Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Sukcesy płytowe i koncertowe Budki Suflera

Budka Suflera ma powody do zadowolenia. Jej najnowszy album został już sprzedany w ponad 15 tys. kopii. Świetnie rozchodzą się bilety na koncerty. Do radiów trafia piosenka z longplaya, która może przysporzyć zespołowi dodatkowej popularności.
Jak informuje grupa, jej płyta długogrająca \"Zawsze czegoś brak”, wydana 30 października przez Bauer Music, rozeszła się już w liczbie 20 tys. egzemplarzy. To oznacza, że wydawca może uhonorować artystów Złotą Płytą, która przysługuje za sprzedaż 15 tys. kopii. Ten sukces jest zaskakujący dla obserwatorów Oficjalnej Listy Sprzedaży Związku Producentów Audio Video. W jej kolejnych notowaniach album nie plasował się bowiem w czołówce. Zadebiutował na 19. miejscu zestawienia z 16 listopada, w zestawieniu z 23.11 spadł na 41. miejsce, a 30.11 był na 45. pozycji. Widocznie tak się jednak przekłada sprzedaż na miejsca na liście. Longplay może jeszcze przynieść zespołowi Platynową Płytę, którą wręcza się za sprzedanie 30 tys. kopii. Do stacji radiowych dociera właśnie singel z bardzo ładną balladą \"Jesienny pamiętnik”. Z jej tekstu, napisanego przez Andrzeja Mogielnickiego do muzyki Romualda Lipko i Krzysztofa Cugowskiego, pochodzi tytuł albumu. Wiele radiów zapewne będzie ją grać, nakręcając popularność płyty długogrającej. Zespół dużo koncertuje. I to z sukcesami. 28 listopada Budka Suflera dała w Warszawie kolejny koncert w ramach tournee z okazji przypadającego w tym roku 35-lecia grupy. Ponad trzygodzinny występ w wypełnionej po brzegi Sali Kongresowej PKiN zakończył się owacją na stojąco. Sensacyjnie brzmi wiadomość, że skończyły się już bilety na koncert w tym miejscu zaplanowany na 30 stycznia przyszłego roku i że kończą się już bilety na koncert marcowy. Koncerty w warszawskiej Sali Kongresowej to nie wszystkie występy, jakie czekają fanów Suflerów w 2010 roku. Zespół ma już podpisane umowy na wiele innych występów, m.in. w Gdyni, Łodzi, Brukseli i Oberhausen. Tymczasem dziś kapela wystąpi w Getafe pod Madrytem, a za tydzień w Hotelu Grodno w Grodnie. Koncerty Budki Suflera w 2010 roku 09.01 – Łódź 23.01 – Poznań 30.01 – Warszawa (Sala Kongresowa) 07.03 – Gdynia 08.03 – Łódź 13.03 – Warszawa (Sala Kongresowa) 16.04 – Bruksela 17.04 – Bruksela 01.05 – Warszawa 02.05 – Lublin 03.05 – Radzyń Podlaski 23.05 – Oberhausen 05.06 – Bolesław 12.06 – Pruszcz Gdański 13.06 – Śrem 18.06 – Stargard Szczeciński 19.06 – Aleksandrów Łódzki 25.06 – Malbork 26.06 – Jawor 03.07 – Ustka 29.08 – Lubawa 12.09 – Kutno

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama