Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

koronawirus

27 listopada 2021 r.
10:35

Koronawirus 27 listopada. Ponad 26 tys. zakażeń w Polsce. Zmarło niemal 380 osób

Autor: Zdjęcie autora kyku
46 35 A A
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne (fot. Jacek Szydłowski/archiwum)

26 182 nowe przypadki zakażenia koronawirusem i 378 ofiar śmiertelnych - Ministerstwo Zdrowia podało dzisiaj o godz. 10.30 najnowszy raport na temat sytuacji epidemiologicznej w Polsce. W woj. lubelskim jest 1209 przypadków i 38 zgonów

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Dane pochodzą z rządowej strony.

Województwo

Liczba nowych przypadków

Zgony

Z COVID-19

Z chorobami współistniejącymi

Liczba wykonanych testów

Cały kraj

26182

378

96

282

105167

dolnośląskie

1870

15

9

6

6858

kujawsko-pomorskie

1363

29

4

25

5649

lubelskie

1209

38

9

29

5637

lubuskie

768

13

2

11

2798

łódzkie

1600

33

9

24

7392

małopolskie

2143

30

23

7

8135

mazowieckie

4730

67

10

57

18019

opolskie

727

8

0

8

2591

podkarpackie

1022

37

7

30

4752

podlaskie

639

17

1

16

2629

pomorskie

1397

7

1

6

6062

śląskie

3159

31

9

22

11719

świętokrzyskie

646

13

1

12

2442

warmińsko-mazurskie

977

11

3

8

3938

wielkopolskie

2302

14

4

10

8487

zachodniopomorskie

1416

15

4

11

5366

Do tej pory w Polsce odnotowano 3 487 254 przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 82 986 chorych, a wyzdrowiało 2 978 108 pacjentów.

(fot. Ministerstwo Zdrowia)

Jak wygląda sytuacja w woj. lubelskim?

Powiat/miasto

Liczba nowych przypadków

Zgony

Z COVID-19

Z chorobami współistniejącymi

Liczba wykonanych testów

bialski

41

3

1

2

228

biłgorajski

45

1

1

0

277

chełmski

45

0

0

0

190

hrubieszowski

25

0

0

0

134

janowski

21

1

0

1

134

krasnostawski

39

2

0

2

204

kraśnicki

31

0

0

0

190

lubartowski

36

1

1

0

157

lubelski

111

3

0

3

436

łęczyński

32

0

0

0

149

łukowski

44

0

0

0

254

opolski

32

4

0

4

150

parczewski

5

1

0

1

54

puławski

101

4

0

4

349

radzyński

15

1

0

1

114

rycki

45

4

3

1

175

świdnicki

37

3

2

1

201

tomaszowski

54

1

0

1

184

włodawski

24

0

0

0

102

zamojski

66

2

1

1

270

Biała Podlaska

27

1

0

1

161

Chełm

36

0

0

0

154

Lublin

259

6

0

6

1181

Zamość

36

0

0

0

176

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 35

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
TECZOWY_ZSL / 27 listopada 2021 r. o 13:08
+9
Kalosz nie porównuj kosmosu Japonii z kartonową polską dyktą . Co do porównania ilości rok temu zakażonych i zgonów : ludzie bardziej respektowali odległość dezynfekcję i maski , wykwit profesorów zYT i taki kalosz tutaj zrobiły swoje ale to w ich sumieniach
 powierzchnia Japonii  378 mln km²  - powierzchnia Polski to 312 mln km² - Japonia ma 3 razy większą populację od Polski !!!!! ps Jeśli Japonia Ci nie odpowiada narracyjnie w temacie ilości zakażeń, to porównaj PL do sytuacji w Afryce....
Avatar
TECZOWY_ZSL / 27 listopada 2021 r. o 23:57
+8
"...Niskie dzienne ilości infekcji w Japonii kontrastują z innymi krajami, takimi jak Korea Południowa, które mają podobnie wysoki wskaźnik szczepień, ale nadal notują wzrost liczby infekcji...." - co zrobili japończycy z covidem????---- japantimes.co.jp/news/2021/11/22/national/japan-coronavirus-november22/
Avatar
TECZOWY_ZSL / 27 listopada 2021 r. o 12:32
+7
JAPONIA: "ministerstwo zdrowia wydało komunikat, że lekarze mogą przepisywać iwermektynę  (opracowaną przez ich noblistę) pacjentom w przypadku podejrzenia Covid-19.".... jaki stan zakażeń mają w populacji 3 x większej niż Polska dzisiaj??? Sprawdźcie sami.... jeslie macie chwilkę sprawdźcie Indie i Afrykę...
Avatar
TECZOWY_ZSL / 27 listopada 2021 r. o 16:27
+6
RASA PANÓW? NADLUDZIE??? w Austrii. Rządzący wzięli udział w imprezie pomimo pełnego lockdownu.... podobnie jak u nas żymianie z imprezą w nbp? żymianie bez maseczek, obsługa w maseczkach?????
Avatar
TECZOWY_ZSL / 27 listopada 2021 r. o 12:28
+5
... żymscy namiestnicy w Polin zrobili podłą robotę... wprowadzając  w błąd Polaków... wpędzając ich w zdrowotne problemy, nadmiarowe zgony, nagłe zgony zdrowych dotychczas ludzi, nowotwory, dramaty ekonomiczne całych rodzin. Czy wolni jeszcze Polacy stawią opór rezimowi NWO? Czy jednak wybiąra drogę niewoli, bierności i upadku? Co zrobicie z żymskimi namiestnikami i ich terrorem?
Avatar
Jose_Arcadio / 27 listopada 2021 r. o 12:43
+4
Dokładnie rok temu w dniu 27.11.2020r. Był piątek. Tak było: - zakażonych 17060 - zgonów 579 - 0 zaszczepionych Pozdrawiam
Avatar
_XD_ / 28 listopada 2021 r. o 10:37
+3
27.11.2021 - Korea Pd - 81,4% zaszczepionych - rekord zakażeń !!  4 067 nowych zakażeń and 52 zgonów - sąsiad Japonii - co stało się w obydwu krajach?
 Nie 81, a 76% jest to dowód, że trzecia dawka szczepień jest potrzebna. Do tej pory w Korei trzecia dawkę przejęło trochę ponad 2%. Proponuję teraz porównanie z Izraelem, gdzie trzecią dawkę przyjęło 44% a nowych przypadków mają na poziomie 350 dziennie.
Avatar
_XD_ / 28 listopada 2021 r. o 10:29
+3
Japonia w około 1 miesiąc wyeliminowała transmisję wirusów i sprowadziła infekcje prawie do zera. STan wyszczepienia eliksirem porównywalny z UK, HOlandią, Austrią, etc... co się tam wydarzyło? Indie...15 sierpnia Kerala --- 18 582 z 32 937 nowych przypadków  cov w Indiach i 102 z 417 nowych zgonów w Indiach. Dla porównania, stan Delhi używający iwermektyny, o prawie tej samej wielkości populacji, odnotował tylko 53 nowe przypadki i ZERO zgonów. Dla porównania, Uttar Pradesh, z prawie ośmiokrotnie większą liczbą mieszkańców, miał tylko 30 nowych przypadków i JEDEN zgon. ... wnioski ? W maju-czerwcu 2020 r. zespół w Agrze kierowany przez dr. Anshula Pareeka podał iwermektynę wszystkim członkom zespołu RRT w dystrykcie na podstawie eksperymentalnej. Zaobserwowano, że ŻADNY Z NICH nie rozwinął COVID-19, pomimo codziennego kontaktu z pacjentami, u których wynik testu na obecność wirusa był pozytywny
***s://fakehunter.pap.pl/raport/a04b3556-1847-447e-aecc-e9afcb8e4f6b
Tokyo Medical Association chairman HARUO OZAKI recommends IVERMECTIN to all C19 patients in late August...
 Haruo Ozaki nie jest ani przedstawicielem rządu, ani ministerstwa zdrowia Japonii jest TYLKO przewodniczącym stowarzyszenia lekarzy w Tokio. To co z tym robieniem ku*wy z logiki?
 Haruo Ozaki nie jest ani przedstawicielem rządu, ani ministerstwa zdrowia Japonii jest TYLKO przewodniczącym stowarzyszenia lekarzy w Tokio. To co z tym robieniem ku*wy z logiki? rozwiń
Avatar
_XD_ / 28 listopada 2021 r. o 10:25
+3
Wolę słuchać FDA i EMA a nie jakiś wątpliwych ekspertów od leków na wszystko
A ja wolę żeby każdy z osobna przeczytał zarówno wasze depesze pap, fejkhuntery czy inne demagogi i poczuł na własnej skórze, że przez autorów jest często traktowany jak debil, bo próbują na każdym kroku narzucać mu co ma uznawać za wiarygodne a co nie - bez podawania odnosnych źródeł, badań. Następnie dla porównania jakości polecam zobaczyć badania do których ja podaje linki. I niech sam wyciągnie wnioski. A jeśli chodzi o skuteczne leczenie, o iwermektynę to polecam poczytać ***s://covid19criticalcare.com/pl/iwermektyna-w-COVID-19/
 "Dowody o umiarkowanej pewności", "zgony są możliwe" z zestawienia dotychczasowych badań zawartych na tej twojej stronce pokazuje wyraźnie, że w większości przypadków po użyciu iwermektyny dochodzi do zakrzepów, pogorszenia stanu i zgonów. Masz jeszcze jakieś takie źródła? XD
 "Dowody o umiarkowanej pewności", "zgony są możliwe" z zestawienia dotychczasowych badań zawartych na tej twojej stronce pokazuje wyraźnie, że w większości przypadków po użyciu iwermektyny dochodzi do zakrzepów, pogorszenia stanu i zgonów. Masz jeszcze jakieś takie źródła? XD rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 28 listopada 2021 r. o 00:07
+3
27.11.2021 - Japonia - 121 nowych zakażeń and 4 zgony - populacja 3 x większa od Polski.... co tam się stało ???
Avatar
_XD_ / 28 listopada 2021 r. o 12:23
+2
RASA PANÓW? NADLUDZIE???  w Austrii. Rządzący wzięli udział w imprezie pomimo pełnego lockdownu.... podobnie jak u nas żymianie z imprezą w nbp? żymianie  bez maseczek, obsługa w maseczkach?????
 ***s://wiadomosci-radiozet-pl.cdn.ampproject.org/v/s/wiadomosci.radiozet.pl/amp/full/1430789/Swiat/Johann-Biacsics-nie-zyje.-Lider-ruchu-antyszczepionkowego-chorowal-COVID-19?amp_js_v=a6&amp_gsa=1&usqp=mq331AQKKAFQArABIIACAw%3D%3D#aoh=16380978356689
Avatar
_XD_ / 28 listopada 2021 r. o 10:37
+3
27.11.2021 - Korea Pd - 81,4% zaszczepionych - rekord zakażeń !!  4 067 nowych zakażeń and 52 zgonów - sąsiad Japonii - co stało się w obydwu krajach?
 Nie 81, a 76% jest to dowód, że trzecia dawka szczepień jest potrzebna. Do tej pory w Korei trzecia dawkę przejęło trochę ponad 2%. Proponuję teraz porównanie z Izraelem, gdzie trzecią dawkę przyjęło 44% a nowych przypadków mają na poziomie 350 dziennie.
Avatar
_XD_ / 28 listopada 2021 r. o 10:29
+3
Japonia w około 1 miesiąc wyeliminowała transmisję wirusów i sprowadziła infekcje prawie do zera. STan wyszczepienia eliksirem porównywalny z UK, HOlandią, Austrią, etc... co się tam wydarzyło? Indie...15 sierpnia Kerala --- 18 582 z 32 937 nowych przypadków  cov w Indiach i 102 z 417 nowych zgonów w Indiach. Dla porównania, stan Delhi używający iwermektyny, o prawie tej samej wielkości populacji, odnotował tylko 53 nowe przypadki i ZERO zgonów. Dla porównania, Uttar Pradesh, z prawie ośmiokrotnie większą liczbą mieszkańców, miał tylko 30 nowych przypadków i JEDEN zgon. ... wnioski ? W maju-czerwcu 2020 r. zespół w Agrze kierowany przez dr. Anshula Pareeka podał iwermektynę wszystkim członkom zespołu RRT w dystrykcie na podstawie eksperymentalnej. Zaobserwowano, że ŻADNY Z NICH nie rozwinął COVID-19, pomimo codziennego kontaktu z pacjentami, u których wynik testu na obecność wirusa był pozytywny
***s://fakehunter.pap.pl/raport/a04b3556-1847-447e-aecc-e9afcb8e4f6b
Tokyo Medical Association chairman HARUO OZAKI recommends IVERMECTIN to all C19 patients in late August...
 Haruo Ozaki nie jest ani przedstawicielem rządu, ani ministerstwa zdrowia Japonii jest TYLKO przewodniczącym stowarzyszenia lekarzy w Tokio. To co z tym robieniem ku*wy z logiki?
 Haruo Ozaki nie jest ani przedstawicielem rządu, ani ministerstwa zdrowia Japonii jest TYLKO przewodniczącym stowarzyszenia lekarzy w Tokio. To co z tym robieniem ku*wy z logiki? rozwiń
Avatar
_XD_ / 28 listopada 2021 r. o 10:25
+3
Wolę słuchać FDA i EMA a nie jakiś wątpliwych ekspertów od leków na wszystko
A ja wolę żeby każdy z osobna przeczytał zarówno wasze depesze pap, fejkhuntery czy inne demagogi i poczuł na własnej skórze, że przez autorów jest często traktowany jak debil, bo próbują na każdym kroku narzucać mu co ma uznawać za wiarygodne a co nie - bez podawania odnosnych źródeł, badań. Następnie dla porównania jakości polecam zobaczyć badania do których ja podaje linki. I niech sam wyciągnie wnioski. A jeśli chodzi o skuteczne leczenie, o iwermektynę to polecam poczytać ***s://covid19criticalcare.com/pl/iwermektyna-w-COVID-19/
 "Dowody o umiarkowanej pewności", "zgony są możliwe" z zestawienia dotychczasowych badań zawartych na tej twojej stronce pokazuje wyraźnie, że w większości przypadków po użyciu iwermektyny dochodzi do zakrzepów, pogorszenia stanu i zgonów. Masz jeszcze jakieś takie źródła? XD
 "Dowody o umiarkowanej pewności", "zgony są możliwe" z zestawienia dotychczasowych badań zawartych na tej twojej stronce pokazuje wyraźnie, że w większości przypadków po użyciu iwermektyny dochodzi do zakrzepów, pogorszenia stanu i zgonów. Masz jeszcze jakieś takie źródła? XD rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 28 listopada 2021 r. o 00:15
+2
27.11.2021 - Korea Pd - 81,4% zaszczepionych - rekord zakażeń !!  4 067 nowych zakażeń and 52 zgonów -  sąsiad Japonii - co stało się w obydwu krajach?
Avatar
TECZOWY_ZSL / 28 listopada 2021 r. o 00:07
+3
27.11.2021 - Japonia - 121 nowych zakażeń and 4 zgony - populacja 3 x większa od Polski.... co tam się stało ???
Avatar
TECZOWY_ZSL / 27 listopada 2021 r. o 23:57
+8
"...Niskie dzienne ilości infekcji w Japonii kontrastują z innymi krajami, takimi jak Korea Południowa, które mają podobnie wysoki wskaźnik szczepień, ale nadal notują wzrost liczby infekcji...." - co zrobili japończycy z covidem????---- japantimes.co.jp/news/2021/11/22/national/japan-coronavirus-november22/
Avatar
TECZOWY_ZSL / 27 listopada 2021 r. o 23:50
0
Japonia w około 1 miesiąc wyeliminowała transmisję wirusów i sprowadziła infekcje prawie do zera. STan wyszczepienia eliksirem porównywalny z UK, HOlandią, Austrią, etc... co się tam wydarzyło? Indie...15 sierpnia Kerala --- 18 582 z 32 937 nowych przypadków  cov w Indiach i 102 z 417 nowych zgonów w Indiach. Dla porównania, stan Delhi używający iwermektyny, o prawie tej samej wielkości populacji, odnotował tylko 53 nowe przypadki i ZERO zgonów. Dla porównania, Uttar Pradesh, z prawie ośmiokrotnie większą liczbą mieszkańców, miał tylko 30 nowych przypadków i JEDEN zgon. ... wnioski ? W maju-czerwcu 2020 r. zespół w Agrze kierowany przez dr. Anshula Pareeka podał iwermektynę wszystkim członkom zespołu RRT w dystrykcie na podstawie eksperymentalnej. Zaobserwowano, że ŻADNY Z NICH nie rozwinął COVID-19, pomimo codziennego kontaktu z pacjentami, u których wynik testu na obecność wirusa był pozytywny
***s://fakehunter.pap.pl/raport/a04b3556-1847-447e-aecc-e9afcb8e4f6b
 Tokyo Medical Association chairman HARUO OZAKI recommends IVERMECTIN to all C19 patients in late August...
 Tokyo Medical Association chairman HARUO OZAKI recommends IVERMECTIN to all C19 patients in late August... rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 27 listopada 2021 r. o 23:49
+2
24 listopada 2021 - RPA prosi szitzer i dżej&dżej o zaprzestanie wysyłania do RPA szczepionek. Dwa dni później, 26 listopada 2021 - świat identyfikuje nowy wariant z RPA. .... śpijcie dalej.
Avatar
niezarejestrowany / 27 listopada 2021 r. o 22:06
+3
Wolę słuchać FDA i EMA a nie jakiś wątpliwych ekspertów od leków na wszystko
 A ja wolę żeby każdy z osobna przeczytał zarówno wasze depesze pap, fejkhuntery czy inne demagogi i poczuł na własnej skórze, że przez autorów jest często traktowany jak debil, bo próbują na każdym kroku narzucać mu co ma uznawać za wiarygodne a co nie - bez podawania odnosnych źródeł, badań. Następnie dla porównania jakości polecam zobaczyć badania do których ja podaje linki. I niech sam wyciągnie wnioski. A jeśli chodzi o skuteczne leczenie, o iwermektynę to polecam poczytać ***s://covid19criticalcare.com/pl/iwermektyna-w-COVID-19/
 A ja wolę żeby każdy z osobna przeczytał zarówno wasze depesze pap, fejkhuntery czy inne demagogi i poczuł na własnej skórze, że przez autorów jest często traktowany jak debil, bo próbują na każdym kroku narzucać mu co ma uznawać za wiarygodne a co nie - bez podawania odnosnych źródeł, badań. Następnie dla porównania jakości polecam zobaczyć badania do których ja podaje linki. I niech sam wyciągnie wnioski. A jeśli chodzi o skuteczne leczenie, o iwermektynę to polecam poczytać ***s://covid19criticalcare.com/pl/iwermektyna-w... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 35

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Największa ubojnia w regionie już działa, spłaca i chce zatrudniać

Największa ubojnia w regionie już działa, spłaca i chce zatrudniać

Na gospodarczą mapę gminy po dłuższej przerwie spowodowanej upadłością Pini Beef, wraca jego następca: Końskowola Meat. Największa ubojnia w regionie w zeszłym tygodniu uruchomiła działalność. W planach jest wzrost zatrudnienia i produkcji oraz częściowa spłata wierzytelności

Lublin: Miasto jednak nie sprzeda działek nad brzegiem Czerniejówki

Lublin: Miasto jednak nie sprzeda działek nad brzegiem Czerniejówki

Jednak nie dojdzie do sprzedaży miejskich gruntów na brzegu Czerniejówki koło dawnej drożdżowni. Prezydent wycofał ten pomysł z Rady Miasta. Teren, który chciał sprzedać deweloperowi, jest częścią Ekologicznego Systemu Obszarów Chronionych.

Jak buduję zespół MNP Super Team?

Jak buduję zespół MNP Super Team?

Prowadzenie agencji nieruchomości nie stanowi prostego przedsięwzięcia. Najważniejsze jest zadbanie o to, aby posiadać odpowiednich pracowników. Zespół MNP Super Team został stworzony ze świetnie wyszkolonych profesjonalistów, potrafiących odpowiedzieć na potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów. Jak udało mi się go skompletować?

Wideorejestratory w samochodach flotowych – jakie są zalety takiego rozwiązania? Jaki system wybrać?

Wideorejestratory w samochodach flotowych – jakie są zalety takiego rozwiązania? Jaki system wybrać?

Transport dalekobieżny zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem i wystąpieniem nieoczekiwanych zdarzeń na drodze. Większość nowoczesnych flot inwestuje w wideorejestratory, które pozwalają utrwalić niebezpieczne wydarzenia na drodze. Czym charakteryzują się takie urządzenia i dlaczego doskonale zabezpieczają interesy przewoźników?

Ministerstwo Edukacji i Nauki podaje termin powrotu uczniów do szkół. Najmłodsi też zdalnie?

Ministerstwo Edukacji i Nauki podaje termin powrotu uczniów do szkół. Najmłodsi też zdalnie?

Ostatniego dnia lutego jest powrót do nauki stacjonarnej we wszystkich typach szkół; nie zakładamy innego wariantu - powiedział w czwartek wiceminister edukacji i nauki Tomasz Rzymkowski. Nie przewidujemy możliwości zamknięcia przedszkoli ani klas od 1 do 4 - dodał.

Kiedy Dentysta Przyjmie Bez Kolejki

Kiedy Dentysta Przyjmie Bez Kolejki

W jakich sytuacjach wejdziemy do stomatologa poza kolejnością. Co zrobić w przypadku bólu zęba. Sprawdź, kiedy masz prawo do natychmiastowej wizyty!

