Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

koronawirus

27 listopada 2021 r.
10:35

Koronawirus 27 listopada. Ponad 26 tys. zakażeń w Polsce. Zmarło niemal 380 osób

Autor: Zdjęcie autora kyku
46 35 A A
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne (fot. Jacek Szydłowski/archiwum)

26 182 nowe przypadki zakażenia koronawirusem i 378 ofiar śmiertelnych - Ministerstwo Zdrowia podało dzisiaj o godz. 10.30 najnowszy raport na temat sytuacji epidemiologicznej w Polsce. W woj. lubelskim jest 1209 przypadków i 38 zgonów

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Dane pochodzą z rządowej strony.

Województwo

Liczba nowych przypadków

Zgony

Z COVID-19

Z chorobami współistniejącymi

Liczba wykonanych testów

Cały kraj

26182

378

96

282

105167

dolnośląskie

1870

15

9

6

6858

kujawsko-pomorskie

1363

29

4

25

5649

lubelskie

1209

38

9

29

5637

lubuskie

768

13

2

11

2798

łódzkie

1600

33

9

24

7392

małopolskie

2143

30

23

7

8135

mazowieckie

4730

67

10

57

18019

opolskie

727

8

0

8

2591

podkarpackie

1022

37

7

30

4752

podlaskie

639

17

1

16

2629

pomorskie

1397

7

1

6

6062

śląskie

3159

31

9

22

11719

świętokrzyskie

646

13

1

12

2442

warmińsko-mazurskie

977

11

3

8

3938

wielkopolskie

2302

14

4

10

8487

zachodniopomorskie

1416

15

4

11

5366

Do tej pory w Polsce odnotowano 3 487 254 przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 82 986 chorych, a wyzdrowiało 2 978 108 pacjentów.

(fot. Ministerstwo Zdrowia)

Jak wygląda sytuacja w woj. lubelskim?

