poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Domowy Szpital już powstał. Trwa odbiór techniczny

Dodano: 21 stycznia 2017, 09:40
Autor: Ewelina Burda

Pierwsi pacjenci trafią tu na przełomie kwietnia i maja
Pierwsi pacjenci trafią tu na przełomie kwietnia i maja (fot. Ewelina Burda)

Zakończyła się budowa Domowego Szpitala w Białej Podlaskiej. Pierwsi pacjenci trafią tu na przełomie kwietnia i maja.

W ramach tej placówki powstały:  hospicjum domowe dla dorosłych i dzieci, pielęgniarska opieka długoterminowa domowa i stacjonarna, teleopieka, Poradnia Medycyny Paliatywnej oraz ośrodek wsparcia w postaci dziennego pobytu osób chorych i starszych. Znajdzie się tu 70 miejsc do hospitalizacji. A przy pełnym rozruchu zatrudnionych będzie ok.  70 osób. - Prace budowlane zostały w pełni zakończone. Trwa odbiór techniczny. Po zakończeniu czynności obiekt zostanie przekazany do użytku. Do końca marca powinniśmy otrzymać pozwolenie na użytkowanie z nadzoru budowlanego - mówi Magdalena Us rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej. - Wszystkie prace remontowo-budowlane przebiegały zgodnie z założonym harmonogramem -zapewnia.

Budowa ruszyła w październiku 2015 roku.  Już wtedy zapowiadano że będzie to pierwszy taki ośrodek opieki długoterminowej i hospicyjnej w Polsce. - Domowy Szpital jest projektem wpisującym się w plan rozwoju opieki długoterminowej i hospicyjnej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego- podkreśla rzecznik. Jej zdaniem to inwestycja bardzo potrzebna w regionie. Według prognoz, już wkrótce w Polsce  ma być ponad 2 miliony osób starszych niezdolnych do samodzielnej egzystencji. - Chodzi o poprawę jakości świadczonych usług medycznych oraz zwiększenie troski nad osobami wymagającymi stałej opieki - tłumaczy Magdalena Us.

Pierwsi pacjenci znajdą miejsce w Domowym Szpitalu  na przełomie kwietnia i maja. -  Zakres pewnych działań ze względu na innowacyjność projekt, m.in.  zastosowanie technologii teleopieki oraz rozpoczęcie funkcjonowania Dziennego Domu Opieki Medycznej może sprawić, że pacjenci w tych obszarach znajdą  miejsce w ośrodku trochę  później- zaznacza Us.

Nowa inwestycja kosztowała 17 mln zł. Szpital  pokrywa to z własnego budżetu. Placówka mieści  przy ul. Warszawskiej 15, w miejscu po dawnym Oddziale Zakaźnym. Budynki należały do majątku szpitala.  

Dsrek
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Dsrek
Dsrek (24 stycznia 2017 o 00:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Z jakiej moralności został obdarty przez liberalnych ludzi ? Przez to że ludzie w końcu mogą robić kariery jak są zdolni ? Że mamy 90% mniej zabójstw niż przed 30 laty? Że ludzie już nie śmiecą jak kiedyś ? Że za bycie innym już się nie zabija ludzi ? Czy to jest złe ? Wiele osób idealizuje PRL i chce go widzieć przez różowe okulary, ale on był szary, a nawet czarny. 
Rozwiń
Gość
Gość (22 stycznia 2017 o 11:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Piękny budynek i bardzo potrzebny. Miejmy nadzieję, że będzie w nim dobra opieka. Chciałabym, żeby znalazły w tym budynku opiekę nie tylko rodziny i znajomi "bialskich prominentów " ale także, ci, których nie jest stać na opiekę prywatną.
Rozwiń
Gość
Gość (21 stycznia 2017 o 13:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Michnik z Wałęsą i Balcerowiczem na wniosek Sorosa i Fundacji Batorego rozgonili po świecie nasze dzieci a nam przychodzi tu umierać dość często w skandalicznych warunkach i samotności. Więcej jest schronisk dla zwierząt niż hospicjów i miejsc opieki paliatywnej jak to w/w. Jedna jaskółka wiosny nie czyni -powiadają i z tym tu tematem jest podobnie. Mój kraj przez ostatnie 28 lat został obdarty ze wszystkiego co się wiązało z tradycją i moralnością i etyką.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!