Wielu chętnych do dokończenia budowy biblioteki w Chełmie
Jeszcze w tym roku ma ruszyć największa inwestycja w mieście. Chodzi o dokończenie budowy gmachu biblioteki.
- 22.10.2013 20:03

Zainteresowanie tymi pracami przerosło oczekiwania magistratu. Do urzędu wpłynęło około 150 pytań od firm budowlanych. Na niedokończony gmach biblioteki o powierzchni około 5000 mkw. miasto zdobyło pieniądze z Unii.
– Termin składania ofert minął 18 października. Okazało się jednak, że zainteresowanie tą inwestycją jest bardzo duże, a do urzędu wpływa wiele pytań – wyjaśnia Danuta Romańska, dyrektor Biura Inwestycji Miejskich. – Odpowiedzi staramy się udzielać na bieżąco, jednak część z nich wymaga dodatkowych konsultacji z projektantami biblioteki. Musieliśmy zatem nieznacznie wydłużyć termin składania ofert. Sądzę, że kilkanaście dni wystarczy – dodaje Romańska.
Prace objąć mają m.in. dokończenie budowy kolejnych segmentów biblioteki. Obiekt zyskać ma nową, iluminowaną elewację. Jak zapewniają władze miasta, biblioteka stanie się kolejnym centrum kultury z licznymi multimedialnymi rozwiązaniami i nowoczesnym wystrojem.
Po rozstrzygnięciu przetargu i podpisaniu umowy wykonawca będzie mógł wejść na budowę. Jak zapewnia magistrat, jest niemal pewne, że roboty rozpoczną się jeszcze w tym roku. Ich zakończenie planowane jest na koniec 2014 r.
W gmachu ma się ulokować Transgraniczne Centrum Edukacji Społeczno Ekonomicznej. Koszt całej inwestycji oszacowano na kilkanaście milionów złotych.
Reklama












Komentarze