piątek, 23 marca 2018 r.

Zamość

Pan Mieczysław założył prywatną fundację i będzie pomagać uczniom

Autor: IAS 24

(fot. PG w Komarowie-Osadzie)
(fot. PG w Komarowie-Osadzie)

Mieczysław Kostrubiec z Krzywegostoku założył Wieczną Fundację swojego imienia. Z własnych oszczędności chce fundować stypendia dla uczniów miejscowego gimnazjum i posiłki w szkolnej stołówce.

W ten sposób pan Mieczysław (rocznik 1927) zamierza wspomagać młodzież Publicznego Gimnazjum w Komarowie-Osadzie, którzy wyróżniają się zaangażowaniem w pielęgnowanie narodowej tradycji, kultury i języka oraz mobilizować młodych ludzi do nauki i podejmowania starań o poprawę swojego losu.

Fundator podkreśla, że powołał fundację z potrzeby serca i będzie przekazywać na ten cel część własnych oszczędności, ale zgodnie ze statutem, w działalność organizacji mogą się włączyć inne osoby, które zechcą wesprzeć młodzież przekazując darowizny i dobrowolne datki.

Oprócz fundatora realizacją statutowych celów fundacji będzie się zajmować zarząd, w którym znaleźli się wójt gminy Komarów-Osada Wiesława Sieńkowska, przewodniczący rady gminy Jerzy Pałczyński i dyrektor komarowskiego gimnazjum Anna Maryńczak.

Przez najbliższy rok członkowie zarządu Wieczystej Fundacji Kapitana Mieczysława Kostrubca będą się przyglądać postawie miejscowych gimnazjalistów, by pierwsze stypendia wręczyć we wrześniu przyszłego roku. Wtedy też uczniowie z rodzin, które znajdują się w trudnej sytuacji materialnej skorzystają z dopłat do posiłków w szkolnej stołówce.

Czytaj więcej o: szkoła Komarów-Osada
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!