Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Tematyczne:

Zdrowie

Cukier zwiększa ryzyko otyłości i cukrzycy. Co robić, żeby nie zachorować?

Cukier zwiększa ryzyko otyłości i cukrzycy. Co robić, żeby nie zachorować?

Dziś Tłusty Czwartek. Naukowcy ostrzegają, że nadmierne spożycie cukru zwiększa ryzyko otyłości, a wraz ze wzrostem masy ciała bardziej jesteśmy narażenie na cukrzycę. Zdaniem ekspertów cukier jest toksyczny dla organizmu, niszczy wątrobę i sprzyja m.in nowotworom 20.02.2020 14:57
Wyburzanie budynków szpitala przy ulicy Staszica w Lublinie [wideo, zdjęcia]

Wyburzanie budynków szpitala przy ulicy Staszica w Lublinie [wideo, zdjęcia]

Ulica Staszica jest już zamknięta dla ruchu samochodów, ale piesi mogą się tędy przemieszczać. 20.02.2020 07:19
Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej po rozbudowie i modernizacji czeka na pieniądze

Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej po rozbudowie i modernizacji czeka na pieniądze

Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej jest już po rozbudowie i modernizacji. 19.02.2020 08:48
Szpital w Białej Podlaskiej szuka ordynatora neonatologii. Riad Haidar: "Nie widzę dalszej możliwości współpracy z obecnym dyrektorem"

Szpital w Białej Podlaskiej szuka ordynatora neonatologii. Riad Haidar: "Nie widzę dalszej możliwości współpracy z obecnym dyrektorem"

Szpital w Białej Podlaskiej ogłosił konkurs na stanowisko ordynatora oddziału neonatologicznego. Stało się to po tym, jak dyrektor placówki nie przedłużył umowy z dotychczasowym ordynatorem Riadem Haidarem. 18.02.2020 16:30
Minister zdrowia: W 2020 roku przeznaczymy 11 miliardów złotych na onkologię

Minister zdrowia: W 2020 roku przeznaczymy 11 miliardów złotych na onkologię

Warszawa. – W 2020 roku planujemy wydać ponad 11 miliardów złotych na onkologię – poinformował minister sprawiedliwości Łukasz Szumowski. Dodał, że Polska wydaje ponad 3 miliardy więcej na ten cel niż w 2015 roku. W 2019 roku było ponad 33 tysiące pacjentów objętych leczeniem. 18.02.2020 16:01
Lubelskie: Szkoły zamknięte z powodu ataku wirusa już działają normalnie

Lubelskie: Szkoły zamknięte z powodu ataku wirusa już działają normalnie

Cztery szkoły podstawowe w województwie lubelskim, które zostały czasowo zamknięte z powodu dużej liczby zachorowań na grypę lub infekcje grypopodobne, działają już normalnie. 17.02.2020 20:21
Biłgoraj, Bełżyce, Tarnogród. Tutaj będzie można oddać krew

Biłgoraj, Bełżyce, Tarnogród. Tutaj będzie można oddać krew

RCKiK w Lublinie zaprasza do udziału w terenowych akcjach poboru krwi. 17.02.2020 15:39
Sztuczna inteligencja pomoże radiologom w wykrywaniu urazów

Sztuczna inteligencja pomoże radiologom w wykrywaniu urazów

Sztuczna inteligencja (SI) coraz skuteczniej wspiera lekarzy interpretujących wyniki badań obrazowych. Asystent dla radiologów wykryje nawet najdrobniejsze urazy ortopedyczne, które mogą zostać niezauważone przez zmęczonego lekarza szpitalnego oddziału ratunkowego. 17.02.2020 07:35
Lubelskie: Cztery szkoły zamknięte z powodu wirusa. Największy szpital wprowadził zakaz odwiedzin

Lubelskie: Cztery szkoły zamknięte z powodu wirusa. Największy szpital wprowadził zakaz odwiedzin

W krótkim czasie liczba zachorowań na grypę lub infekcje grypopodobne wzrosła aż o 3 tysiące – alarmuje sanepid. W Lubelskiem jest już blisko 8,5 tys. takich przypadków. Wirus atakuje głównie dzieci. Zamknięto cztery szkoły, a największy szpital w regionie wprowadził zakaz odwiedzin. 16.02.2020 20:32
Pierwsza ofiara koronawirusa w Europie. Zakażonych jest już ponad 67 tys. osób

Pierwsza ofiara koronawirusa w Europie. Zakażonych jest już ponad 67 tys. osób

W Europie odnotowano pierwszy śmiertelny przypadek koronawirusa COVID-19. We Francji zmarł chiński turysta - informuje Radio Zet. Na całym świecie zakażonych jest już ponad 67 tys. osób, a zmarło ponad 1500. 15.02.2020 15:37
Naturalne afrodyzjaki na poprawę libido. Jakie rośliny będą działały na naszą energię seksualną?

Naturalne afrodyzjaki na poprawę libido. Jakie rośliny będą działały na naszą energię seksualną?

Rozmowa z Justyna Pargiełą, zielarką i fitoterapeutką, a także propagatorką dzikich roślin jadalnych. 14.02.2020 14:58
Nowoczesny sprzęt stoi bezużyteczny. A pacjenci z Zamościa muszą jeździć aż do Lublina

Nowoczesny sprzęt stoi bezużyteczny. A pacjenci z Zamościa muszą jeździć aż do Lublina

Nawet kilkunastu pacjentów tygodniowo mogłoby skorzystać z nowoczesnej diagnostyki onkologicznej w Zamościu. Nie mają jednak takiej szansy, bo ośrodek nie dostał kontraktu z NFZ. 14.02.2020 14:10

ALARM 24

Masz dla nas temat?

Daj nam znać pod numerem:

+48 691 770 010

Kliknij i poinformuj nas!

Reklama

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?

Reklama
Reklama

WIDEO

Reklama