Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama STUDNIÓWKA 2026 - zobacz galerię zdjęć!
Reklama

Drewutnia i Lublin Street Band wystąpią w Muszli Koncertowej

Dużo dobrej muzyki będzie można posłuchać w najbliższy weekend w Muszli Koncertowej Ogrodu Saskiego, w ramach kolejnej odsłony Mostu Kultury. Wystąpią Drewutnia i Lublin Street Band, a dodatkowo instruktorzy z Casa de la Danza zaproszą na potańcówkę.
Drewutnia i Lublin Street Band wystąpią w Muszli Koncertowej

Autor: materiały promocyjne

W piątek, 24 lipca o godz. 20 organizatorzy zaproszą na koncert kapeli Drewutnia, której celem jest przybliżanie współczesnemu odbiorcy dawnych pieśni i piosenek ludowych we własnej interpretacji. Będzie można wysłuchać brzmień instrumentów obecnych w tradycyjnej muzyce Lubelszczyzny, jak akordeon, bęben, skrzypce, klarnet, tamburyn, mandolina, mandola.

Drugiego dnia weekendu o tej samej porze w muzyczną podroż zabierze słuchaczy Lublin Street Band czyli orkiestra zarażająca pozytywną dawką jazzowo-funkowej energii. Grupa obecnie pracuje nad materiałem do pierwszej autorskiej płyty, być może więc zagra premierowo nowe utwory.

Z kolei w niedzielę o godz. 19 instruktorzy z Casa de la Danza zaprezentuje taneczne show. Będą salsa, bachata, kizomba i wiele innych gorących tańców.

W weekend nie zabraknie także warsztatów. Tradycyjnie w piątek o godz. 16 odbędą się zajęcia szachowe a w sobotę na godz. 11 zaplanowano warsztaty dla dzieci z cyklu Karuzela Sztuki.

Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.


Podziel się
Oceń

Komentarze

ALARM 24

Masz dla nas temat?

Daj nam znać pod numerem:

+48 691 770 010

Kliknij i poinformuj nas!

Reklama

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?

Reklama
Reklama
Reklama