Piksel kontra punkt. Mitologia rzeczywistości
W piątek, 22 marca, o 18 w Muzeum Lubelskim odbędzie się wernisaż wystawy grafik Grzegorza Dobiesława Mazurka \"Piksel kontra punkt. Mitologia rzeczywistości”. Wystawa zorganizowana z okazji jubileuszu 30-lecia pracy twórczej artysty.
- 22.03.2013 15:37

Zaprezentowanych zostanie blisko sto grafik – linorytów i druków cyfrowych autorstwa Grzegorza Dobiesława Mazurka powstałych na przestrzeni ponad trzydziestu lat działalności artystycznej. Jest to pierwszy tak obszerny przegląd twórczości lubelskiego artysty, który konsekwentnie odsłania rzeczywistość widzianą przez pryzmat przemijania, archiwizowania wspomnień, erotyzmu.
To nazwisko doskonale znane tym wszystkim, którzy interesują się sztuką współczesną, a grafiką szczególnie. Można powiedzieć, że Mazurek jest wśród artystów jednym z najbardziej utytułowanych, a jego prace znajdują się w zbiorach kolekcjonerskich i galeriach świata. Na wystawie zobaczymy m.in. część cyklu \"Wszyscy moi przyjaciele” i \"Nocą przylatują anioły”.
Mazurek odwołuje się do przeszłości. Czy sięga ona dnia wczorajszego czy początku ubiegłego wieku, albo jeszcze głębiej, jest jednak najczęściej tym, co minęło. Jest przypomnieniem, utrwaleniem i przywołaniem.
Reklama
















Komentarze