Powiat/miasto

Liczba nowych przypadków

Zgony

Z COVID-19

Z chorobami współistniejącymi

Liczba wykonanych testów

bialski

41

3

1

2

228

biłgorajski

45

1

1

0

277

chełmski

45

0

0

0

190

hrubieszowski

25

0

0

0

134

janowski

21

1

0

1

134

krasnostawski

39

2

0

2

204

kraśnicki

31

0

0

0

190

lubartowski

36

1

1

0

157

lubelski

111

3

0

3

436

łęczyński

32

0

0

0

149

łukowski

44

0

0

0

254

opolski

32

4

0

4

150

parczewski

5

1

0

1

54

puławski

101

4

0

4

349

radzyński

15

1

0

1

114

rycki

45

4

3

1

175

świdnicki

37

3

2

1

201

tomaszowski

54

1

0

1

184

włodawski

24

0

0

0

102

zamojski

66

2

1

1

270

Biała Podlaska

27

1

0

1

161

Chełm

36

0

0

0

154

Lublin

259

6

0

6

1181

Zamość

36

0

0

0

176

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 35

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
TECZOWY_ZSL / 27 listopada 2021 r. o 13:08
Kalosz nie porównuj kosmosu Japonii z kartonową polską dyktą . Co do porównania ilości rok temu zakażonych i zgonów : ludzie bardziej respektowali odległość dezynfekcję i maski , wykwit profesorów zYT i taki kalosz tutaj zrobiły swoje ale to w ich sumieniach
 powierzchnia Japonii  378 mln km²  - powierzchnia Polski to 312 mln km² - Japonia ma 3 razy większą populację od Polski !!!!! ps Jeśli Japonia Ci nie odpowiada narracyjnie w temacie ilości zakażeń, to porównaj PL do sytuacji w Afryce....
Avatar
TECZOWY_ZSL / 27 listopada 2021 r. o 23:57
"...Niskie dzienne ilości infekcji w Japonii kontrastują z innymi krajami, takimi jak Korea Południowa, które mają podobnie wysoki wskaźnik szczepień, ale nadal notują wzrost liczby infekcji...." - co zrobili japończycy z covidem????---- japantimes.co.jp/news/2021/11/22/national/japan-coronavirus-november22/
Avatar
TECZOWY_ZSL / 27 listopada 2021 r. o 12:32
JAPONIA: "ministerstwo zdrowia wydało komunikat, że lekarze mogą przepisywać iwermektynę  (opracowaną przez ich noblistę) pacjentom w przypadku podejrzenia Covid-19.".... jaki stan zakażeń mają w populacji 3 x większej niż Polska dzisiaj??? Sprawdźcie sami.... jeslie macie chwilkę sprawdźcie Indie i Afrykę...
Avatar
TECZOWY_ZSL / 27 listopada 2021 r. o 16:27
RASA PANÓW? NADLUDZIE??? w Austrii. Rządzący wzięli udział w imprezie pomimo pełnego lockdownu.... podobnie jak u nas żymianie z imprezą w nbp? żymianie bez maseczek, obsługa w maseczkach?????
Avatar
TECZOWY_ZSL / 27 listopada 2021 r. o 12:28
... żymscy namiestnicy w Polin zrobili podłą robotę... wprowadzając  w błąd Polaków... wpędzając ich w zdrowotne problemy, nadmiarowe zgony, nagłe zgony zdrowych dotychczas ludzi, nowotwory, dramaty ekonomiczne całych rodzin. Czy wolni jeszcze Polacy stawią opór rezimowi NWO? Czy jednak wybiąra drogę niewoli, bierności i upadku? Co zrobicie z żymskimi namiestnikami i ich terrorem?
Avatar
Jose_Arcadio / 27 listopada 2021 r. o 12:43
Dokładnie rok temu w dniu 27.11.2020r. Był piątek. Tak było: - zakażonych 17060 - zgonów 579 - 0 zaszczepionych Pozdrawiam
Avatar
_XD_ / 28 listopada 2021 r. o 10:37
27.11.2021 - Korea Pd - 81,4% zaszczepionych - rekord zakażeń !!  4 067 nowych zakażeń and 52 zgonów - sąsiad Japonii - co stało się w obydwu krajach?
 Nie 81, a 76% jest to dowód, że trzecia dawka szczepień jest potrzebna. Do tej pory w Korei trzecia dawkę przejęło trochę ponad 2%. Proponuję teraz porównanie z Izraelem, gdzie trzecią dawkę przyjęło 44% a nowych przypadków mają na poziomie 350 dziennie.
Avatar
_XD_ / 28 listopada 2021 r. o 10:29
Japonia w około 1 miesiąc wyeliminowała transmisję wirusów i sprowadziła infekcje prawie do zera. STan wyszczepienia eliksirem porównywalny z UK, HOlandią, Austrią, etc... co się tam wydarzyło? Indie...15 sierpnia Kerala --- 18 582 z 32 937 nowych przypadków  cov w Indiach i 102 z 417 nowych zgonów w Indiach. Dla porównania, stan Delhi używający iwermektyny, o prawie tej samej wielkości populacji, odnotował tylko 53 nowe przypadki i ZERO zgonów. Dla porównania, Uttar Pradesh, z prawie ośmiokrotnie większą liczbą mieszkańców, miał tylko 30 nowych przypadków i JEDEN zgon. ... wnioski ? W maju-czerwcu 2020 r. zespół w Agrze kierowany przez dr. Anshula Pareeka podał iwermektynę wszystkim członkom zespołu RRT w dystrykcie na podstawie eksperymentalnej. Zaobserwowano, że ŻADNY Z NICH nie rozwinął COVID-19, pomimo codziennego kontaktu z pacjentami, u których wynik testu na obecność wirusa był pozytywny
***s://fakehunter.pap.pl/raport/a04b3556-1847-447e-aecc-e9afcb8e4f6b
Tokyo Medical Association chairman HARUO OZAKI recommends IVERMECTIN to all C19 patients in late August...
