Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Kadra już we Francji. Dzisiaj pierwszy trening (zdjęcia)

Reprezentacja Polski we wtorek zameldowała się we francuskim La Baule, które będzie siedzibą kadry na czas Euro 2016.
Kadra już we Francji. Dzisiaj pierwszy trening (zdjęcia)
fot. laczynaspilka.pl

Po poniedziałkowym meczu z reprezentacją Litwy biało-czerwoni na kilkanaście godzin wrócili jeszcze do hotelu, gdzie przeszli odnowę biologiczną i spędzili ostatnią noc przed opuszczeniem kraju. Około godz. 11 z lotniska Kraków Balice odlecieli do Saint-Nazaire, skąd po nieco ponad dwugodzinnym locie udali się autokarem do La Baule. Wieczorem na miejscu odbędą pierwszy trening, który zgodnie z zaleceniami UEFA będzie otwarty dla publiczności.

Razem z kolegami do Francji polecieli Michał Pazdan i Łukasz Piszczek, którzy z powodu problemów zdrowotnych, nie zagrali w meczu z Litwą. Ich występ na Euro 2016 nie jest jednak zagrożony. Znacznie gorzej wygląda sytuacja Kamila Grosickiego. Skrzydłowy Rennes, który w poniedziałkowym spotkaniu był jednym z najlepszych na boisku, skręcił staw skokowy. Badania wykonane po meczu wykazały nadwyrężenie aparatu torebkowo-wiązadłowego stawu. Sztab medyczny natychmiast przystąpił do zabiegów rehabilitacyjnych, ale występ Grosika w niedzielę stoi pod znakiem zapytania.

Mimo kolejnej kontuzji i kiepskich wyników w ostatnich sparingach, atmosfera w reprezentacji Polski wciąż jest znakomita.

– Wiadomo, że w meczach z Holandią i Litwą dawaliśmy z siebie wszystko, ale nie wszystko potoczyło się tak, jakbyśmy sobie tego życzyli. Pod względem jakości gry nie były to nasze najlepsze występy. Nie ma to jednak większego znaczenia, z chwilą rozpoczęcia mistrzostw Europy będzie się liczyło tylko to, co pokażemy we Francji. Mieliśmy swoje sytuacje w starciu z Litwą, szkoda też, że nie zareagowaliśmy odpowiednio na ostrą grę ze strony Litwinów. Czasami trzeba pokazać, że nie damy sobie w kaszę dmuchać – powiedział Robert Lewandowski.

– Irlandczycy prezentują bardzo zbliżony styl. Piłkarze muszą być przygotowani na walkę od pierwszego gwizdka. Chcemy osiągnąć najlepszą dyspozycję podczas turnieju, mieliśmy jednak swoje okazje w poniedziałkowym meczu, ale Litwini bardzo ofiarnie się bronili i ostatecznie bramek nie było – dodał selekcjoner Adam Nawałka, który – przynajmniej oficjalnie – nie zdecydował jeszcze, kto będzie pierwszym bramkarzem naszej kadry podczas turnieju we Francji.

– Jeszcze nie zdecydowaliśmy. Najprawdopodobniej decyzja zapadnie tuż przed spotkaniem z Irlandią Północną. Najpierw poznają ją jednak bramkarze – stwierdził szkoleniowiec. Patrząc na uśmiechniętego Wojciecha Szczęsnego i wściekłego Łukasza Fabiańskiego w strefie mieszanej po meczu z Litwą, można było jednak odnieść wrażenie, że klamka już zapadła.

Euro 2016 rozpocznie się w piątek od spotkania reprezentacji Rumunii i Francji. Biało-czerwoni swój pierwszy mecz rozegrają w niedzielę. O godz. 18 w Nicei zmierzą się z Irlandią Północną.

Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

Komentarze

ALARM 24

Masz dla nas temat?

Daj nam znać pod numerem:

+48 691 770 010

Kliknij i poinformuj nas!

Reklama

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?

Reklama
Reklama