Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Polki są coraz grubsze

Jeszcze kilka lat temu Polki były w Europie synonimem zdrowej, smukłej sylwetki. Dziś wypadają o wiele gorzej. Nie dość że tyją na potęgę, to jeszcze palą jak smoki.
Raportu o zdrowiu Europejek powstał w oparciu o przeprowadzone niedawno na całym kontynencie badania. Jego wyniki nie są optymistyczne. Okazuje się bowiem, że nasze krajanki systematycznie przybierają na wadze. Już ponad połowa z nich ma problemy z nadwagą i otyłością. Zdaniem twórców raportu, Polki przodują również w paleniu papierosów. Sięga po nie co czwarta dorosła osoba i co siódma nastolatka. Więcej w obrębie Unii Europejskiej palą jedynie Austriaczki, Niemki, Greczynki i Węgierki.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama