sobota, 17 marca 2018 r.

Zamość

Obmacywał dziewczynki, które przygotowywał do komunii. Ksiądz stanie przed sądem

Dodano: 2 lipca 2015, 08:08

Stanisław G., były katecheta ze szkoły w Sulmicach, stanie przed sądem (fot. kadr z YouTube)
Stanisław G., były katecheta ze szkoły w Sulmicach, stanie przed sądem (fot. kadr z YouTube)

Stanisław G., były katecheta ze szkoły w Sulmicach (pow. zamojski), stanie przed sądem. Ksiądz miał obmacywać dziewczynki, które przygotowywał do pierwszej komunii świętej. Duchowny przyznał się do części zarzutów.

Z ustaleń prokuratorów wynika, że były już katecheta i proboszcz pobliskiej parafii w Kalinówce wkładał dzieciom ręce pod ubrania i obmacywał po całym ciele. Molestował zarówno w kościele, jak i w szkole, podczas zajęć. Ksiądz usłyszał w sumie pięć zarzutów dotyczących dopuszczenia się tzw. innych czynności seksualnych z dziećmi. Przyznał się do napastowania trzech dziewczynek. W przypadku dwóch innych sugerował śledczym, że oskarżenia pod jego adresem to wynik złego nastawienia rodziców.

– Skierowaliśmy Stanisława G. na badania psychiatryczne i seksuologiczne. Biegli orzekli, że jest poczytalny i może odpowiadać przed sądem – mówi Bartosz Wójcik, szef Prokuratury Rejonowej w Zamościu. Akt oskarżenia przeciwko Stanisławowi G. trafił do miejscowego sądu rejonowego.
Kłopoty proboszcza z Kalinówki zaczęły się we wrześniu ubiegłego roku. Uczennica trzeciej klasy podstawówki opowiedziała wówczas mamie o molestowaniu. Rodzice dziewczynki powiadomili prokuraturę. Śledczy wezwali na przesłuchania inne dzieci.

– Były przesłuchiwane przez sąd w obecności psychologa. Stwierdził on, że zeznania uczennic są wiarygodne – dodaje prokurator Wójcik.

Po nagłośnieniu sprawy w mediach przełożeni księdza pozbawili go funkcji proboszcza i cofnęli uprawnienia do nauczania w szkołach. Ze stanowiska zrezygnowała również dyrektor podstawówki w Sulmicach. Rodzice uczniów zarzucają jej, że nie reagowała na sygnały o molestowaniu dzieci przez księdza. Sam Stanisław G. robił przed laty karierę naukową. Wykładał na uczelni.

Nieoczekiwanie przeniesiono go do parafii w niewielkiej Kalinówce. Teraz grozi mu do 12 lat więzienia.

Gość
Gość
ŁOWCA SKÓR
(11) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (4 lipca 2015 o 07:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Głupi pismak wspomina o więzieniu. Księżulo chodzi w sukience. Dostał napomnienie od Rojka i wystarczy. Więzienie dla świeckich sprawców takich czynów.
Rozwiń
Gość
Gość (3 lipca 2015 o 12:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"Biskupi: Karmienie piersią może rozwijać niezdrową fascynację nagością." - to doniesienia z synodu na temat rodziny. Lepiej byłoby, by xięża nie opuszczali zakonów i nie mieli kontaktów z normalnymi ludźmi.
Rozwiń
ŁOWCA SKÓR
ŁOWCA SKÓR (2 lipca 2015 o 20:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

JUDE ???

Rozwiń
Gość
Gość (2 lipca 2015 o 11:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
...należy się spodziewać, zem kara będzie okrutna i ksiądz zostanie skazany na 12 m-cy prac społecznych w przedszkolu ...
Rozwiń
Gość
Gość (2 lipca 2015 o 11:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czegoś tu nie rozumiem: CZY księżlek będzie skazany na 12 lat PARAFII w KALINÓWCE? przecież wszystkie DZIECI ZEZNIE niczym Król HEROD! To przeciez Herod kazał w trosce o własną d... wyrznąć WSZYSTKICH CHŁOPCÓW, a księzulki czegoś nie zrozumiały i RŻNĄ WSZYSTKIE DZIECI...
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (11)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!