 Haruo Ozaki nie jest ani przedstawicielem rządu, ani ministerstwa zdrowia Japonii jest TYLKO przewodniczącym stowarzyszenia lekarzy w Tokio. To co z tym robieniem ku*wy z logiki?
 Haruo Ozaki nie jest ani przedstawicielem rządu, ani ministerstwa zdrowia Japonii jest TYLKO przewodniczącym stowarzyszenia lekarzy w Tokio. To co z tym robieniem ku*wy z logiki? rozwiń
Avatar
_XD_ / 28 listopada 2021 r. o 10:25
Wolę słuchać FDA i EMA a nie jakiś wątpliwych ekspertów od leków na wszystko
A ja wolę żeby każdy z osobna przeczytał zarówno wasze depesze pap, fejkhuntery czy inne demagogi i poczuł na własnej skórze, że przez autorów jest często traktowany jak debil, bo próbują na każdym kroku narzucać mu co ma uznawać za wiarygodne a co nie - bez podawania odnosnych źródeł, badań. Następnie dla porównania jakości polecam zobaczyć badania do których ja podaje linki. I niech sam wyciągnie wnioski. A jeśli chodzi o skuteczne leczenie, o iwermektynę to polecam poczytać ***s://covid19criticalcare.com/pl/iwermektyna-w-COVID-19/
 "Dowody o umiarkowanej pewności", "zgony są możliwe" z zestawienia dotychczasowych badań zawartych na tej twojej stronce pokazuje wyraźnie, że w większości przypadków po użyciu iwermektyny dochodzi do zakrzepów, pogorszenia stanu i zgonów. Masz jeszcze jakieś takie źródła? XD
 "Dowody o umiarkowanej pewności", "zgony są możliwe" z zestawienia dotychczasowych badań zawartych na tej twojej stronce pokazuje wyraźnie, że w większości przypadków po użyciu iwermektyny dochodzi do zakrzepów, pogorszenia stanu i zgonów. Masz jeszcze jakieś takie źródła? XD rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 28 listopada 2021 r. o 00:07
27.11.2021 - Japonia - 121 nowych zakażeń and 4 zgony - populacja 3 x większa od Polski.... co tam się stało ???
Avatar
_XD_ / 28 listopada 2021 r. o 12:23
RASA PANÓW? NADLUDZIE???  w Austrii. Rządzący wzięli udział w imprezie pomimo pełnego lockdownu.... podobnie jak u nas żymianie z imprezą w nbp? żymianie  bez maseczek, obsługa w maseczkach?????
 ***s://wiadomosci-radiozet-pl.cdn.ampproject.org/v/s/wiadomosci.radiozet.pl/amp/full/1430789/Swiat/Johann-Biacsics-nie-zyje.-Lider-ruchu-antyszczepionkowego-chorowal-COVID-19?amp_js_v=a6&amp_gsa=1&usqp=mq331AQKKAFQArABIIACAw%3D%3D#aoh=16380978356689
Avatar
_XD_ / 28 listopada 2021 r. o 10:37
27.11.2021 - Korea Pd - 81,4% zaszczepionych - rekord zakażeń !!  4 067 nowych zakażeń and 52 zgonów - sąsiad Japonii - co stało się w obydwu krajach?
 Nie 81, a 76% jest to dowód, że trzecia dawka szczepień jest potrzebna. Do tej pory w Korei trzecia dawkę przejęło trochę ponad 2%. Proponuję teraz porównanie z Izraelem, gdzie trzecią dawkę przyjęło 44% a nowych przypadków mają na poziomie 350 dziennie.
Avatar
_XD_ / 28 listopada 2021 r. o 10:29
Japonia w około 1 miesiąc wyeliminowała transmisję wirusów i sprowadziła infekcje prawie do zera. STan wyszczepienia eliksirem porównywalny z UK, HOlandią, Austrią, etc... co się tam wydarzyło? Indie...15 sierpnia Kerala --- 18 582 z 32 937 nowych przypadków  cov w Indiach i 102 z 417 nowych zgonów w Indiach. Dla porównania, stan Delhi używający iwermektyny, o prawie tej samej wielkości populacji, odnotował tylko 53 nowe przypadki i ZERO zgonów. Dla porównania, Uttar Pradesh, z prawie ośmiokrotnie większą liczbą mieszkańców, miał tylko 30 nowych przypadków i JEDEN zgon. ... wnioski ? W maju-czerwcu 2020 r. zespół w Agrze kierowany przez dr. Anshula Pareeka podał iwermektynę wszystkim członkom zespołu RRT w dystrykcie na podstawie eksperymentalnej. Zaobserwowano, że ŻADNY Z NICH nie rozwinął COVID-19, pomimo codziennego kontaktu z pacjentami, u których wynik testu na obecność wirusa był pozytywny
***s://fakehunter.pap.pl/raport/a04b3556-1847-447e-aecc-e9afcb8e4f6b
Tokyo Medical Association chairman HARUO OZAKI recommends IVERMECTIN to all C19 patients in late August...
 Haruo Ozaki nie jest ani przedstawicielem rządu, ani ministerstwa zdrowia Japonii jest TYLKO przewodniczącym stowarzyszenia lekarzy w Tokio. To co z tym robieniem ku*wy z logiki?
 Haruo Ozaki nie jest ani przedstawicielem rządu, ani ministerstwa zdrowia Japonii jest TYLKO przewodniczącym stowarzyszenia lekarzy w Tokio. To co z tym robieniem ku*wy z logiki? rozwiń
Avatar
_XD_ / 28 listopada 2021 r. o 10:25
Wolę słuchać FDA i EMA a nie jakiś wątpliwych ekspertów od leków na wszystko
A ja wolę żeby każdy z osobna przeczytał zarówno wasze depesze pap, fejkhuntery czy inne demagogi i poczuł na własnej skórze, że przez autorów jest często traktowany jak debil, bo próbują na każdym kroku narzucać mu co ma uznawać za wiarygodne a co nie - bez podawania odnosnych źródeł, badań. Następnie dla porównania jakości polecam zobaczyć badania do których ja podaje linki. I niech sam wyciągnie wnioski. A jeśli chodzi o skuteczne leczenie, o iwermektynę to polecam poczytać ***s://covid19criticalcare.com/pl/iwermektyna-w-COVID-19/
 "Dowody o umiarkowanej pewności", "zgony są możliwe" z zestawienia dotychczasowych badań zawartych na tej twojej stronce pokazuje wyraźnie, że w większości przypadków po użyciu iwermektyny dochodzi do zakrzepów, pogorszenia stanu i zgonów. Masz jeszcze jakieś takie źródła? XD
 "Dowody o umiarkowanej pewności", "zgony są możliwe" z zestawienia dotychczasowych badań zawartych na tej twojej stronce pokazuje wyraźnie, że w większości przypadków po użyciu iwermektyny dochodzi do zakrzepów, pogorszenia stanu i zgonów. Masz jeszcze jakieś takie źródła? XD rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 28 listopada 2021 r. o 00:15
27.11.2021 - Korea Pd - 81,4% zaszczepionych - rekord zakażeń !!  4 067 nowych zakażeń and 52 zgonów -  sąsiad Japonii - co stało się w obydwu krajach?
Avatar
TECZOWY_ZSL / 28 listopada 2021 r. o 00:07
27.11.2021 - Japonia - 121 nowych zakażeń and 4 zgony - populacja 3 x większa od Polski.... co tam się stało ???
Avatar
TECZOWY_ZSL / 27 listopada 2021 r. o 23:57
"...Niskie dzienne ilości infekcji w Japonii kontrastują z innymi krajami, takimi jak Korea Południowa, które mają podobnie wysoki wskaźnik szczepień, ale nadal notują wzrost liczby infekcji...." - co zrobili japończycy z covidem????---- japantimes.co.jp/news/2021/11/22/national/japan-coronavirus-november22/
Avatar
TECZOWY_ZSL / 27 listopada 2021 r. o 23:50
Japonia w około 1 miesiąc wyeliminowała transmisję wirusów i sprowadziła infekcje prawie do zera. STan wyszczepienia eliksirem porównywalny z UK, HOlandią, Austrią, etc... co się tam wydarzyło? Indie...15 sierpnia Kerala --- 18 582 z 32 937 nowych przypadków  cov w Indiach i 102 z 417 nowych zgonów w Indiach. Dla porównania, stan Delhi używający iwermektyny, o prawie tej samej wielkości populacji, odnotował tylko 53 nowe przypadki i ZERO zgonów. Dla porównania, Uttar Pradesh, z prawie ośmiokrotnie większą liczbą mieszkańców, miał tylko 30 nowych przypadków i JEDEN zgon. ... wnioski ? W maju-czerwcu 2020 r. zespół w Agrze kierowany przez dr. Anshula Pareeka podał iwermektynę wszystkim członkom zespołu RRT w dystrykcie na podstawie eksperymentalnej. Zaobserwowano, że ŻADNY Z NICH nie rozwinął COVID-19, pomimo codziennego kontaktu z pacjentami, u których wynik testu na obecność wirusa był pozytywny
***s://fakehunter.pap.pl/raport/a04b3556-1847-447e-aecc-e9afcb8e4f6b
 Tokyo Medical Association chairman HARUO OZAKI recommends IVERMECTIN to all C19 patients in late August...
 Tokyo Medical Association chairman HARUO OZAKI recommends IVERMECTIN to all C19 patients in late August... rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 27 listopada 2021 r. o 23:49
24 listopada 2021 - RPA prosi szitzer i dżej&dżej o zaprzestanie wysyłania do RPA szczepionek. Dwa dni później, 26 listopada 2021 - świat identyfikuje nowy wariant z RPA. .... śpijcie dalej.
Avatar
niezarejestrowany / 27 listopada 2021 r. o 22:06
Wolę słuchać FDA i EMA a nie jakiś wątpliwych ekspertów od leków na wszystko
 A ja wolę żeby każdy z osobna przeczytał zarówno wasze depesze pap, fejkhuntery czy inne demagogi i poczuł na własnej skórze, że przez autorów jest często traktowany jak debil, bo próbują na każdym kroku narzucać mu co ma uznawać za wiarygodne a co nie - bez podawania odnosnych źródeł, badań. Następnie dla porównania jakości polecam zobaczyć badania do których ja podaje linki. I niech sam wyciągnie wnioski. A jeśli chodzi o skuteczne leczenie, o iwermektynę to polecam poczytać ***s://covid19criticalcare.com/pl/iwermektyna-w-COVID-19/
 A ja wolę żeby każdy z osobna przeczytał zarówno wasze depesze pap, fejkhuntery czy inne demagogi i poczuł na własnej skórze, że przez autorów jest często traktowany jak debil, bo próbują na każdym kroku narzucać mu co ma uznawać za wiarygodne a co nie - bez podawania odnosnych źródeł, badań. Następnie dla porównania jakości polecam zobaczyć badania do których ja podaje linki. I niech sam wyciągnie wnioski. A jeśli chodzi o skuteczne leczenie, o iwermektynę to polecam poczytać ***s://covid19criticalcare.com/pl/iwermektyna-w... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 35

