środa, 21 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Biała Podlaska: Nowe boisko już w budowie

Dodano: 11 marca 2017, 08:27
Autor: eb

Konsorcjum, które wygrało przetarg na budowę pełnowymiarowego boiska ze sztuczną nawierzchnią już w środę weszło na teren inwestycji.

– Oferta jest dosyć atrakcyjna dla nas jeśli chodzi o wartość zamówienia. Jakość jest dokładnie taka jaką zapisaliśmy w specyfikacji, o czym świadczą certyfikaty i dokumenty, które przedstawił wykonawca – mówi Adam Chodziński, zastępca prezydenta Białej Podlaskiej.

A wykonawcą jest konsorcjum firm Prestige-Invest z Gdyni oraz Panorama Obiekty Sportowe z Piaseczna. Trzeba było ogłosić aż trzy przetargi aby go wyłonić. Pierwszy przetarg z października unieważniono ze względów technicznych. Chodziło o trawę która miała inne parametry niż życzyło sobie miasto. Drugi przetarg przepadł z kolei, bo najwyżej oceniona oferta przekraczała kwotę, jaką miasto zabezpieczyło na realizację tego zadania. W styczniu rozpisano trzeci przetarg.

W środę na teren inwestycji wjechał już ciężki sprzęt. – To rozpoczęcie robót czyli organizacja zaplecza budowy, wykonaliśmy wytyczenia i dodatkowe wyjaśnienia z inwestorem – potwierdza Jacek Zabielski, dyrektor Prestige - Invest.

Pełnowymiarowe, 105 na 68 metrów, boisko ze sztuczną nawierzchnią i oświetleniem powstaje w miejscu obecnego bocznego boiska przy stadionie miejskim. Obiekt z piłkochwytami i kilkumetrową strefą bezpieczeństwa ma mieć nawierzchnię spełniającą wymogi FIFA Quality Pro i 18-metrowe maszty, a na każdym po 10 lamp. Z obiektu będą mogły korzystać wszystkie kluby w mieście. Urząd Miasta przygotuje harmonogram, który to usystematyzuje.

Boisko ma być gotowe w maju i wykonawca zapowiada, że zmieści się w terminie. Miasto zabezpieczyło na inwestycję 2,6 mln zł, z czego połowa pochodzi z Ministerstwa Sportu. Firmy, które wygrały przetarg wyceniły swoje roboty na 2 mln 519 tys. zł. Przypomnijmy, że w planach miasto ma też budowę nowego miejskiego stadionu. Gotowy już jest projekt.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(8) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (15 marca 2017 o 07:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Skoro w Białej powinien obowiązywać zakaz zatrudniania ludzi z Pomorza to np. w W-wie ludzi z Białej, na zachodzie ludzi ze wschodu a konkretnie z Białej. Pomyśl zanim coś napiszesz
Rozwiń
Gość
Gość (14 marca 2017 o 08:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tak, tak, w Białej powinien obowiązywać zakaz zatrudniania ludzi z Pomorza. Obejmuje to również przetargi i wtedy taki cymbał poniżej będzie szczęśliwy.
Rozwiń
Gość
Gość (13 marca 2017 o 18:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
I znowu dziwnym trafem wygrała firma z Pomorza
Rozwiń
Gość
Gość (13 marca 2017 o 09:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Prace postępują, dziś widziałem przechodząc koło stadionu. Bardzo dobrze.
Rozwiń
kibic
kibic (12 marca 2017 o 22:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Już zaczynałem się martwić. Wspaniała wiadomość, dla wszystkich piłkarzy i kibiców.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (8)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!