kasę schematem z logiką w lesie niż po prostu współpracować i zapytać się o pomysł AZZ.
Rozwiń
Biznesmien
Biznesmien (19 listopada 2015 o 08:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

A ilu lokalnych biznesmenów ma samoloty?

A co to ma do rzeczy? Może właśnie nielokalni biznesmeni będą bardziej zainteresowani Zamościem wiedząc, że jest tam utwardzony, a nie trawiasty, pas startowy.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (21)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!