Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Fotoreporter \"Dziennika Wschodniego\" znowu doceniony

Jacek Świerczyński, fotoreporter \"Dziennika Wschodniego” ma na koncie kolejny sukces. Jego fotoreportaż \"Szybka zima” zakwalifikował się do finału konkursu Sony World Photography Awards 2010.
Fotoreportaż składa się z 8 zdjęć, które Jacek zrobił w ubiegłym roku. – Pomysł na reportaż przyszedł, a raczej przyjechał na przystanek: autobus żaden konkretny a z nim pasażer za szybą – opowiada autor. – Wtedy na tym przystanku zrobiłem pierwsze zdjęcie. Później zwiedziłem ich jeszcze wiele czekając na niekonkretny autobus. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 190 fotografów z 48 krajów. Jury oceniło 80 tys. zdjęć przesłanych przez profesjonalistów i amatorów. Wśród nominowanych znalazło się 11 autorów z Polski. Wyniki poznamy w marcu. Na zwycięzcę konkursu czeka tytuł Fotografa Roku L\'Iris D\'Or, 25 tys. dolarów oraz sprzęt firmy Sony. Prace finalistów będzie można obejrzeć na wystawie prezentowanej na przełomie 2010 i 2011 r. na całym świecie. \"Szybka zima” zdobyła już wyróżnienie w konkursie \"Newsreportaż 2009”, organizowanym przez tygodnik \"Newsweek”. To kolejne wyróżnienie fotoreportera \"Dziennika Wschodniego\". W 2009 r. Jacek Świerczyński zdobył pierwszą nagrodę Grand Press Photo w kategorii Życie codzienne (zdjęcie pojedyncze) za fotografię pokazującą pasażerów busa na dworcu autobusowym w Lublinie.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama