niedziela, 18 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Odprawa na granicy o ustalonej godzinie? W Koroszczynie testują nowy stystem


(fot. Jacek Barczyński)
(fot. Jacek Barczyński)

Nadzieja dla przewoźników. Samochody ciężarowe zamiast tkwić w kolejkach przed granicznymi szlabanami będą mogły podjeżdżać do odprawy na wcześniej ustaloną z celnikami godzinę. Przejście w Koroszczynie jest jednym z dwóch w Polsce, które od poniedziałku testują system.

W eBooking TRUCK chodzi o stworzenie możliwości zaplanowania odprawy na wybranym przejściu granicznym. Ma to zwiększyć przepustowości przejść granicznych. Kierowcy i przewoźnicy oszczędzą czas i pieniądze.

– To duże logistyczno-informatyczne przedsięwzięcie, do którego Służba Celna przygotowywała się od około 2 lat – mówi Marzena Siemieniuk, rzecznik Izby Celnej w Białej Podlaskiej. – To także rewolucyjne rozwiązanie. Nie było wcześniej stosowane nigdzie na zachodzie Europy. Z naszej strony to odpowiedź na potrzeby modernizującej się branży transportowej.

– Idea jest obiecująca – mówi jeden z bialskich przewoźników, który się zastanawia, co będzie z przewoźnikami z Białorusi, Rosji, czy Ukrainy? – Ustawiając się w kolejce do odprawy zablokują mój samochód tak, że nie będzie sposobu stawić się na czas do wyznaczonej w czasie odprawy.

Dlaczego system testowany jest w Koroszczynie? Zadecydowało wielkość przejścia, dobre warunki infrastrukturalne i rola jaką Koroszczyn odgrywa w wymianie towarowej między Unią Europejską, a Białorusią i Rosją. Biorąc pod uwagę wszystkie przejścia na granicy wschodniej to właśnie przez Koroszczyn wyjeżdża z Polski najwięcej towarów.

e-Booking TRUCK

By z niego skorzystać, trzeba się zarejestrować na: www.e-booking.gov.pl. Później zarezerwować termin odprawy z maksymalnie 30-dniowym wyprzedzeniem. Przedsiębiorca dostaje e-mail potwierdzający. Więcej informacji na www.mf.gov.pl/sluzba-celna/wiadomosci/komunikaty lub www.e-booking.gov.pl.

Arti
Gość
Gość
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Arti
Arti (15 grudnia 2016 o 23:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Moim skromnym zdaniem ten system powstał tylko po to zeby Był stworzyli go ludzie którzy lubią brać pienìądze za nic .ludzie odpowiedzialni za to powinni być surowo ukarani .To jest wogóle nie potrzebne odprawy powinny odbywać się jak do tej pory w kolejności zgłoszenia się do odprawy z małą korektą mianowicie wymuszenia uczciwej pracy wszystkich służb granicznych.
Rozwiń
Gość
Gość (6 października 2015 o 13:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Według badań rządowych autostrada A2 z Mińska do Koroszczyna nie powstanie, ponieważ na tej trasie przejeżdża tylko około 1500 wszystkich samochodów dziennie. Najciekawsze jest to, że przez sam terminal w Koroszczynie przejeżdża około 1000 ciężarówek dziennie. Przez przejście w Terespolu - kilkaset samochodów. Nie piszę już o ruchu lokalnym. Każdego weekendu jeżdżę do Warszawy i sznur samochodów ciągnie się już od samej Białej aż do granic z Warszawą. Wyniki badań zrobione przez GDDKiA zostały najpewniej sfałszowane specjalnie, żeby nie budować autostrady A2.
Rozwiń
Gość
Gość (4 października 2015 o 08:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Przez Koroszczyn wyjeżdża najwięcej towarów z Unii a Autostrady Wolności brak, ale będą uchodżcy.

Rozwiń
Gość
Gość (4 października 2015 o 07:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
no to WYTŁUMACZ tym w kolejce że jedziesz na UMÓWIONA godzinę, a warunki drogowe, totalna bzdura, a na wjazd do RP tez działa , lepiej niech się wezma do roboty a nie tworzą furtki
Rozwiń
Gość
Gość (4 października 2015 o 07:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Błąd w tytule: ODPRAWA zamiast Oprawa!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!