Sportowiec 2021 roku: Cztery piłkarki MKS FunFloor Perła w grze o tytuł

Sportowiec 2021 roku: Cztery piłkarki MKS FunFloor Perła w grze o tytuł

Joanna Szarawaga, Weronika Gawlik, Kinga Achruk i Romana Roszak są nominowane w plebiscycie na Sportowca Roku 2021.

Puławy: Do urzędników pojedziemy windą

Puławy: Do urzędników pojedziemy windą

Budynek Urzędu Miasta w Puławach, mimo ostatnich inwestycji w poprawę jego dostępności przez osoby niepełnosprawne, wciąż nie jest łatwo dostępny dla osób mających problemy z poruszaniem się. Urzędnicy chcą dobudować zewnętrzną windę. Jej projekt ma kosztować ok. 50 tys. zł.

Zamykają sklep z tanią odzieżą, bo dobiły ich rachunki za prąd i ogrzewanie
Rozmowa

Zamykają sklep z tanią odzieżą, bo dobiły ich rachunki za prąd i ogrzewanie

– Nie jesteśmy już w stanie płacić rachunków, nie sięgając do własnych oszczędności. Rachunki za prąd i ogrzewanie – już za grudzień – są wyższe o około 50 proc. od tych w listopadzie, a to przecież nie koniec podwyżek – Rozmowa z Sylwestrem Iżowskim, współwłaścicielem sklepu z używaną odzieżą „Różana szafa” w Lublinie.

Od niemal roku walczą z plagą pluskiew. Czy problem uda się rozwiązać?
Reportaż Uwagi! TVN
film

Od niemal roku walczą z plagą pluskiew. Czy problem uda się rozwiązać?

- Wszystkie ubrania i pościel muszę dzień w dzień gotować w 90 stopniach, by zabić ich jaja, bądź żywego intruza – skarży się pani Małgorzata. Kobieta od blisko roku walczy z plagą pluskiew w jednej z łódzkich kamienic. Bezskutecznie. Od blisko roku sen z powiek kobiety i kilku jej sąsiadów spędza walka z plagą pluskiew.

"Anna & Anna" - koncert w puławskim Domu Chemika
18 lutego 2022, 19:00

"Anna & Anna" - koncert w puławskim Domu Chemika

W piątek, 18 lutego o godz. 19 w Domu Chemika w Puławach (ul. Wojska Polskiego 4) odbędzie się fabularyzowany koncert "Anna & Anna" poświęcony twórczości Anny German i Anny Jantar.

Lublin wyludnia się w galopującym tempie. Zaskakujące prognozy Ratusza
Pierwsza strona Dziennika

Lublin wyludnia się w galopującym tempie. Zaskakujące prognozy Ratusza

W zeszłym roku ubyło ponad 3200 zameldowanych mieszkańców. Chociaż miasto się kurczy, to jego władze bronią optymistycznego założenia, że mieszkańców będzie przybywać. Właśnie tym argumentem tłumaczyły przeznaczanie nowych terenów pod budownictwo.

Od dziś znowu lekcje z domu

Od dziś znowu lekcje z domu

Od dziś uczniowie starszych klas podstawówek oraz szkół ponadpodstawowych uczą się zdalnie. Do szkolnych ławek wrócą dopiero po feriach.

Muzeum wypożyczyło eksponat. Został zezłomowany

Muzeum wypożyczyło eksponat. Został zezłomowany

Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie straciło jeden ze swoich eksponatów – ciężarówkę Star 660, która w przeszłości pracowała przy obsłudze lotniska. Pojazd po wypożyczeniu miał wrócić na miejsce, ale tak się nie stało. Człowiek, który przed laty zawarł umowę z muzeum twierdzi, że samochód został już zezłomowany.

Znakomity mecz lubelskich koszykarek we Francji. Pszczółka Polski Cukier w czołowej "ósemce" EuroCup

Znakomity mecz lubelskich koszykarek we Francji. Pszczółka Polski Cukier w czołowej "ósemce" EuroCup

Po raz kolejny w tym sezonie koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin pokazały, jak mocnym są zespołem, kiedy czują na sobie presję. Zielono-białe nie tylko odrobiły straty z pierwszego spotkania 1/8 finału EuroCup z Villeneuve d’Ascq LM, ale kompletnie rozbiły rywala z Francji 85:59. I to na jego parkiecie. Awansu do „ósemki” nikt im już nie odbierze

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!