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

NU-MED od siedmiu lat walczy z rakiem.1,5 tysiąca pacjentów rocznie i wszystko bez opłat

NU-MED od siedmiu lat walczy z rakiem.1,5 tysiąca pacjentów rocznie i wszystko bez opłat

Ruszyli wiosną 2016. Z każdym rokiem przybywało pacjentów. Po siedmiu latach działalności NU-MED Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej w Zamościu, ściśle współpracującym z Samodzielnym Publicznym Szpitalem Wojewódzkim im. Jana Pawła II w Zamościu, jest w stanie zapewnić leczenie aż 1500 pacjentom rocznie. Co ważne: leczenie w ośrodku w całości odbywa się w ramach kontraktu z NFZ, oznacza to, że pacjent nie ponosi opłat.

Tak się bawi XXIII Liceum Ogólnokształcące im. Nauczycieli Tajnego Nauczania w Lublinie
Studniówka 2023
galeria

Tak się bawi XXIII Liceum Ogólnokształcące im. Nauczycieli Tajnego Nauczania w Lublinie

Kolejna szkoła zorganizowała bal studniówkowy, a oznacza to, że uczniowie teraz muszą porzucić wszelkie rozrywki i skupić się na nauce. Że właśnie zaczynają przygotowania do matury.

Spółdzielnia zapytała urząd o powody podwyżki cen ciepła. Odpowiedź na blisko 600 stron

Spółdzielnia zapytała urząd o powody podwyżki cen ciepła. Odpowiedź na blisko 600 stron

Powtarzane wielokrotnie pytanie było proste. Z reguły brzmiało mniej więcej tak: z czego wynika wzrost cen energii cieplnej w Zamościu? Odpowiedzi też były podobne do siebie: nigdy nie zawierały wyjaśnień. Ale ostatnia, jaką Spółdzielnia Mieszkaniowa im. J. Zamoyskiego w Zamościu otrzymała z URE była wyjątkowa.

Górnik Łęczna - Legionovia Legionowo 2:2. Dali szansę klubowej młodzieży

Górnik Łęczna - Legionovia Legionowo 2:2. Dali szansę klubowej młodzieży

Górnik Łęczna w piątek poza sparingiem z Motorem Lublin zmierzył się jeszcze z Legionovią Legionowo. Skład desygnowany do gry przeciwko ekipie z trzeciej ligi zagrał na remis 2:2, a jedną z bramek dla zielono-czarnych strzelił 15-letni Michał Wachowicz

Studniówka Międzynarodowego Liceum Ogólnokształcącego im. Paderewskiego w Lublinie. Zdjęcia
galeria

Studniówka Międzynarodowego Liceum Ogólnokształcącego im. Paderewskiego w Lublinie. Zdjęcia

Uczniowie kolejnej szkoły ponadpodstawowej w Lublinie zaczęli odliczanie do matury. To LO Paderewski.

