Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Zagrali dla Henia. Ty też możesz pomóc w jego leczeniu

Wspólna zabawa, turniej piłki nożnej, grillowanie i licytacja charytatywna – to wszystko by zebrać środki, które pomogą w leczeniu małego Henia.
Zagrali dla Henia. Ty też możesz pomóc w jego leczeniu

Autor: KN

W niedzielę w Dąbrowicy odbyła się II edycja pikniku charytatywnego. W tym roku pieniądze zebrane podczas imprezy pomogą w rehabilitacji i leczeniu małego Henia – mieszkańca gminy Jastków. Chłopczyk urodził się jako skrajny wcześniak w 26. tygodniu ciąży i boryka się z wieloma schorzeniami. Leczenie i rehabilitacja są kosztowne, dlatego rodzina i przyjaciele robią wszystko by pomóc chłopcu.

- Rehabilitacja Henia jest bardzo kosztowna, gdyż ma ją aż pięć razy w tygodniu. Odbywa się dwoma metodami. Oprócz tego ma terapię w wodzie i zajęcia logopedą, to wszystko bardzo dużo kosztuje, bo sama rehabilitacja to koszt 1000-1500 złotych tygodniowo. A gdzie koszty leków, wizyt u specjalistów, które nie oszukujmy się, są bardzo drogie. W przypadku naszego syna nie możemy czekać na terminy z NFZ-u- przyznaje Andżelika Ostrowska, mama Henia.

Jednak Henio idzie jak burza i lekarze są zdumieni jego postępami. - Z dziecka leżącego pod tlenem stał się małym rozrabiaką, który zaczyna pełzać, siedzieć i wydawać z siebie dźwięki- opowiada mama.

Podczas pikniku na najmłodszych czekały animacje, gry i zabawy oraz dmuchańce. Odbył się również turniej piłki nożnej, w którym wzięły udział lubelskie firmy. Organizatorzy wydarzenia zorganizowali I Licytację Charytatywną dla Henia. 

Leczenie i rehabilitację Henia można także wesprzeć poprzez internetową zbiórkę na portalu internetowym POMAGAM.PL

Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

ALARM 24

Masz dla nas temat?

Daj nam znać pod numerem:

+48 691 770 010

Kliknij i poinformuj nas!

Reklama

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?

Reklama
Reklama