sobota, 24 lutego 2018 r.

Zamość

Poseł z Biłgoraja na sali sądowej i na plakatach

  Edytuj ten wpis
Dodano: 10 września 2014, 16:00

W Biłgoraju zarejestrował się "Komitet Wyborczy Wyborców Piotra Szeliga Razem dla Biłgoraja, który wystawi swojego kandydata na burmistrza miasta. Jeżeli Piotr Sz. zdecyduje się na start, będzie musiał znaleźć czas na spotkania z wyborcami i na wizyty w sądzie.

Jak ustaliliśmy nieoficjalnie, kandydatem na burmistrza z ramienia nowo zarejestrowanego komitetu będzie poseł Piotr Sz. (parlamentarzysta występuje w procesie karnym jako pokrzywdzony. Nie zgadza się na podawanie swoich personaliów). Były polityk Solidarnej Polski wstrzymuje się jednak z jednoznacznymi deklaracjami.

- Na dzień dzisiejszy nie podjąłem takiej decyzji - mówi Piotr Sz. - Od roku słyszę, że będę kandydować. Wielu mieszkańców miasta namawia mnie do tego. Jeśli się zdecyduję, to o tym poinformuję - zapewnia.

W lipcu poseł nie był tak zachowawczy. - Biłgoraj wymaga zmian i zmiany sposobu zarządzania. Brakuje wizji rozwoju, nie myślano o inwestorach, tworzeniu nowych miejsc pracy. Wyprzedaje się majątek miasta - mówił portalowi bilgorajska.pl.

Kampania wyborcza może być dla posła wyjątkowo intensywna. Będzie musiał znaleźć czas nie tylko na spotkania z wyborcami, ale i na wizyty w sądzie. Piotr Sz. występuje bowiem jako poszkodowany w procesie karnym.

Na ławie oskarżonych zasiadają trzy osoby, które miały szantażować polityka. Wśród nich jest Magdalena I., absolwentka prawa KUL. Z akt sprawy wynika, że poseł nie zapłacił jej 200 zł za intymne spotkanie nad Zalewem Zemborzyckim. Potem miał zerwać wszelkie kontakty. Dziewczyna rozpoznała jednak polityka w telewizyjnej relacji z marszu sympatyków TV Trwam. Postanowiła się zemścić. Według śledczych, zwabiła Piotra Sz. do hotelu Luxor w Lublinie.

- Pomyślała, że da mu nauczkę za to, jak ją potraktował. Chciała nagrać spotkanie i postraszyć, że przekaże film jego żonie - zeznała na ostatniej rozprawie przyjaciółka Magdaleny I.

Dziewczyna zarejestrowała całe spotkanie. Przed hotelem czekało też dwóch jej kolegów, którzy nagrali jak poseł i prostytutka wspólnie wychodzą z hotelu. Jeszcze tej samej nocy szantażyści skontaktowali się z politykiem. Domagali się kilku tysięcy złotych w zamian za rezygnację z publikacji nagrania. Poseł nie zapłacił i powiadomił policję.

Z trójki oskarżonych tylko recydywista Szczepan P. przyznał się do winy. Jego znajomy, Przemysław S. nie przeczy, że był przed Luxorem, ale zaprzecza, by szantażował polityka. Magdalena I. do niczego się nie przyznaje. Możliwe, że w listopadzie na sali sądowej dojdzie do konfrontacji oskarżonej i posła. Proces powinien się zakończyć w grudniu.

Jeśli Piotr Sz. wystartuje w wyborach, będzie konkurował m.in. z obecnym burmistrzem Januszem Rosławem, który rządzi miastem od trzech kadencji. Stowarzyszenie Jedność Ziemi Biłgorajskiej wystawi Mirosława Lipińskiego, nauczyciela w Szkole Podstawowej nr 1 w Biłgoraju. Prawdopodobnie swojego kandydata będzie miała także Fundacja Biłgoraj XXI, która zajmuje się miasteczkiem kresowym.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Biłgoraj Piotr Sz.
Kociołek
egalpis
Henio
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Kociołek
Kociołek (7 października 2014 o 18:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ta Inicjatywa blokuje zadawanie pytań  na facebooku, żenada i standardy prl

Rozwiń
egalpis
egalpis (11 września 2014 o 14:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Każdy powinien mieć swoje 5 minut.

Rozwiń
Henio
Henio (11 września 2014 o 14:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Gdzieś tak od 1944 roku.

Rozwiń
czytelnik
czytelnik (11 września 2014 o 09:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Biłgoraj jest miasteczkiem kresowym? Od kiedy?

Rozwiń
Josef
Josef (11 września 2014 o 08:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Obawiam się,że artykuł jest naciągany i został napisany na czyjesz zlecenie!

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!