Włodzimierz Czarzasty twardo. Liderzy Lewicy chcą dymisji Przemysława Czarnka

Włodzimierz Czarzasty twardo. Liderzy Lewicy chcą dymisji Przemysława Czarnka

Lider Nowej Lewicy zaapelował do całej opozycji o przedyskutowanie zgłoszenia wotum nieufności wobec ministra Przemysława Czarnka. Chodzi o aferę dotyczącą milionowych dotacji dla organizacji pozarządowych związanych z PiS na zakup nieruchomości. Jednocześnie Włodzimierz Czarzasty poinformował o porozumieniu z prezydentem Lublina.

Demolka w meczu na szczycie. MKS Funfloor rozbity w Lubinie 24:38

Demolka w meczu na szczycie. MKS Funfloor rozbity w Lubinie 24:38

Nie było niespodzianki w meczu na szczycie PGNiG Superligi kobiet. Zdecydowany lider tabeli nie miał najmniejszych problemów z pokonaniem drugiej drużyny. Wyrównana walka toczyła się tak naprawdę przez 10 minut. Od stanu 5:5 Zagłębie Lubin zdobyło jednak sześć bramek z rzędu i już do przerwy prowadziło aż 19:9. Ostatecznie „Miedziowie” rozbiły MKS FunFloor 38:24.

Balony, wstęga i ksiądz. Tak otwarto pracownię komputerową w LO w Lublinie. Zdjęcia
galeria

Balony, wstęga i ksiądz. Tak otwarto pracownię komputerową w LO w Lublinie. Zdjęcia

W V Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie powstały dwie nowe pracownie informatyczne. Uczniowie mają do dyspozycji 36 stanowisk komputerowych.

Światowy Dzień Mokradeł czyli na UMCS nie tylko naukowo o bagnach. Zdjęcia
galeria

Światowy Dzień Mokradeł czyli na UMCS nie tylko naukowo o bagnach. Zdjęcia

Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS w Lublinie już po raz szósty wiązł udział w Światowym Dniu Mokradeł. Święto było okazją do przedstawienia globalnej akcji edukacyjnej, która ukazuje problemy ochrony tych ważnych, a zarazem wyjątkowych dla ludzi i przyrody, ekosystemów.

Lublin będzie dopłacał do in vitro. Miasto szuka kliniki dla 150 par

Lublin będzie dopłacał do in vitro. Miasto szuka kliniki dla 150 par

150 par z Lublina do końca 2025 roku będzie mogło skorzystać z dopłat do zabiegów leczenia niepłodności metodą in vitro. Ratusz ogłosił właśnie konkurs na realizację programu polityki zdrowotnej w tym zakresie.

Kacper Wełniak (Motor Lublin): Zawsze było widać, że Kuba Kiwior ma wielki potencjał

Kacper Wełniak (Motor Lublin): Zawsze było widać, że Kuba Kiwior ma wielki potencjał

Rozmowa z Kacprem Wełniakiem, nowym napastnikiem Motoru Lublin

To może być hit. "Nowy wspaniały świat". W sobotę premiera w teatrze im. Osterwy
galeria

To może być hit. "Nowy wspaniały świat". W sobotę premiera w teatrze im. Osterwy

W sobotę, 4 lutego o godz. 19 na deskach Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie zadebiutuje spektakl „Nowy wspaniały świat” w reżyserii Piotra Ratajczaka. To adaptacja słynnej powieści Aldousa Huxleya.

Startuje nowy cykl spacerów po Lublinie. Gdzie i jak kupić bilety
4 lutego 2023, 0:00

Startuje nowy cykl spacerów po Lublinie. Gdzie i jak kupić bilety

Startuje kolejna edycja cyklu spacerów organizowanych przez Lokalną Organizację Turystyczną Metropolia Lublin. Mieszkańcy i turyści będą mogli odkrywać uroki Lublina z przewodnikami.

Padwa Zamość zaczyna domowy maraton

Padwa Zamość zaczyna domowy maraton

Po raz pierwszy w tym roku kibice w Zamościu będą mieli okazję zobaczyć swoich pupili w akcji. KPR Padwa podejmie w sobotę MKS Wieluń. Początek meczu zaplanowano na godz. 18.

Lublin wystąpi w dwóch produkcjach Netflixa. Jedna z nich to remake „Znachora”. Zdjęcia
galeria

Lublin wystąpi w dwóch produkcjach Netflixa. Jedna z nich to remake „Znachora”. Zdjęcia

Za dwa tygodnie premierę będzie miał „Dziewczyna i kosmonauta”. To serial Netflixa, do którego sceny powstawały w Lublinie. Trwają też prace nad nową wersją „Znachora”.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!