Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Ze śmieci robią paliwo dla cementowni

W piątek został uroczyście otwarty Zakład Paliw Alternatywnych EkoPaliwa Chełm. Budowa trwała rok i pochłonęła 25 mln zł. Inwestorem jest spółka CEMEX Polska.
Ze śmieci robią paliwo dla cementowni
- W nowym zakładzie pracuje 11 osób - mówi Adam Bojarczuk z kierownictwa CEMEX Polska. - Celem jest produkowanie w ciągu roku 100 tys. ton paliwa alternatywnego ze 110 tys. ton odpadów komunalnych po segregacji. To też sposób na odciążenie regionalnych składowisk odpadów. Produkowane przez zakład paliwo w całości będzie spalane w Cementowni "Chełm”. Dzięki gwarancji stałych dostaw jedynie w 20 procentach będzie uzupełniane węglem. Te proporcje mają podstawowe znaczenie dla radykalnego zmniejszenia emisji dwutlenku węgla do atmosfery.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama