piątek, 23 marca 2018 r.

Zamość

Województwo pozbywa się kolejnego PKS-u. Spółka na sprzedaż

Dodano: 9 marca 2017, 17:36
Autor: TOMA

Jeśli transakcja się powiedzie, jedyną spółką przewozową w rękach samorządu województwa zostanie PKS Międzyrzec Podlaski
Jeśli transakcja się powiedzie, jedyną spółką przewozową w rękach samorządu województwa zostanie PKS Międzyrzec Podlaski

W poniedziałek radni sejmiku województwa będą głosować nad wyrażeniem zgody na sprzedaż udziałów w PKS Zamość. Wartość przedsiębiorstwa jest wyceniana na blisko 600 tys. zł.

Sprawa zbycia akcji spółki przez samorząd województwa ciągnie się od kilku lat. W tym celu prowadzono rozmowy z prezydentem Zamościa, który był zainteresowany nieodpłatnym przejęciem udziałów. W tej sprawie podpisano już nawet wstępne porozumienie, ale ostatecznie do porozumienia nie doszło.

– Dlatego zdecydowaliśmy się zwrócić do radnych o zgodę na rozpoczęcie procedury sprzedaży. Jeśli ją otrzymamy, to ogłosimy przetarg – mówi Paweł Nakonieczny (PO), członek zarządu województwa. – Wstępne zainteresowanie wyrażało kilka podmiotów. Dlatego mam nadzieję, że uda się sfinalizować transakcję. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to do końca maja powinniśmy wyłonić nabywcę.

Cenę wywoławczą przedsiębiorstwa ustalono na 595 tys. 925 zł. 15 proc. udziałów będą mogli nieodpłatnie pracownicy PKS Zamość. Spółka zatrudnia obecnie 66 osób. Jej sytuacja jest bardzo trudna: na koniec 2016 roku osiągnęła stratę w wysokości 915 tys. zł, przy czym strata z lat ubiegłych w świetle ubiegłorocznego bilansu wynosi ponad 4,1 mln zł.

Jeśli transakcja się powiedzie, jedyną spółką przewozową w rękach samorządu województwa zostanie PKS Międzyrzec Podlaski. – W tym przypadku prowadzimy rozmowy z bialskim starostwem powiatowym, które jest zainteresowane jego przejęciem – mówi Nakonieczny.

Dwa przedsiębiorstwa pozostają własnością podległej marszałkowi spółki Lubelskie Dworce. PKS Włodawa pozostaje w upadłości, natomiast PKS Hrubieszów wkrótce ma zostać wystawiony na sprzedaż.

Czytaj więcej o: Zamość PKS Zamość
Antyk
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(9) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Antyk
Antyk (16 marca 2017 o 11:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Właśnie, PKS Zamość ma rzechy. Natomiast PKS Biłgoraj dbał o klienta, tj. puszczał zadbane autosany, a nie trupy Jelcze, Leyalndy Czy Mercedesa O303! Ledwo jadącego, bo Mercedes
Rozwiń
Gość
Gość (10 marca 2017 o 08:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Bo, jak powiedziałby jeden z twardzieli polskiego kina, ten PKS to zły bardzo był. Biedny region będą obsługiwali tylko busiarze. bo po co mieszkającym tu ludziom wygodniejsze autobusy?
Rozwiń
Gość
Gość (10 marca 2017 o 00:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W Biłgoraju też sprzedali i dobrze zrobili bo teraz PKS Biłgoraj rozwija się bardzo dobrze. Firma Wach ich kupiła i ludzie bardzo chwalą ich działania.
Rozwiń
Gość
Gość (9 marca 2017 o 20:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
podobno ma go kupić PKS Chełm
Rozwiń
j.w
j.w (9 marca 2017 o 19:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
brawo pks pojdzie w cenie średniego domku
No nie do końca, bo nowy właściciel przejmuje firmę razem z jej długami, które potem musi spłacić. Więc jak do ceny osiągniętej w przetargu dodasz kwotę długów to będziesz mieć odpowiedź ile jest wart majątek firmy. W Biłgoraju też niedawno sprzedano PKS za chyba około 1,8 miliona. Ale firma miała 3,2 miliona zobowiązań, które przeszły na nowego właściciela. Tak więc sprzedano za 1,8 miliona, a tak na prawdę nabywcę kosztowało to ok 5 milionów. Co do Zamościa, to nie wiem ile długów ma PKS, ale jesli cenę wywoławczą ustalili na tak niskim poziomie to musi ich byc sporo ;) 
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (9)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!