Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Nowa płyta zespołu Bracia na liście bestsellerów

Na 40. miejscu najnowszego notowania Oficjalnej Listy Sprzedaży Związku Producentów Audio Video zadebiutował nowy album lubelskiej grupy Bracia \"Zapamiętaj”. Powstał on we współpracy z amerykańskimi muzykami Keithem Brownem i Mattem Noblem.
Wydana w połowie grudnia płyta \"Zapamiętaj” to trzeci longplay kapeli prowadzonej przez Piotra Cugowskiego (śpiew) i Wojciecha Cugowskiego (gitara, śpiew), synów wokalisty Budki Suflera, którym od sześciu lat towarzyszą Tomasz Gołąb (gitara basowa) i Krzysztof Patocki (perkusja). Zespół istnieje od około 10 lat. Pierwszą płytę długogrającą, zatytułowaną \"Fobrock”, wydał w 2005 roku. W 2008 roku opublikował cedeka \"Tribute to Queen”. Nowy krążek, tak jak pierwszy, przynosi autorskie utwory formacji. Na albumie znalazło się trzynaście piosenek, w tym jedna kompozycja z dwoma różnymi tekstami – polskim i angielskim. To jedyny przypadek obcego języka na tym longplayu. Wariant anglojęzyczny napisał Piotr Cugowski. Wszystkie pozostałe teksty są autorstwa Małgorzaty Szpitun, małżonki menedżera Braci Marcina Szpituna, współpracującej z zespołem od pierwszego długograja. Autorem bądź współautorem kompozycji jest Piotr Cugowski, któremu pomagali członkowie formacji oraz – w dwóch przypadkach – Keith Brown i Matt Noble. Nagrań dokonano w Woobie Doobie Studio i w Studiu Lublin. Gościnnie wystąpili Michał Grymuza (gitary, chórki), Wojciech Olszak (instrumenty klawiszowe) i Krzysztof Poliński (perkusja). Za produkcję płyty odpowiadają Michał Grymuza i Wojciech Olszak, za realizację Wojciech Olszak, Tomasz Bidiuk i Marcin Trojanowicz, za miks Wojciech Olszak, a za mastering Grzegorz Piwkowski. Książeczkę, włącznie z okładką, zilustrowała swoimi grafikami Nicole Guhrmann. Album wydała warszawska firma Fonografika. Cedek zawiera jeden starszy przebój lublinian \"Jeszcze raz”, za który zgarnęli wszystkie możliwe nagrody (dziennikarzy, internautów, prezydenta miasta i główną) na festiwalu TOPtrendy w Sopocie i zdobyli drugie miejsce w konkursie Premiery na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu w 2007 roku. Krążek przynosi również tegoroczne hity \"Za szkłem” i \"Dlaczego”. Prapremiera utworu \"Dlaczego” odbyła się na koncercie w Krakowie 22 października ubiegłego roku. Był to szczególny występ również ze względu na fakt, iż z Cugowskimi, Gołębiem i Patockim zagrał gitarzysta rytmiczny Jarosław Chilkiewicz, który dołączył na stałe do zespołu. W nowym składzie i z nowymi piosenkami grupa wyruszy w marcu w trasę koncertową.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama