Berlinale: Srebrny niedźwiedź dla Romana Polańskiego
Jury na 60. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie przyznało Romanowi Polańskiemu Srebrnego Niedźwiedzia za reżyserię \"Autora widmo\".
- opr. mok, źródło: TVN24
- 20.02.2010 20:21
Film Polańskiego zyskał świetne recenzje, przez krytyków niemieckich był wskazany jako faworyt Berlinale, zajął także pierwsze miejsce w zestawieniu opinii krytyków z całego świata, zamieszczonym przez specjalistyczne pismo \"Screen\".
Były premier Wielkiej Brytanii Adam Lang (Pierce Brosnan) zleca napisanie swoich wspomnień, za które ma otrzymać 10 milionów dolarów, partyjnemu działaczowi Michaelowi McArze.
Przed zakończeniem pracy McAra ginie w zagadkowych okolicznościach. Do dokończenia autobiografii Lang zatrudnia więc profesjonalnego \"ghostwritera” (Ewan McGregor).
Polański ceremonię wręczenia nagród może zobaczyć jednak jedynie w telewizji, wciąż przebywa w areszcie domowym w swojej szwajcarskiej willi.
Najlepszym filmem festiwalu został turecki \"Miód\" (\"Bal\"). Film opowiada historię małego chłopca, który w lesie szuka swojego zaginionego ojca - zbieracza miodu.
Data dodania:
20.02.2010 20:21
ZOBACZ TAKŻE
Reklama
ALARM 24
Reklama
CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?
Reklama
Reklama
Komentarze