poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Zamość

Przebudowa drogi krajowej nr 74 od Frampola do Gorajca. Zobacz plany

Dodano: 23 lutego 2016, 17:31
Autor: Paweł Puzio

Wczoraj zostały wyłożone plany rozbudowy drogi krajowej nr 74 na ponad 7-kilometrowym odcinku Frampol-Gorajec. Przez tydzień można się z nimi zapoznawać w siedzibie Urzędu Miejskiego we Frampolu.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Większa wersja planu

Drogowcy chcą gruntownie przebudować drogę krajową numer 74 od Frampola w stronę Gorajca na odcinku o długości 7,4 km. Dokumentacja wyłożona do publicznego wglądu zawiera opis inwestycji oraz mapy. Papiery będą wyłożone przez tydzień, do poniedziałku, 29 lutego.

– W poniedziałek zapraszamy do Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury we Frampolu na spotkanie z projektantami i przedstawicielami inwestora. Spotkanie rozpocznie się o godz. 12 – mówi Krzysztof Nalewajko, rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. – Będzie można zadawać pytania dotyczące planowanej rozbudowy – dodaje.

A będzie o co pytać, bo prace modernizacyjne przewidują nie tylko wzmocnienie, ale także poszerzenie nawierzchni. Pasy ruchu będą mieć 3,5 m szerokości, powstaną także umocnione kruszywem pobocza, których obecnie brakuje. Przebudowane zostaną skrzyżowania, powstaną drogi dojazdowe do obsługi ruchu lokalnego, chodniki i zbiorniki retencyjne. Zakres prowadzonych prac będzie wiązał się z poszerzeniem obecnego pasa drogowego i przejęciem potrzebnych nieruchomości. I ten ostatni punkt może zrodzić najwięcej pytań, bo wiąże się także z odszkodowaniami. Prace przy rozbudowie planowane są na lata 2017-2018.

Celem modernizacji jest m.in. upłynnienie ruchu ciężarówek w kierunku granicy, do przejścia w Zosinie. – W efekcie, po zakończeniu prac, zniknie ograniczenie w ruchu dla pojazdów o masie całkowitej przekraczającej 8 ton oraz naciskach 80 kN/oś. Po drodze będą mogły poruszać się ciężarówki o nacisku do 115 kN/oś – dodaje Nalewajko.

Oznacza to, że drogą będą mogły jeździć 40-tonowe ciężarówki, tzw. tiry. Do tej pory było to tzw. wąskie gardło

Swoje uwagi i wnioski można składać wypełniając formularze wyłożone w siedzibie Urzędu Miejskiego. Będzie można je złożyć także podczas spotkania z projektantami lub przesłać na adres lubelskiego Oddziału GDDKiA do 7 marca.

Czytaj więcej o: drogi GDDKiA Biłgoraj Frampol Gorajec
Gość
Przemo
Gość
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (27 lutego 2016 o 08:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
to tylko budowa drogi dla tirów do mlyna w smoryniu
Rozwiń
Przemo
Przemo (24 lutego 2016 o 10:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Oni wolą remontować DK63 Radzyń-Białoruś gdzie jeden samochód na godzine przejedzie.. znam dobrze tamtą drogę i nie dość że jest w bardzo dobrym stanie to wogule nie powinna być krajówką przy takim znikomym ruchu co najwyżej drogą wojewódzką..
Rozwiń
Gość
Gość (23 lutego 2016 o 20:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"Oznacza to, że drogą będą mogły jeździć 40-tonowe ciężarówki, tzw. tiry. Do tej pory było to tzw. wąskie gardło" Tak, ale tylko przez przebudowane 7 km, a wąskie gardło ma 28 km Tak więc, dopóki nie zlikwiduje się pozostałych wąskich gardeł na odcinku Frampol - Szczebrzeszyn to ciężarówki nie pojadą tą trasą, bo po co? Po to, żeby po 7 kk zawracać, bo daje nadal na ponad 20 km będzie ograniczenie do 8t? Aby tą trasą (Frampol - Szczebrzeszyn) pojechały 40 tonowe ciężarówki to trzeba zlikwidować 3 wąski gardła: Frampol - Gorajec, wybudować obwodnicę Gorajca i odcinek Gorajec - Szczebrzeszyn. Na razie jest plan na zlikwidowanie pierwszego z nich (Frampol - Gorajec). Więc dopóki nie zostanie przebudowana cała trasa Frampol - Szczebrzeszyn to żadna 40 tonowa ciężarówka nią nie pojedzie (chyba, że "na lewo").
Rozwiń
Gość
Gość (23 lutego 2016 o 18:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
mieszkańcy z radością witają TIR-y
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!