Szukają wolontariuszy do pracy z uchodźcami
Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu w Lublinie poszukuje wolontariuszy do Ośrodka dla Cudzoziemców w Białej Podlaskiej.
- 07.03.2014 15:30

W poniedziałek odbędzie się spotkanie rekrutacyjne. Wolontariuszem, jak mówią koordynatorzy, może zostać każdy, bez względu na wiek. Wystarczą chęci i trochę wolnego czasu.
Lubelskie Centrum Wolontariatu od ponad 10 lat realizuje program pomocy uchodźcom. Od 2009 roku zajęcia prowadzone są również na terenie ośrodka w Białej Podlaskiej. - Pomagamy uchodźcom w zaaklimatyzowaniu się w nowym środowisku, zapoznajemy ich z polską kulturą i tradycją. Wolontariusze prowadzą zajęcia świetlicowe dla dzieci, m.in. pomagają w nadrabianiu zaległości szkolnych, jak również prowadzą lekcje polskiego dla dorosłych - tłumaczą lubelscy koordynatorzy.
Obecnie w ośrodku udziela się kilkunastu wolontariuszy. Nabory organizowane są zwykle dwa razy w roku. Ochotnicy, co najmniej dwa razy w tygodniu prowadzą zajęcia na terenie ośrodka. W akcję propagowania programu pomocy uchodźcom włączył się również bialski Wydział Wychowania Fizycznego i Sportu. - Wspólnie ze Stowarzyszeniem Centrum Wolontariatu przeprowadziliśmy na naszej uczelni kampanię informacyjnej odnośnie wolontariatu. Tym sposobem, chcemy zachęcić naszych studentów do tej formy pomocy - mówi Mariola Zajkowska-Magier z Zakładu Pedagogiki WWFiS.
Rekrutacja do programu odbędzie się w najbliższy poniedziałek o godz. 15 w bialskim oddziale Lubelskiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli przy ul. Kolejowej 8.
Reklama












Komentarze