"NSZ paliło wsie i mordowało ludzi" Spór między wójtem a narodowcami rozstrzygną historycy
Henryk Gołębiowski, wójt gminy Wojsławice, pozwolił sobie odbrązowić tragiczne wydarzenie z udziałem oddziału partyzanckiego NSZ, do którego doszło w czerwcu 1945 r. we wsi Huta. Zdaniem młodych narodowców miał mówić, że NSZ paliło wsie i mordowało ludzi.
16.09.2015 12:25