Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Ogród Saski pełen śmieci. "Wygląda jak stałe punkty picia alkoholu"

W Ogrodzie Saskim widać zalegające śmieci. Problem zgłosił do naszej redakcji Czytelnik. Miasto reaguje.
Ogród  Saski pełen śmieci. "Wygląda jak stałe punkty picia alkoholu"

Autor: Artur Siekaczyński

Pan Andrzej zwrócił uwagę, że przy wejściu do Ogrodu Saskiego od strony ulicy Lipowej znajduje się składowisko śmieci. Między krzakami a budynkami, w których mieszczą się lokale gastronomiczne i sklep leżą materace, papierki i butelki.

– Problem zresztą dotyczy całego ogrodu, miejsc schowanych w krzakach. Wyglądają one jak stałe punkty picia alkoholu, pełne śmieci – wskazuje Czytelnik.

Sprawdziliśmy, czy takie sytuacje były wcześniej zgłaszane, a także, czy – jak sugerował mieszkaniec – mogą to być miejsca przebywania bezdomnych.

Monika Głazik z Urzędu Miasta wyjaśnia, że wszystkie informacje o takim zaśmiecaniu są przekazywane odpowiednim służbom. 

– Ewentualne naruszenia porządku, które są odnotowywane m.in. przez operatorów Centrum Monitoringu Wizyjnego, są niezwłocznie przekazywane do Straży Miejskiej oraz Policji – służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w mieście – tłumaczy Głazik.

– Straż Miejska Miasta Lublin poinformowała nas, że w ostatnim czasie nie otrzymała zgłoszeń dotyczących przebywania  bezdomnych na terenie Ogrodu Saskiego. Takie sytuacje, jeśli się zdarzają, są incydentalne – dodaje urzędniczka.

Poza tym urząd zapewnia, że park jest regularnie sprzątany.

– Ogród Saski jest utrzymywany i sprzątany w ramach umowy na kompleksową konserwację terenów zieleni komunalnej w rejonie VI miasta – przekazuje Głazik.

Co zatem z bałaganem przy wejściu do ogrodu?

– Wskazane miejsce zostało już zlecone do posprzątania – zapewnia urzędniczka.


Podziel się
Oceń

ALARM 24

Masz dla nas temat?

Daj nam znać pod numerem:

+48 691 770 010

Kliknij i poinformuj nas!

Reklama

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?

Reklama
Reklama
Reklama