W poprzednim sezonie ekipa dowodzona przez trenera Sebastiana Luterka zajęła czwarte miejsce, a w zaczynającej się dzisiaj kampanii będzie chciała włączyć się do walki przynajmniej o podium. Z kolei Olimpiakos, który zaliczył fatalną jesień i udaną wiosnę 2026 od początku nowych rozgrywek będzie chciał pokazywać swoją lepszą twarz.
W sobotę odbędą się trzy spotkania. Trzeci zespół zeszłego sezonu czyli BKS Bodaczów zagra u siebie z Huraganem Hrubieszów. Do ekipy trenera Krzysztofa Hadło latem dołączył doświadczony Przemysław Gałka i to na nim będzie spoczywać ciężar zdobywania bramek.
Perin wzmocnił Sokoła
Na doświadczonego goleadora postawił także jeden z beniaminków czyli Sokół Zwierzyniec, który w sobotę zagra na wyjeździe z Tanwią Majdan Stary. Do ekipy trenera Sergieja Sawczuka dołączył doświadczony Yuriy Perin. Latem do drużyny dołączył także chociażby Stanislav Vokodav z Gromu Różaniec, a także Krystian Michalak, który ostatnio grał w Błękitnych Obsza, a jeszcze wcześniej w Krysztale Werbkowice. Równie ciekawie co w Majdanie Starym powinno być w Starym Zamościu. Omega z całą pewnością w tym sezonie nie zadowoli się miejscem w środku tabeli, a już w pierwszej kolejce czeka ją poważny sprawdzian, bo wysokie aspiracje z pewnością będzie mieć także Korona Łaszczów.
W niedzielę zaplanowano cztery spotkania. Bardzo ciekawie zapowiada się spotkanie pomiędzy kolejnym z beniaminków – Kryształem Werbkowice, a Andorią Mircze. Liderem ekipy z Werbkowic w tym sezonie ma być Patryk Słotwiński, który w przeszłości grał w Stali Mielec, Wiśle Puławy i Motorze Lublin, a ostatnio występował w Tomasovii Tomaszów Lubelski, której zresztą jest wychowankiem. Natomiast Graf Chodywańce już bez swojego superstrzelca Marquinhosa, który zasilił beniaminka Macron IV Ligi Victorię Łukowa, pojedzie do Krasnobrodu na starcie z tamtejszym Igrosem.
ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA – 1. KOLEJKA
Piątek: Gryf Gmina Zamość – Olimpiakos Tarnogród (godz. 20)
Sobota: BKS Bodaczów – Huragan Hrubieszów (godz. 15) * Tanew Majdan Stary – Sokół Zwierzyniec (16) * Omega Stary Zamość – Korona Łaszczów (godz. 17).
Niedziela: Pogoń 96 Łaszczówka – Huczwa Tyszowce (13) * Sparta Łabunie – Błękitni Obsza (15) * Igros Krasnobród – Graf Chodywańce (18) * Kryształ Werbkowice – Andoria Mircze (18).


Komentarze