Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Miał ponad 3 promile i siedział za kierownicą. Kobieta zabrała mu kluczyki

- Wielkie brawa i szacunek od wszystkich policjantów naszej komendy. Takie zachowanie zasługuje na najwyższe uznanie i pochwałę - mówi aspirant Jolanta Babicz z krasnostawskiej komendy do 33-latki, która nie tylko wypatrzyła na drodze pijanego kierowcę, ale zabrała mu kluczyki uniemożliwiając dalszą jazdę. Potem wezwała policjantów.-
Miał ponad 3 promile i siedział za kierownicą. Kobieta zabrała mu kluczyki

Autor: Wojciech Zakrzewski

To miał być spokojnu urlop w ojczyźnie. Ale tym razem 33-letnia mieszkanka Krasnegostawu zapamięta go dłużej i nie tylko z powodu spotkań ze znajomymi czy plażowania.

W sobotę wybrała się z chłopakiem do znajomych pod Chełm. Po godz. 19 dojechali do w miejscowości Krupe (powiat krasnostawski). Na ich oczach, inny samochód - ford, zjechał nagle na pobocze i zatrzymał się na znaku drogowym.

33-latka wysiadła, żeby sprawdzić, co się stało z kierowcą. 50-letni męczyzna był cały, bełkotał i zachowywał się tak, że nie było wątpliwości, że jest nietrzeźwy. Żeby nie odjechał, 33-latka, wyłączyła zapłon, wyjęła kluczyki z forda i dopiero wtedy wezwała policjantów.

- Przybyli na miejsce funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierowcy, którym okazał się być 50-letni mieszkaniec gminy Krasnystaw. Badanie alkomatem wykazało, iż miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Nie posiadał też przy sobie żadnych dokumentów - mówi aspirant Jolanta Babicz z krasnostawskiej komendy - Następną noc mężczyzna spędził w policyjnym areszcie. W poniedziałek, usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna. Dodatkowo, będzie musiał odpowiedzieć za spowodowanie kolizji oraz jazdę bez wymaganych dokumentów.


Podziel się
Oceń

Komentarze

ALARM 24

Masz dla nas temat?

Daj nam znać pod numerem:

+48 691 770 010

Kliknij i poinformuj nas!

Reklama

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?

Reklama
Reklama
Reklama