Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Obserwuj Dziennik Wschodni na Facebooku!

Straż Miejska uratowała sześć małych kaczek. Wpadły do studzienki

Sześć małych kaczek oswobodził ze studzienki patrol Straży Miejskiej. Ptaki nie były w stanie samodzielnie wyjść z pułapki. Cała szóstka trafiła pod opiekę matki
Straż Miejska uratowała sześć małych kaczek. Wpadły do studzienki

Autor: Straż Miejska

O sześciu małych kaczkach, które wpadły do studzienki burzowej przy ul. Motylowej poinformował strażników jeden z mieszkańców. Ptaki znajdowały się 1,5 metra pod poziomem ulicy. Obok kręciła się ich matka.

Wieka studzienki nie można było podnieść, bo jednym kołem blokował je samochód. Strażnicy odszukali właściciela samochodu, poprosili go, by przestawił pojazd. Wtedy udało się podnieść wieko i oswobodzić ptaki.

– Kacza mama obserwowała całą akcję wyciągania ptaków i była w kontakcie głosowym z młodymi. One odzywały się do niej, a ona do nich – relacjonuje Robert Gogola, rzecznik Straży Miejskiej. – Wszystkie młode zostały przeniesione na tereny zielone w pobliżu Muzeum Wsi Lubelskiej. W trakcie ich przenoszenia strażnikowi cały czas towarzyszyła dorosła kaczka, pilnując bezpieczeństwa piskląt.

Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama

ALARM 24

Masz dla nas temat?

Daj nam znać pod numerem:

+48 691 770 010

Kliknij i poinformuj nas!

Reklama

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama