Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Zdjęcia

Młodzi artyści nagrodzeni. Lublin docenił talenty uczniów

W Zespole Szkół nr 5 im. Jana Pawła II w Lublinie zakończył się cykl uroczystych spotkań z laureatami konkursów przedmiotowych, olimpiad, turniejów zawodowych i konkursów artystycznych. Dzisiejszy dzień był okazją do uhonorowania młodych twórców i artystów, którzy w minionym roku szkolnym wyróżnili się osiągnięciami w dziedzinie sztuki.
Młodzi artyści nagrodzeni. Lublin docenił talenty uczniów

Autor: DW

W kategorii szkół podstawowych nagrodzono 168 uczennic i uczniów z 36 placówek. Łącznie zdobyli oni 210 tytułów laureatów. W ramach wyróżnień przyznano 100 jednorazowych stypendiów Prezydenta Miasta Lublin oraz 68 kart podarunkowych. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że 21 uczniów zdobyło więcej niż jeden tytuł laureata, potwierdzając wyjątkowy poziom swoich artystycznych umiejętności.

Największą liczbą nagród wśród szkół podstawowych mogły pochwalić się: Szkoła Podstawowa nr 38 im. Henryka Sienkiewicza (19 nagród), Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego (17 nagród) oraz Szkoła Podstawowa nr 51 im. Jana Pawła II (12 nagród).

W kategorii szkół ponadpodstawowych wyróżniono 54 uczennice i uczniów z 19 placówek, którzy zdobyli łącznie 71 tytułów. Przyznano 23 stypendia oraz 31 kart podarunkowych. Najwięcej nagrodzonych uczniów odnotował Zespół Szkół nr 5 im. Jana Pawła II w Lublinie – 10 uczniów tej szkoły zdobyło 10 nagród, co stanowiło najlepszy wynik w tej kategorii.

 Oprawę artystyczną wydarzenia przygotowała młodzież z Młodzieżowego Domu Kultury „Pod Akacją”. 

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama