piątek, 19 stycznia 2018 r.

Zamość

Zamość: Będzie obwodnica, miasto dostanie 82 mln zł

Dodano: 11 stycznia 2017, 11:45
Autor: ask

Przebudowany zostanie zachodni odcinek DK74 od al. 1 Maja (na zdjęciu)
Przebudowany zostanie zachodni odcinek DK74 od al. 1 Maja (na zdjęciu)

Blisko 82 mln unijnego dofinansowania na przebudowę zachodniej obwodnicy miasta trafi już wkrótce do Zamościa. Powstanie za to ponad 5 km nowej drogi.

Zamość znalazł się w gronie szesnastu miast, które dostaną pieniądze na kluczowe inwestycje drogowe z programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

– Co ważne, projekt Zamościa został sklasyfikowany na bardzo wysokim, bo czwartym miejscu. Dzięki temu dostaniemy 100 procent wnioskowanego wsparcia, dokładnie 81 867 760 zł – tłumaczy Damian Miechowicz, dyrektor Wydziału Turystyki i Promocji Urzędu Miasta Zamość.

– Ten projekt kosztował nas ponad rok wytężonej pracy. Tym bardziej cieszę się, że wszystko poszło zgodnie z planem –podkreśla prezydent Zamościa, Andrzej Wnuk. – Jestem wdzięczny wszystkim, którzy wsparli nas w walce o dofinansowanie z UE, zwłaszcza naszym parlamentarzystom, Beacie Mazurek i Jerzemu Chróścikowskiemu.

Dzięki pieniądzom, które trafią do Zamościa przebudowany zostanie zachodni odcinek drogi krajowej nr 74 prowadzący od Alei 1 Maja (most na Łabuńce), przez Dzieci Zamojszczyzny aż do granic miasta na końcu ulicy Szczebrzeskiej (okolice „Rolniczaka”). W sumie powstać ma ponad 5 km 400 metrów dwupasmówki z rondami w miejscu dotychczasowych skrzyżowań.

– W ciągu najbliższych tygodni miasto ogłosi przetarg na opracowanie dokumentacji. Jeśli nie pojawią się dodatkowe komplikacje, prace budowlane mają szanse rozpocząć się już na początku przyszłego roku – dodaje Miechowicz.

Płoskiego Obywatel
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(8) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Płoskiego Obywatel
Płoskiego Obywatel (18 października 2017 o 14:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Obwodnica, sama nazwa wskazuje że obwodzi, czyli opłata miejscowość! To żadna obwodnica. Mialem nadzieję, że będzie przebiegała przez Siedliska do Alei 1 Maja! Ludzie jadący od strony zachodu, do pracy w Zamościu dalej będą jechać z tymi co jadą tranzytem... i jeszcze te TIR-y na rondach! 
Rozwiń
Gość
Gość (13 stycznia 2017 o 09:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
5 kilometrów ,,nowej drogi''. Dobre. I z rondami na skrzyżowaniach. Chcemy przodować w ilości rond na mieszkańca? Ludzie, opamiętajcie się! Rondo jest spowalniaczem ruchu. Generuje wyższe zużycie paliwa i emisję spalin. Czy tak trudno to zrozumieć? Co do planów tzw. ,,obwodnicy'' czy też ,,nowej drogi'' - nie zmienia NIC w układzie drogowym w przebiegu istniejącej drogi 74. Lepiej te pieniądze przeznaczyć na wykonanie rzeczywiście nowego połączenia przez teren gminy od ronda przy wiadukcie (Legionów) do Dzieci Zamojszczyzny. Tym bardziej że część pokrywała by się z projektowaną ,,dużą'' - północną obwodnicą miasta.
Rozwiń
Gość
Gość (12 stycznia 2017 o 22:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Akurat ta droga jest ok. poza światłami obok Snopów. Koszmarem za to jest przejazd od wspomnianego Rolniczaka na Nowe Miasto i wiecznie zapchana Piłsudskiego i Peowiaków. Te kierunki powinny być udrożnione w pierwszej kolejności!
Rozwiń
Gość
Gość (12 stycznia 2017 o 02:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ronda to bardzo dobre rozwiązanie, nie trzeba stać w korkach albo na światłach, a ci którzy mają z nimi problem to niech wykupią sobie dodatkowe jazdy w,, L"
Rozwiń
Gość
Gość (11 stycznia 2017 o 21:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
5.4km... byczo :D
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (8)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!